Zaścianki. Filia Urzędu Miejskiego w Supraślu przy ul. Szosa Baranowicka [ZDJĘCIA]

Julita Januszkiewicz
Trwa remont pomieszczeń budynku przy ul. Szosa Baranowicka w Zaściankach. Ma się tu mieścić filia Urzędu Miejskiego w Supraślu.

Prace mają się zakończyć 8 lutego. Płaci za nie właściciel budynku przy ul. Szosa Baranowicka 58/4 w Zaściankach. - Po uchwaleniu budżetu, zlecimy zakup mebli oraz wyposażenia - mówi Mariusz Żukowski, sekretarz gminy Supraśl.

Filia supraskiego urzędu ma ruszyć na przełomie lutego i marca. Mariusz Żukowski szacuje, że będzie tu pracowało 6 - 7 osób.

- Ale nie zwiększymy naszego zatrudnienia. Placówką w Zaściankach będzie kierował jeden z naszych urzędników- zastrzega Mariusz Żukowski.

Przygotowanie filii zaproponował burmistrz Radosław Dobrowolski. Obiecał to mieszkańcom wsi Zaścianki, Grabówka, Henrykowo, Sobolewo i Sowlany, które od 1 stycznia miały wejść w skład niedoszłej gminy Grabówka. Ale ostatecznie plany przekreślił obecny rząd PiS.

W Zaściankach będzie można załatwić sprawy związane z ewidencją ludności, działalnością gospodarczą, decyzjami o warunkach zabudowy, geodezją, lokalnymi opłatami czy odbiorem odpadów komunalnych.

Jak podkreśla sekretarz, miejsce w Zaściankach wybrano także ze względu na przystępną cenę czynszu.

- Miesięcznie za wynajem będziemy musieli płacić 1700 złotych - dodaje Mariusz Żukowski.

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

m
myrq

Komu przeszkadza fakt, że podstawowe (niestety, tylko podstawowe) sprawy będzie można załatwić w dość dogodnej lokalizacji. Szkoda że Supraśl (samorząd) sprzedał ( a pieniądze przejadł) budynek po przychodni. Ta lokalizacja była najlepsza, a wielkość budynku wystarczyłaby na więcej. Niestety nie jedyna to sytuacja, w której Supraśl pozbył się majątku zlokalizowanego w tej części gminy, wbrew stanowisku reprezentujących te tereny radnych. Działki pod Adampolem też szkoda... co roku z tytułu dzierżawy dawała spory dochód. Dobry gospodarz tak nie robi...

P
Pan Grzegorz
W dniu 06.02.2016 o 10:38, gosc1 napisał:

bronie swoich krzyczy. tak dajej.. to ciągle będziecie w błocie siedzieć. zrozumcie ze oni Nic tu nie zrobili za lasem. . nic prócz blokad na rondzie. .. większość radnych trzeba zmienić za lasu. . od tego zacząć. . zamiast referendum na burmistrza ... komu wy dobrze chcecie zrobić? ? tylko sobie i swoim rodzinom bo większa część NIE CHCE PODZIALU! !!!!!

oczywiście że nie chce , podziału chciało tylko paru Buszmenów którzy myśleli że dostaną naprawdę gorące posadki w nowym urzędzie w którym będą zarabiać co najmniej 5 tyś na łapkę , tylko popijając kawusię i przeglądając fejsbuka , no i co bardzo ważne - niedaleko od domu.

g
gosc1

a tak w ogóle czy organizatorzy zamieszania np..p.Karpowicz czy. p. Sawicka złożyli oświadczenie ze oni jak I ICH NAJBLIZSZI CZLONKOWIE RODZIN nie podejmą pracy w nowo powstałym urzędzie. . np. na stanowiskach kierowniczych?? NIE..!!!! i jak takim ludziom ufać. . przecież to oczywiste o co tu chodzi. . czy nawet uzbrojenie SWOICH nieruchomości

g
gosc1

bronie swoich krzyczy. tak dajej.. to ciągle będziecie w błocie siedzieć. zrozumcie ze oni Nic tu nie zrobili za lasem. . nic prócz blokad na rondzie. .. większość radnych trzeba zmienić za lasu. . od tego zacząć. . zamiast referendum na burmistrza ... komu wy dobrze chcecie zrobić? ? tylko sobie i swoim rodzinom bo większa część NIE CHCE PODZIALU! !!!!!

G
Gość
W dniu 04.02.2016 o 22:06, gm napisał:

Te wybory na sołtysa to gówna warte.. zawsze mało kto wie ze są.. po czasie ludzie się dowiadują ze np P. Sawicka została wybrana.. tylko przez kogo?? Przez swoich? Bo reszty nie powiadomi.. ogłoszeń tez nie ma ze wybory.. śmiech na sali. ODWOŁAĆ RADNYCH ZA LASU. TRZEBA KOLEJNE REFERENFUM :)))

Personalne ataki na p. Sawicką potwierdzają tylko słuszność naszego wyboru. Niektórzy z nas pamiętają jakim sołtysem był ś.p. Kowalski. P. Sawicka to zupełnie inna jakość. Odnośnie odwołania radnych, to raczej ci o których wspominasz (oprócz Kubajewskiej, Suszczyńskiej, Prochaskiego) nie wydają się być uwikłani w supraską grupę wzajemnej adoracji, a tym samym w działania mające być inspiracją do podjęcia działań dla takich trzyliterowych formacji (i) lub prokuratora. A referenda możesz sobie zwoływać, nikt ci referenda żałować nie będzie.
g
gm

Te wybory na sołtysa to gówna warte.. zawsze mało kto wie ze są.. po czasie ludzie się dowiadują ze np
P. Sawicka została wybrana.. tylko przez kogo?? Przez swoich? Bo reszty nie powiadomi.. ogłoszeń tez nie ma ze wybory.. śmiech na sali. ODWOŁAĆ RADNYCH ZA LASU. TRZEBA KOLEJNE REFERENFUM :)))

G
Gość
W dniu 04.02.2016 o 11:58, Lajkonik napisał:

Większość? Połowa mieszkańców nie raczyła pójść do urn. Pierwsza połowa z tamtej połowy to ludzie liczący na wydarcie pieniędzy od rządu w postaci zasiłków, monopolu na biznes. Druga połowa to osoby nie mające pojęcia o ekonomii/polityce, ludzie którzy nie powinni mieć prawa głosu.Każdy człowiek który stąpa twardo po ziemi wie, że większość społeczeństwa jest głupia i leniwa przez co podejmuje złe decyzje. Na całym świecie, gdzie nie spojrzeć, w państwach warstwa robotnicza zawsze jest kilkadziesiąt razy większa niż profesorska- co potwierdza fakt nie mądrości większości ludu. Ciekawe jak na twoje wypowiedzi zareagowaliby np. mieszkańcy niektórych Stanów Ameryki, takich jak Teksas, gdzie do najbliższego urzędu niektórym trzeba liczyć w setkach kilometrów. No cóż... zapomniałem, że pieniądze się biorą z nieba, a nie od podatników. Zatem urzędy mnóżcie się jak po deszczu!

Nie sposób się z tobą nie zgodzić: zaliczasz się z pewnością do większości społeczeństwa w/g własnych kryteriów, a teksańczycy na bieżąco śledzą sytuację nie tylko w Europie (co to za kraj?), ale też w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem podlaskiej prowincji i białostockich przedmieść. Zalesie to dość gęsto zabudowane i zaludnione Zaścianki i Grabówka, nieopodal położone Sobolewo. 8 tys mieszkańców zasługuje chyba na takie udogodnienie? Ty możesz swoje sprawy załatwiać dalej w Teksasie. Poziom wykształcenia wynika z zapotrzebowania na określone grupy zawodowe; do zaprojektowania np. budynku potrzeba dużo mniej architektów niż fachowców i robotników do jego wybudowania. Inna sprawa że wielu mgr. pracuje w McDonaldzie. Wykształcenie to nie piwo- nie musi być pełne. Wolałbym osobiście aby wykształcenie burmistrza było nieco niższe, ale jego decyzje - mądrzejsze i trafniejsze. A człowiek zresztą nie jest stworzony do pracy, gdyby był to praca by go nie męczyła.
L
Lajkonik
W dniu 03.02.2016 o 22:15, Gość napisał:

Radnego, a więc także p. Karpowicza wybrała większość, także twemu tokowi rozumowania brakuje logiki. Jak pokazuje twój przykład, każde społeczeństwo jest narażone na swoistego rodzaju postacie pokroju Piotrowicza, Pięty, Pawłowicz czy też Kempy niestety...

Większość? Połowa mieszkańców nie raczyła pójść do urn. Pierwsza połowa z tamtej połowy to ludzie liczący na wydarcie pieniędzy od rządu w postaci zasiłków, monopolu na biznes. Druga połowa to osoby nie mające pojęcia o ekonomii/polityce, ludzie którzy nie powinni mieć prawa głosu.

Każdy człowiek który stąpa twardo po ziemi wie, że większość społeczeństwa jest głupia i leniwa przez co podejmuje złe decyzje. Na całym świecie, gdzie nie spojrzeć, w państwach warstwa robotnicza zawsze jest kilkadziesiąt razy większa niż profesorska- co potwierdza fakt nie mądrości większości ludu. 

Ciekawe jak na twoje wypowiedzi zareagowaliby np. mieszkańcy niektórych Stanów Ameryki, takich jak Teksas, gdzie do najbliższego urzędu niektórym trzeba liczyć w setkach kilometrów. No cóż... zapomniałem, że pieniądze się biorą z nieba, a nie od podatników. Zatem urzędy mnóżcie się jak po deszczu! 

G
Gość
W dniu 03.02.2016 o 21:29, Gość napisał:

Mam nadzieję, że stanowisz nic nie znacząca mniejszość w Grabówce. W przeciwnym razie to dobrze, że rząd wycofał się ze swojej decyzji. Strach pomyśleć kto przejąłby władzę w naszej nowej gminie.

Radnego, a więc także p. Karpowicza wybrała większość, także twemu tokowi rozumowania brakuje logiki. Jak pokazuje twój przykład, każde społeczeństwo jest narażone na swoistego rodzaju postacie pokroju Piotrowicza, Pięty, Pawłowicz czy też Kempy niestety...
G
Gość
W dniu 03.02.2016 o 13:02, Gość napisał:

Pan Karpowicz jest przedstawicielem naszej ludności i reprezentuje też nasze poglądy. Po to został przez nas wybrany i ma nasze poparcie.

 

Mam nadzieję, że stanowisz nic nie znacząca mniejszość w Grabówce. W przeciwnym razie to dobrze, że rząd wycofał się ze swojej decyzji. Strach pomyśleć kto przejąłby władzę w naszej nowej gminie.

G
Gość
W dniu 03.02.2016 o 10:33, Gość napisał:

Chyba nie powiesz, że wolisz sprawy urzędowe załatwiać w Supraślu tracąc swój czas i pieniądze na podróż. W filii mają być zatrudnieni dotychczasowi etatowi pracownicy urzędu, zobaczymy czy burmistrz nie będzie się próbował odwdzięczyć komuś za poparcie tworząc nowe etaty. Jeśli zaś 7-8 osób wystarczy do załatwiania spraw po tej stronie lasu, to po drugiej stronie powinna wystarczyć podobna liczba urzędników do obsługi podobnych zadań. Zobaczymy wtedy jaka jest rzeczywista liczba nadetatowych "fachowców" burmistrza.

 

Masz tyle wiedzy na ten temat, co kura o pieprzu.

I pytanko. Dlaczego jam mam płacić za to, że ty nie chcesz jechać do Supraśla w swojej sprawie? 

G
Gość
W dniu 02.02.2016 o 21:31, Gość napisał:

Jakie ambicje? Może jakieś wskazówki. P. Karpowicz nie ubiegał się o stołek i korytko. Tylko supraskie świnki kwiczą bo chce je nauczyć wstrzemięźliwości. Pełnoprawny urząd, jakiego oczekujemy, jest opcją ekonomiczniejszą niż załatwianie spraw w supraskiej dziurze. W/g deklaracji koszt wynajęcia lokalu to 20 tys rocznie t.j. 20 metrów drogi, czyli praktucznie nic. Jest to koszt podróży ok. 1000 petentów do Supraśla, czyli lokalna społeczność wymusiła na supraskim nieudaczniku 1 rozsądną decyzję.

 

Proponuję urząd w każdej wiosce. Będzie niewiele drożej.

G
Gość

Pan Karpowicz jest przedstawicielem naszej ludności i reprezentuje też nasze poglądy. Po to został przez nas wybrany i ma nasze poparcie.

G
Gość
W dniu 03.02.2016 o 07:58, Adam napisał:

Super! Kolejne kilka pasożytniczych, urzędniczych głów do wykarmienia z naszych podatków. Rozumiem, że w ramach tej oferty będzie można tam dostać codziennie o porankucieplutki, świeży chleb? Przecież w urzędzie Supraskim są takie kolejki, że powinni jeszcze dwie filie otworzyć... Ba! Najlepiej w każdej wiosce oddzielną, co prawda przeciętny obywatel udaje się do takiego miejsca raz w roku- ale czym więcej tym lepiej...!Szanowny Panie Karpowiczu, sam nie wiem co o Panu sądzić. Z jednej strony na sesji rady gminny głosuje Pan w miarę rozsądnie, za znoszeniem wydatków na głupoty (np. premie dla urzędników, wydatki na zieleń miejską, bzdurne projekty typu walka z alkoholizmem wśród 12 latków...). Aczkolwiek z drugiej strony, gdy to ma być realizowane "na swoim podwórku" Pan to popiera. Chociażby przez takie marnotrawstwo pieniędzy jak ta filia urzędu. Jak to nazwać, hipokryzją? Jeśli wspiera Pan normalne zasady gry, to niech je wprowadza wszędzie. Bo "krzyk", że tylko Grabówce się należy lub coś ma być w niej realizowane to pogwałcenie zasad jakim powinien się kierować radny.Wprowadzić racjonalne rządy dysponowania pieniędzmi, aczkolwiek na całym terenie gminny. Żyjemy w ustroju tyrani większości czyli demokracji, która nie ma nic związanego z wolnością lecz musimy sobie jakoś radzić. Ostania sesja uchwalająca budżet na 2016 rok doskonale potwierdza jak większość radnych służy ku dobru gminny, nie mając pojęcia o zasadach ekonomii i dystrybucji pieniędzmi.

Chyba nie powiesz, że wolisz sprawy urzędowe załatwiać w Supraślu tracąc swój czas i pieniądze na podróż. W filii mają być zatrudnieni dotychczasowi etatowi pracownicy urzędu, zobaczymy czy burmistrz nie będzie się próbował odwdzięczyć komuś za poparcie tworząc nowe etaty. Jeśli zaś 7-8 osób wystarczy do załatwiania spraw po tej stronie lasu, to po drugiej stronie powinna wystarczyć podobna liczba urzędników do obsługi podobnych zadań. Zobaczymy wtedy jaka jest rzeczywista liczba nadetatowych "fachowców" burmistrza.
A
Adam

Super! Kolejne kilka pasożytniczych, urzędniczych głów do wykarmienia z naszych podatków. Rozumiem, że w ramach tej oferty będzie można tam dostać codziennie o poranku

cieplutki, świeży chleb? Przecież w urzędzie Supraskim są takie kolejki, że powinni jeszcze dwie filie otworzyć... Ba! Najlepiej w każdej wiosce oddzielną, co prawda przeciętny obywatel udaje się do takiego miejsca raz w roku- ale czym więcej tym lepiej...!

Szanowny Panie Karpowiczu, sam nie wiem co o Panu sądzić. Z jednej strony na sesji rady gminny głosuje Pan w miarę rozsądnie, za znoszeniem wydatków na głupoty (np. premie dla urzędników, wydatki na zieleń miejską, bzdurne projekty typu walka z alkoholizmem wśród 12 latków...). Aczkolwiek z drugiej strony, gdy to ma być realizowane "na swoim podwórku" Pan to popiera. Chociażby przez takie marnotrawstwo pieniędzy jak ta filia urzędu. Jak to nazwać, hipokryzją? Jeśli wspiera Pan normalne zasady gry, to niech je wprowadza wszędzie. Bo "krzyk", że tylko Grabówce się należy lub coś ma być w niej realizowane to pogwałcenie zasad jakim powinien się kierować radny.

Wprowadzić racjonalne rządy dysponowania pieniędzmi, aczkolwiek na całym terenie gminny. Żyjemy w ustroju tyrani większości czyli demokracji, która nie ma nic związanego z wolnością lecz musimy sobie jakoś radzić. 

Ostania sesja uchwalająca budżet na 2016 rok doskonale potwierdza jak większość radnych służy ku dobru gminny, nie mając pojęcia o zasadach ekonomii i dystrybucji pieniędzmi. 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3