Nasza Loteria

Zarażeni dobrem. Opowiedz, co ci się dobrego przytrafiło albo jak pomagasz - opublikujemy to. W ten sposób stworzymy spis ludzkiej dobroci

WAC
Chcemy pokazać, że w tak trudnych czasach najważniejsze jest dobro
Chcemy pokazać, że w tak trudnych czasach najważniejsze jest dobro Tomasz Bocheński
Siejmy dobro, aby zebrać trochę uśmiechów, aby wyjść z tej epidemii w dobrej formie i pokazać naszą solidarność – piszmy listy do starszych osób, które dziś odizolowane od bliskich pozostają zamknięte w domach opieki, do pacjentów, których nie możemy odwiedzać, pomagajmy sąsiadom, interesujmy się ich potrzebami – pytajmy – to nic nie kosztuje. Niech epidemia obudzi w nas niezmierzone pokłady ludzkiej życzliwości.

Dziś - jak nigdy - na znaczeniu zyskują proste gesty serdeczności: proszę, dziękuję, przepraszam, a przede wszystkim POMAGAM. To ostatnie ma swój niezbędny wymiar. Wsparcia potrzebuje służba zdrowia nie tylko w zakresie wyposażenia jej w konieczny sprzęt czy środki ochrony osobistej i tu pomagają nasze lokalne firmy, społeczne zbiórki pieniędzy, ale także, a może przede wszystkim, nasza służba zdrowia potrzebuje poczucia solidarności - jak akcja lokalnych restauratorów, którzy nieodpłatnie wysyłają ratownikom posiłki, dzieci, które ilustrują pracę naszych medyków, słowa, listy, messy, posty – to wszystko się liczy. Solidarność daje siłę tym, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemią.

Z drugiej strony są ludzie, których życie bardzo się skomplikowało po wprowadzeniu ograniczeń i nie tylko są to osoby starsze i samotne, zamknięte w czterech ścianach, które nie mogą same zrobić zakupów, ale też uczniowie, rodzice, którym brakuje komputerów, aby ich pociechy mogły uczestniczyć w procesie edukacji, ekspedientki, policjanci, służby epidemiologicznej – oni wszyscy też potrzebują naszego wsparcia, chociażby odpowiedzialnym zachowaniem i gestami serdeczności.

W naszej akcji nie chodzi o to, by się chwalić, ale podzielić się dobrem, dobrymi przykładami, bo wierzę, że pokazywanie takich działań będzie zarażało w dobrym znaczeniu tego słowa. Pokażcie nam jak pomagacie, dziękujcie za pomoc - opublikujemy każdą tego typu informację. Może też potrzebujecie tej pomocy, dajcie znać – pomożemy. Czekamy na maile: kliknij, by wysłać, lub dzwońcie 85 748 95 67
Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej

SPIS LUDZKIEJ DOBROCI. DOPISZ SIĘ TUTAJ

Zakłady kosmetyczne i fryzjerskie pomagają sanepidowi

Przedstawicielki białostockich salonów przekazały pracownikom Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku bony do wykorzystania po epidemii. W sumie trafiło tu kilkadziesiąt takich bonów. " Z pewnościom osobom pracującym non stop w rękawiczkach i kombinezonach przyda się pielęgnacja skóry" - dziękowali szefowie sanepidu na Facebooku.

Atrium Biała pomaga pracownikom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

Dziś trafiło tu mnóstwo sprzętu do ochrony osobistej. To maseczki chirurgiczne, rękawiczki, przyłbice i płyn dezynfekujący.
Sytuacja epidemiologiczna to wyzwanie, któremu musimy stawić czoła. Dzisiaj w szczególnie trudnej sytuacji znalazły się szpitale, które borykają się z licznymi problemami i niedoborami m.in. środków ochrony i dezynfekcji. Dlatego też centrum handlowe Atrium Biała, w akcie solidarności ze swoją społecznością lokalną, postanowiła włączyć się w pomoc dla służby zdrowia, wyposażając USK w niezbędne produkty i zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo personelu medycznego oraz pacjentów – powiedziała Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.

Politechnika Białostocka przekazała szpitalowi klinicznemu czek. Na prawie 39 tys. złotych

To pieniądze pochodzące z publicznej zbiórki na portalu. Wpłacali je studenci, absolwenci, kadra i firmy zaprzyjaźnione z uczelnią.

Prawie 39 tysięcy złotych. Politechnika Białostocka zorganizowała publiczną zbiórkę na rzecz szpitala klinicznego. Na walkę z koronawirusem

Brawa dla całej społeczności wsi Stara Kamionka w gminie Sokółka! Dziś ruszyła akcja rozdawania maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców.

To wspólna akcja Wiejskiego Klubu Kultury, jednostki OSP Stara Kamionka, radnych z tej miejscowości oraz sponsora

"Maseczki dla Kamionki". Wszyscy mieszkańcy wsi otrzymają darmowe maseczki ochronne

Łomżyńskie wodociągi rozdadzą maseczki seniorom z miasta i medykom ze szpitala

Pięć tysięcy maseczek ochronnych zakupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomży. Towar pierwszej potrzeby w dobie pandemii koronawirusa zostanie rozdysponowany m.in. wśród seniorów i personelu łomżyńskiego szpitala.

Maseczki ochronne od Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży

Dobrzy ludzie zaapelowali o pomoc dla hospicjum. Białostocki magistrat szybko zareagował

  • Dzisiaj pilnie dowieźliśmy płyn dezynfekujący, tysiąc trójwarstwowych maseczek ochronnych i rękawiczek do hospicjum Dom Opatrzności Bożej. Trzymajcie się zdrowo - napisał na Twitterze wiceprezydent Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz

Białostockie sklepy Leroy Merlin pomagają służbom medycznym

Na początku kwietnia, wsparcie otrzymało Centrum Ratownictwa Medycznego - Podstacja WSPR, która w części domu parafialnego stworzyła tymczasową bazę dla jednostki ratowniczej B0106. Tomasz Jarocki, Dyrektor Sklepu Leroy Merlin Białystok Hetmańska, w imieniu całej załogi przekazał urządzenia i materiały, które posłużą do dezynfekcji utworzonej stacji i samochodu ratunkowego. - Zdecydowaliśmy się na przekazanie materiałów i urządzeń, ponieważ taka forma wsparcia najszybciej odpowiada na pojawiające się potrzeby i trafia tam gdzie jest niezbędna. Cieszę się, że możemy pomagać i być częścią społecznej mobilizacji we wspieraniu ludzi będących na froncie walki z niewidzialnym wrogiem – COVID-19.” - powiedział Tomasz Jarocki.
Pomoc płynie zresztą od marca. Wtedy zostało przekazane urządzenie do dezynfekcji oraz 500 uszytych w sklepie maseczek wielorazowego użytku na rzecz Fundacji „Pomóż im” Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Dodatkowo Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku otrzymał urządzenie do dezynfekcji. Wsparcie otrzymał również, w postaci środków ochrony osobistej oraz sprzętu czyszczącego szpital MSWiA w Białymstoku - przekształcony w szpital jednoimienny. Na rzecz tego szpitala pracownicy sklepu LM Białystok Produkcyjna zorganizowali również wewnętrzną zbiórkę pieniędzy.

Lekarze ze szpitala dziecięcego dziękują firmom AC, ChM i MEDGAL

Zespół Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku chciałby podziękować białostockim firmom: AC, ChM, MEDGAL za przekazanie środków ochrony osobistej w postaci okularów ochronnych, przyłbic pracownikom kliniki. W tak trudnej sytuacji trwającej epidemii koronawirusa staramy się nadal leczyć naszych małych pacjentów. Pozdrawiam! Zastępca kierownika kliniki dr n.med. Mirosław Rogalski.

Klaster Obróbki Metali pomaga szpitalom

Podlascy przedsiębiorcy odpowiadają na kolejne apele i prośby lekarzy - produkują bądź kupują niezbędny sprzęt ochronny. Działania te prowadzą nieodpłatnie.

Automat do szycia maseczek czy specjalne osłony. Tak Klaster Obróbki Metali wspiera szpitale w walce z koronawirusem

150 paczek trafi do starszych i schorowanych w gminie Sokółka. Dary przygotowali żołnierze WOT

Zabrali ponad 150 paczek. W środę rano wojskowy wóz zaparkował pod siedzibą Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce.

Terytorialsi będą rozwozić żywność starszym i chorym. Wojskowy wóz wyruszył spod sokólskiego OPS

Kibice Tura Bielsk Podlaski włączyli się do akcji pomocy medykom.

W internecie trwa zbiórka pieniędzy na maseczki i jednorazowe rękawiczki dla ratowników medycznych, pielęgniarek, lekarzy i pracowników miejscowego szpitala

Kibice organizują zbiórkę pieniędzy na pomoc szpitalowi w Bielsku Podlaskim

Stowarzyszeniu Motowilki Grajewo napełniło baki szpitalnych karetek

Tak powinny pomagać sobie firmy. Faktura za lokal na złotówkę

Rozpłakałam się, nie spodziewałam się takiego gestu - mówi Dorota Lange, właścicielka Studia DOROTY LANGE. Mieści się ono w lokalu należącym do Kancelarii Podatkowej TAX Jan Kownacki. I to właśnie wiadomość od właściciela tej firmy tak rozbroiła słynną wizażystkę i charakteryzatorkę. - Zadzwonił i powiedział że ze względu na to że nie pracujemy, fakturę w kwietniu wystawi na kwotę 1 zł. - napisała Dorota Lange. - Ja i moje dziewczyny dziękujemy z całego serca Panu Jankowi za okazane nam wsparcie.

Szpital w Grajewie ma auto do szybkiego transportu próbek. Od Lotto

Volkswagenem będą transportowane próbki pacjentów z podejrzeniem COVID-19. - Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie Lotto ponieważ usprawni to znacznie pracę naszemu zespołowi - napisał dyrektor na Facebooku.

Leśniczka z Nadleśnictwa Waliły w Puszczy Knyszyńskiej szyje maseczki dla służby zdrowia

Małgorzata Zbyryt postanowiła wykorzystać swoje zdolności i zrobić coś dobrego dla innych. Maseczki szyje już drugi tydzień. Są bawełniane, dwuwarstwowe z możliwością włożenia filtra, wyjątkowe - bo z tkanin z leśnym motywem. Przez te kilka dni powstało już ponad 100 sztuk. Pierwsze 50 podarowała rodzinie i znajomym. Kolejne maseczki planuje przekazać tym, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem - pracownikom białostockiego szpitala.

Dziewczyny z La Mariee Białystok szyją maseczki. I apelują o dostarczanie materiałów do produkcji

Krawcowe już przygotowały 500 sztuk maseczek. 100 trafi do jednego z warszawskich szpitali, a po 200 do szpitala zakaźnego przy ulicy Żurawiej oraz do szpitala MSWiA w Białymstoku. - Cztery dziewczyny szyją non stop. Bo trzeba pomagać - nie ma wątpliwości Magdalena Kasjanowicz, konsultantka ślubna. Dziś jeszcze wyśle maseczki do szpitali. Jej firma apeluje też do wszystkich, którzy mogą mieć niezbędne materiały do dzielenia się. "Nasze krawcowe zwarte i gotowe" - czytamy na Facebooku.

Starosta wysokomazowiecki dziękuje darczyńcom. To oni wspomogli medyków

Bogdan Zieliński umieścił na swoim Facebooku raport z walki z koronawirusem na terenie powiatu. Są tam ciekawe dane dotyczące pomocy udzielonej miejscowemu szpitalowi. I samych darczyńców. Są to i osoby prywatne, i na przykład radni, którzy zrobili zbiórkę.
"Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli o dalsza pomoc dla naszego szpitala w tych ciężkich czasach. Obyśmy wszyscy zdrowi byli" - kończy starosta

DAZE z Ignatek koło Białegostoku przekazało szpitalom sto przyłbic ochronnych. Trafiły do szpitala wojewódzkiego, MSWiA i do zakaźnego USK przy ul. Żurawiej. Elementy zostały przygotowane i bezpłatnie ofiarowane przez firmę Daze

sp. z o.o. z siedzibą w Ignatkach koło Białegostoku. Przyłbice posiadają wiele zalet, przede wszystkim: są szybkie i łatwe do złożenia, pakowane płasko do transportu, mają łatwe dopasowanie, wygodne mocowanie oraz są wielokrotnego użytku i można je czyścić płynem do dezynfekcji.

Oni pomagają w Sokółce. Zarejestrowali się w aplikacji

Czterech wolontariuszy z naszego powiatu zarejestrowało się w aplikacji „I HELP YOU”. Jest ona skierowana między innymi do osób starszych i objętych kwarantanną w związku z pandemią koronawirusa

W czasach pandemii wolontariusze czekają, żeby zrobić nam zakupy. Wystarczy kliknąć w aplikację

Gmina Michałowo przekazała 2 ozonatory szpitalowi MSWiA w Białymstoku

  • Zakupiliśmy cztery ozonatory. Dwa z nich przekazaliśmy do szpitala MSWiA. Pozostałe będą wykorzystywane u nas na miejscu. Będziemy je udostępniać naszym jednostkom, ale również ośrodkom zdrowia, aptekom, poczcie, bankom, parafiom i innym podmiotom, które wyrażą taką chęć i świadczą usługi społeczeństwu – mówi burmistrz Michałowa Marek Nazarko.

Prezenty od władz Sokółki. Odebrali je przedstawiciele pogotowia ratunkowego, Ośrodka Pomocy Społecznej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Kamionce

Sprzęt zakupiono ze środków, które pierwotnie miały zostać przeznaczone na organizację tegorocznych Dni Sokółki. W związku z epidemią koronawirusa, burmistrz Sokółki podjęła decyzję o odwołaniu imprezy.

Ozonatory, przyłbice, kombinezony. Sprzęt niezbędny w dobie koronawirusa trafił już do służb

Szpital dziękuje za wsparcie

Chcieli wzmocnić bezpieczeństwo pracowników, ale i pacjentów Szpitala Ogólnego w Grajewie, dlatego postanowili napisać apel, z prośbą o pomoc. Placówka, jak wiele innych, boryka się z problemami dotyczącymi podstawowych środków ochrony osobistej. Na reakcję, nie trzeba było czekać długo. Z pomocą ruszyli mieszkańcy Grajewa.

Grajewianie pomagają. Ta akcja się szybko rozrasta. Pomożesz im?

Polregio rozdaje bilety miesięczne za złotówkę. Pracownikom służby zdrowia

To podziękowanie za ich ciężką pracę podczas pandemii koronawirusa. Od soboty 4 kwietnia m.in. lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, diagności laboratoryjni będą mogli korzystać z pociągów POLREGIO z biletem miesięcznym za symboliczną złotówkę.
– Jako największy pasażerski przewoźnik w Polsce zapewniamy transport publiczny m.in. dla osób, które zwłaszcza teraz odgrywają nieocenioną rolę dla społeczeństwa, jak wspomniani pracownicy ochrony zdrowia czy osoby utrzymujące czystość w szpitalach. Chcąc w imieniu POLREGIO wyrazić wdzięczność za ich służbę, wprowadzamy ofertę specjalną biletów miesięcznych za symboliczną złotówkę – powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu POLREGIO.
Bilety miesięczne za złotówkę będą mogli zakupić:

  • lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, diagności laboratoryjni – na podstawie dokumentu potwierdzającego Prawo Wykonywania Zawodu;
  • ratownicy medyczni – na podstawie aktualnej karty przebiegu doskonalenia zawodowego ratownika medycznego;
  • dyspozytorzy medyczni – na podstawie aktualnej karty przebiegu doskonalenia zawodowego dyspozytora medycznego;
  • kierowcy pogotowia ratunkowego – na podstawie prawa jazdy i zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych;
  • pracownicy zajmujący się utrzymaniem czystości w placówkach ochrony zdrowia – na podstawie identyfikatora służbowego.

Bilety wydawane będą na konkretny odcinek na przejazdy „tam i z powrotem”, a ich zakup będzie możliwy w kasach biletowych, w systemie sprzedaży na stronie internetowej polregio.pl, poprzez KOLEO, a także w pociągu u obsługi (bez opłaty za wydanie biletu). Każda osoba z biletem miesięcznym za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia będzie musiała posiadać w pociągu ważny dokument poświadczający uprawnienie do korzystania z takiego przejazdu (właściwy dla wykonywanego zawodu).

UWAGA! Ogłoszenie. Młodzi wolontariusze chcą pomagać. Potrzebujesz czegoś, zgłoś się do nich!

I są gotowi wspierać na różne sposoby - już angażują się w akcję zbierania laptopów dla stowarzyszenia DROGA, szyją maseczki, pomagają potrzebującym. Teraz apelują, by zgłaszać do nich swoje potrzeby. Kim są? To młodzi wolontariusze ze szkolnego koła wolontariatu Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” w Białymstoku.
Zdajemy sobie sprawę, że w tak trudnym czasie zapotrzebowanie na pomoc jest szczególnie duże, nie chcemy więc siedzieć z założonymi rękami – mówi Ewa Tyburczy, opiekunka koła. – Apelujemy do wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują, by zgłaszali się do nas, a my w miarę naszych możliwości podejmiemy się takiego wsparcia. Wystarczy zadzwonić: 603 294 028

Pomoc kilku znajomych z Białegostoku zamieniło się w wielką akcję. Dołącz do niej

Dwa tygodnie temu zawieźli pierwsze dary do szpitala zakaźnego. Dziś trudno ich zliczyć. I pomoc, którą dostarczają.

Białostoczanie pomagają. Ta akcja się szybko rozrasta. Pomożesz im?

Skazani z hajnowskiego aresztu szyją maseczki i fartuchy

Jest ich teraz jedenastu. Akcja ruszyła tydzień temu i do tej pory udało się przekazać 820 gotowych maseczek do szpitala w Hajnówce.

Kliknij po więcej informacji o akcji Aresztu Śledczego w Hajnówce

Suempol ufundował 4 respiratory dla szpitala powiatowego w Bielsku Podlaskim

Bielska firma w ten sposób chce pomóc w walce z koronawirusem. To wcale nie koniec. Firma zakupiła też system do dekontaminacji pomieszczeń metodą zamgławiania na oddział onkologii w Szpitalu w Białymstoku oraz odzież ochronną i maseczki. - Wspomagamy naszymi produktami Stowarzyszenie Droga oraz oddziały dziecięce szpitala klinicznego czy białostockiego stowarzyszenia - Bajkowa Fabryka Nadziei. Firma Suempol przeznaczyła już pół miliona złotych na wspieranie najbardziej potrzebujących szpitali i instytucji.

Chcieli kupić jeden ozonator, udało się kilka

Wśród Radnych Rady Miejskiej w Sokółce zrodziła się spontaniczna inicjatywa zakupu ozonatora na potrzeby sokólskiego Pogotowia Ratunkowego. Do akcji włączyło się sporo innych osób, m.in. szefostwo instytucji samorządowych. W sumie udało się uzbierać około 5 tys. zł

Sokólscy radni zorganizowali zrzutkę. Wspólnie z ludźmi dobrej woli zebrali pieniądze na ozonator dla pogotowia

Zamiast się nudzić, pomagają. I to jak!

Pracownicy żłobka w Augustowie, choć placówka jest zamknięta nie siedzą z założonymi rękoma. Nauczyciele, ale też panie z kuchni szyją ochronne maseczki

Żłobek w Augustowie zamknięty, ale pracownicy nie próżnują [Zdjęcia]

Politechnika Białostocka wyprodukowała 200 przyłbic medycznych. BCO dziękuje

Uczelnia przekazała je Białostockiemu Centrum Onkologii, szpitalowi w Bielsku Podlaskim, szpitalowi MSWiA, Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży, zakaźnemu, wojewódzkiemu i miejskiemu w Białymstoku. BCO już podziękowało.

Motocykliści z FUN MOTO Białystok pomagają dzieciakom w szpitalu

Na Facebooku napisali: Odwiedziliśmy Szpital UDSK w Białymstoku. Przekazaliśmy 24 dania gorące które zrobiła nam Buła i Spuła dla rodziców dzieci z onkologii, kilka zgrzewek soków od Mariusz Turski dla dzieci i rodziców, oraz magnesy FunMoto dla dzieci. O sprawie poinformowała nas Agnieszka Olchin

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera szpitale w walce z koronawirusem

Osiem łóżek do intensywnej opieki medycznej trafi do szpitala w Łomży, który został przekształcony w jedoimienny szpital zakaźny.

Zobacz: Łóżka w drodze do szpitali

Kolejne firmy i przedsiębiorstwa wspierają białostocki szpital MSWiA

Galeria handlowa Alfa przekazała maseczki ochronne i odzież, natomiast sklep Gawra i firma Campus śpiwory i gogle.

Kolejne firmy wspierają białostockich lekarzy i ratowników w walce z koronawirusem

Piękna akcja kibiców Jagiellonii Białystok. Ruszyli na pomoc rodzicom dzieci przebywających w szpitalu

Kibice białostockiej drużyny ostarczyli posiłki rodzicom dzieci przebywających w oddziałach onkologicznych białostockiego DSK.

Zobacz: Piękna akcja kibiców Jagiellonii Białystok.

Park Naukowo-Technologiczny przekazał przyłbice pracownikom BCO

Trafiłły do techników zakładu radioterapii Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Zostały wydrukowane na drukarkach 3D przez firmę Technology Applied. W sumie to 20 przyłbic ochronnych

Trwa akcja #Łapyszyjąmaseczki. Maseczki kroją i szyją pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Świetlicy Socjoterapeutycznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach.

Pierwsza partia maseczek jest już gotowa. Maseczki kroją i szyją pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Świetlicy Socjoterapeutycznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach. W pierwszej kolejności bawełniane maseczki wielokrotnego użytku trafią do „cichych bohaterów” epidemii koronawirusa – sprzedawców w naszych sklepach, ale także do osób chorych i seniorów.

Łapy szyją maseczki. Trafią do chorych, seniorów i sprzedawców w sklepach (zdjęcia)

Wiktor i Donata Szydłowscy dziękują dyrektorowi hipermarketu

Pewnie, że się boimy - mówi nam Wiktor Szydłowski. 82-latek mieszka przy ulicy Orzeszkowej z 76-letnią żoną. Starają się unikać zakupów w czasie epidemii koronawirusa. Dlatego postanowili poprosić o pomoc pobliski hipermarket. Zakupy przywiózł im sam dyrektor. - Nie mogę uwierzyć, że są wśród nas tak dobrzy ludzie - cieszy się pan Wiktor.

Nie mogę w to uwierzyć - mówi 82-letni pan Wiktor. Sam dyrektor hipermarketu przyniósł mu zakupy. I nie wziął za dostawę ani grosza

Restauracje pomagają ratownikom z białostockiego pogotowia

Na Facebooku ratownicy napisali: Dzisiaj Restauracja Mozart. Katarzyna Krahel i Stefan Sochoń rulezzz

Znana białostocka firma AC SA przekazała Szpitalowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku 270 maseczek ochronnych

Zadbaliśmy w firmie o bezpieczeństwo pracowników, ale chcieliśmy także wspomóc innych w tej trudniej sytuacji. To test naszej odpowiedzialności i solidarności – podkreśla Anatol Timoszuk, prezes AC SA.

AC producent instalacji gazowych wspiera białostocki szpital MSWiA w walce z koronawirusem

Politechnika Białostocka produkuje przyłbice dla personelu, wykorzystując druk 3D

Trafiły do pracowników m.in. szpitala MSWiA w Białymstoku i wojewódzkiego w Łomży. Kolejne szpitale składają już zamówienia.

Podlaskie szpitale szukają pomocy. Politechnika Białostocka produkuje przyłbice ochronne chroniące przed koronawirusem (ZDJĘCIA)

Politechnika Białostocka rozpoczęła zrzutkę na Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

Chodzi o zebranie pieniędzy na zakup środków ochrony dla personelu i pacjentów tej placówki. Oni walczą z koronawirusem na pierwszym froncie - niech dzięki nam będą bezpieczniejsi - napisali pracownicy PB.

Białostocki stomatolog pomaga szpitalom i sklepom. Samodzielnie uczy robić przyłbice ochronne

Pierwsze 80 gotowych przyłbic zrobionych z folii do bindowania zaniósł już do Białostockiego Centrum Onkologii. Kolejne zaniesie do osiedlowego sklepu. - Bo wszyscy musimy się chronić - mówi Adam Boczoń, znany lekarz stomatolog z Białegostoku. I na Facebooku uczy, jak zrobić przyłbicę.

Białostocki dentysta walczy z koronawirusem. Już zrobił 80 przyłbic dla pracowników służby zdrowia. I pokazuje, jakie to proste (ZDJĘCIA)

Renggli przekazało cztery stoły białostockiemu sanepidowi

Serdecznie dziękujemy za darowiznę w formie stołów laboratoryjnych firmie Renggli Sp. z o. o. Renggli - systemy mebli laboratoryjnych - napisali szefowie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Otrzymaliśmy 4 stoły, które już są użytkowane w naszym laboratorium, w którym wykonywane są testy na obecność koronawirusa (SARS-COV-2)

Rosti Poland drukuje maski przeciwko koronawirusowi na drukarce 3D

Pracownicy Rosti, w obliczu trudnych czasów związanych z epidemią koronawirusa w Polsce, postanowili wesprzeć innych. A do pomocy zdecydowali się wykorzystać drukarkę 3D Ubot P440. Urządzenie zostało uruchomione w ubiegłym tygodniu w nowo wybudowanym Centrum Innowacji w zakładzie przy ulicy Myśliwskiej.

Maski przeciwko koronawirusowi z drukarki 3D. Innowacyjny sposób pomocy medykom(zdjęcia)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Miasto obniżyło czynsze w swoich lokalach.

Rząd niektórym w galeriach.

Prywatni właściciele lokali - CZYŃCIE DOBRO- wczujcie się w rolę najemców, którzy zostali zmuszeni do zaprzestania działalności.

G
Gość

Polecam bardzo serdecznie :D Idea wciąż adekwatna do dzisiejszej sytuacji ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Y5VQKL6CSmE

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny