MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapraszamy do udziału w rankingu o tytuł Superfirmy i Superbanku. Szósty rok promujemy nim biznes nastawiony nie tylko na zysk.

Maryla Pawlak-Żalikowska [email protected]
Elastyczny czas pracy. Sadzenie drzewek w okolicy. Wyjątkowa dbałość o komunikację z załogą czy klientami. Społeczna odpowiedzialność biznesu ma wiele przejawów.

Przypomnijmy, że CSR (z języka angielskiego - Corporate Social Responsibility) nie oznacza tylko przekazywania darowizna na rzecz potrzebujących (z czym społeczna odpowiedzialność biznesu jest najczęściej utożsamiana).  To także stosowanie elastycznego czasu pracy, ułatwiania młodym rodzicom opieki nad dzieckiem, żeby mogli wrócić do pracy. To także drukowanie dwustronne czy  przejrzyste sposoby  komunikacji z pracownikami.

Zapraszamy firmy z każdego powiatu
Wiele z tych działań prowadzone jest w firmach, które wcale nie nazywają tego CSR - po prostu tak działają, bo to wynika z ich kultury organizacyjnej czy poczucia odpowiedzialności za skutki swojego funkcjonowania. Prowadząc szósty rok ranking Suiperfirmy chcemy promować tych przedsiębiorców, którzy intuicyjnie lub zgodnie z przyjętymi świadomie strategiami wychodzą poza minimum prawne i tworzą bardzo istotną - poza zyskiem - wartość dodaną w lokalnych społecznościach.

Nasz ranking to wyłanianie liderów CSR w poszczególnych powiatach regionu. Jesteśmy pod tym względem unikatowi w skali kraju. Finalistami wcale  nie stają się tylko firmy duże.
Zachęcamy wszystkie przedsiębiorstwa w województwie do pokazania tej innej twarzy biznesu. W naszej ankiecie zgłoszeniowej do rankingu pytamy o różne sfery działań związanych z CSR: od działań na rzecz społeczności lokalnej poprzez formy ochrony środowiska naturalnego i działania na rzecz pracowników po praktyki rynkowe.
Jest wiec wiele możliwości, żeby zdobyć prestiżowy tytuł Superfima 2015.

Uwaga: w tym roku po raz  pierwszy wprowadzamy dodatkową kategorię w naszym rankingu.  Otóż wszystkie banki spółdzielcze, niezależnie od swojej siedziby, od tego roku rywalizują w jednej kategorii. Najlepszy bank spółdzielczy, który otrzyma najwyższą liczbę punktów, zostanie wyróżniony tytułem "Bank Superodpowiedzialny".

Poznamy też Kapitalnych Przedsiębiorców
Wzorem dwóch poprzednich edycji współorganizatorem Superfirm 2015 będzie Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku. Dlatego poznamy nie tylko firmy, które w swoich powiatach wyróżniają się działaniami zgodnymi z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu (im przyznamy tytuły Superfirm), ale także poznamy ludzi, którzy najlepiej w 2014 roku wykorzystywali fundusze z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.  Wskażą ich Powiatowe Urzędy Pracy z woj. podlaskiego, a uhonorowani będą tytułami Kapitalnych Przedsiębiorców.

Wsparcie zielonych przedsiębiorstw
Przy okazji prezentujemy projekty - inwestycje w ludzi - które zostały sfinansowane z pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego. Jednym z nich był cykl szkoleń pod nazwą "farmy fotowoltaiczne - najczystsza energia pod Słońcem! Kompleksowe wsparcie szkoleniowe podlaskich "zielonych" przedsiębiorstw w zakresie stosowania ekologicznych rozwiązań fotowoltaicznych.
-  Grupa podlaskich przedsiębiorstw, z białostockim Coralem jako liderem na czele, była zainteresowana najnowocześniejszymi rozwiązaniami, jakie stosowane są w tej branży - opowiada nam Maciej Kusiński z firmy 4Progress. - Przygotowaliśmy więc projekt odpowiadający potrzebom Corala i mniejszych współpracujących z nim firm, głównie instalatorskich.

Pan Maciej przypomina, że fotowoltaika to dziedzina, która się teraz bardzo rozwija. We właśnie otwartym Regionalnym Programie Operacyjnym województwa podaskiego  będą pieniądze na tego rodzaju instalacje, ale i już teraz  rośnie popyt na usługi w tej dziedzinie. Działa przecież Program Prosument, z dopłatami z Banku Ochrony Środowiska dla osób, które chciałyby na swoim dachu czy działce postawić mikroinstalacje OZE.
- Jak zaprojektować, zbudować a potem jak zarządzać farmami. Tego uczyliśmy podczas projektu, bo Coral, poza małymi instalacjami, realizuje również te potężne inwestycje - przypomina Maciej Kusiński. - Zgłębialiśmy temat równie pod katem procedur prawnych. I sięgaliśmy po najlepszych specjalistów. Np. jedynej w Europie walijskiej firmy, która szkoli z oprogramowania komputerowego pozwalającego ocenić lokalizację instalacji fotowoltaicznej. Generalnie chodzi o jak najwyższą jakość tych rozwiązań.

Jak się zgłosić:
Uwaga: żeby wziąć udział w 6. edycji Superfim należy wypełnić ankietę zgłoszeniową. Jest ona dostępna w załączniku obok tego tekstu. Wypełnioną ankietę prosimy przesłać najpóźniej do 15 maja na adres  [email protected]

Ankieta może być także przesłana w formie:

* papierowej na adres: Gazeta Współczesna, ul. Św. Mikołaja 1, 15-419 Białystok

* faksem na numer: 85 748 96 20

W razie potrzeby proszę o kontakt pod numerem: 85 7489 552

Regulamin rankingu znajdziecie Państwo klikając tutaj

Przypominamy, że ranking jest bezpłatny.
Partnerem merytorycznym rankingu jest Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

b

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny