Zapasy. Trzej mistrzowie Polski juniorów z KS Wschód Białystok

W biało-czerwonym stroju Mairbek Salimov
W biało-czerwonym stroju Mairbek Salimov KS Wschód Białystok
Trzy złote medale wywalczyli zapaśnicy KS Wschód Białystok w mistrzostwach Polski juniorów w stylu klasycznym. Ponadto brąz zdobył przedstawiciel MLUKS MOSiR Grajewo.

Duży sukces odnieśli młodzi zapaśnicy KS Wschód Białystok, którzy w mistrzostwach Polski w stylu klasycznym rozegranych w Raciborzu trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

W kategorii 63 kg bezkonkurencyjny był Arslanbek Salimow. Białostoczanin nie dał najmniejszych szans swoim rywalom wygrywając cztery pojedynki przed czasem i tym samym obronił tytuł mistrzowski zdobyty w ubiegłym roku. W tej kategorii na wysokim 5. miejscu uplasował się inny zapaśnik KS Wschód Arbi Magomedow.

W jego ślady poszedł starszy brat Mairbek Salimov zdobywając złoto w kategorii wagowej 67 kg. Mairbek stoczył cztery zwycięskie walki pokonując w nich m.in. ubiegłorocznego mistrza Polski- Piotra Lewandowskiego oraz zawodnika Unii Racibórz Piotra Stolarczyka.

Trzeci mistrzowski tytuł wywalczył dla KS Wschód Białystok Andrei Shlyaga, który triumfował w kat. 77 kg. W ubiegłym roku był drugi, dziś już jest mistrzem, Polski.

Czwarty medal dla naszego regionu brązowy zdobył w kategorii 97 kg Marek Kuczyński z MLUKS MOSiR Grajewo.

W mistrzostwach startowało 123 zawodników z całej Polski z 43 klubów. Drużynowo KS Wschód Białystok uplasował się na czwartej pozycji w kraju. .

Z kolei w Szczuczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Zapasach w stylu wolnym i zapasach dziewcząt połączone z turniejem integracyjnym dla dzieci. Zawodnicy KS Wschód Białystok zdobyli mistrzostwo woj. podlaskiego w stylu wolnym oraz wicemistrzostwo województwa w zapasach dziewcząt. Turniej zgromadził ponad 180 dzieci z dziesięciu klubów z regionu.