Zapasy. KS Wschód walczył na medal. Cztery tytuły mistrzowskie

KS Wschód na medal
KS Wschód na medal KS Wschód
Najmłodsi adepci klubu zapaśniczego KS Wschód zdobyli osiem medali na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w stylu wolnym i w stylu klasycznym. W zawodach uczestniczyli zapaśnicy z województwa podlaskiego, mazowieckiego, warminsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego.

W Koronowie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu „D” w zapasach w stylu klasycznym. Ośmioro zawodników KS Wschód zajęło drugie miejsce drużynowo na 22 drużyny.

Indywidualnie zdobyli trzy złote medale: Szymon Godun wygrał w kategorii 38 kg, Filip Wnorowski w kategorii 44 kg, a Amir Mintulaev w kategorii 52 kg.

Ponadto srebrny medal wywalczył Miłosz Wyszyński w kategorii 44 kg.

Z kolei w miejscowości Przysucha walczyło 113 najlepszych młodzików z 25 klubów makroregionu "D" w zapasach w stylu wolnym. Drużynowo KS Wschód zajął czwarte miejsca. Natomiast indywidualnie w kategorii 38 kg pierwsze miejsce Szymon Godun, drugie miejsce w kategorii 44 kg zdobył Filip Wnorowski, trzecie miejsce w kategorii 48 kg wywalczył Sajfull Makhaev, a trzecie w kategorii 52 kg Amir Mintulaev.

Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w listopadzie w Kostrzyniu w stylu klasycznym oraz w Zgierzu w stylu wolnym.