Zapasy. Brązowy medal Nikodema Goduna w Pucharze Polski Kadetów

KS Wschód Białystok
Kolejny sukces odniósł zawodnik KS Wschód Białystok. Nikodem Godun został brązowym medalistą Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym.

Nikodem Godun młody zapaśnik KS Wschód Białystok został brązowym medalistą Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. W turnieju, rozegranym w Warszawie, Nikodem Godun zajął trzecie miejsce w kategorii 71 kg.
Aby znaleźć się na podium Gudun musiał stoczyć siedem walk, przegrywając tylko jedną, w półfinale.

Puchar Polski Kadetów był eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a Nikodem zajmując trzecie miejsce zagwarantował sobie już kwalifikację na Olimpiadę.

W turnieju walczyło 234 zapaśników z 48 klubów z całej Polski. Turniej uświetnili swoją osobą m.in. prezes PZZ - Andrzej Supron, wiceprezes PZZ do stylu klasycznego - Ryszard Wolny oraz wiceprezes PZZ do stylu wolnego - Ryszard Niedźwiecki.