Zapaśnicy KS Wschód Białystok na podium Mistrzostw Województwa Młodzików

Zapaśnicy KS Wschód Białystok zajęli drugie miejsce drużynowo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Radomiu.

W Radomiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, a w Olsztynie w zapasach kobiet oraz w stylu wolnym. Startowali zawodnicy z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego.

W zapasach w stylu klasycznym startowało 82 zawodników z 18 klubów z makroregionu. Mistrzami makroregionu zostali reprezentanci KS Wschód Białystok Shakhban Irshakhov w kategorii 38 kg oraz Szymon Godun w kategorii 52 kg. Brązowe medale zdobyli Piotr Godun w kategorii 44 kg, Oliwier Wiśniewski w kategorii 75 kg, Ahmed Israilov w kategorii 85 kg.

Natomiast 103 zawodników startowało w Olsztynie w stylu wolnym i 81 zawodniczek z 27 klubów z makroregionu. Indywidualnie z białostockiego klubu walczyło sześć dziewcząt i sześciu chłopców.

Złoty medal wywalczyła Malwina Hetmańczuk w kategorii 36 kg, a srebrne medale zdobyły Aleksandra Choćko w kategorii 33 kg oraz Angelika Sokołowska w kategorii 39 kg. Brązowe medale wywalczyli natomiast Piotr Godun w kategorii 44kg oraz Szymon Godun w kategorii 52 kg oraz Natalia Kawałko w kategorii 36 kg.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani