Reprezentanci KS Wschód Białystok zdobyli medale Pucharu Polski Juniorów i mistrzostw Polski młodziczek KS Wschód Białystok
Trzy medale Pucharu Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek wywalczyli ostatnio reprezentanci KS Wschód Białystok. To kolejne sukcesy białostockiego klubu.

W Wałbrzychu odbył się ostatnio Puchar Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział stu sześciu zawodników z 27 klubów z Polski i z zagranicy, stoczono ogółem 166 walk.

Po raz kolejny bezkonkurencyjny w swojej kategorii 67 kg był Arslanbek Salimov, który wygrywając wszystkie walki przed czasem został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Drugi złoty medal wywalczył zaledwie szesnastoletni Amir Mintulaev w kategorii do 55k g wygrywając z o klika lat starszymi rywalami.

Srebrny medal zdobył natomiast w kategorii 63 kg Arbi Magomedov przegrywając w finale z mocnym Duńczykiem – Williamem Reenbergiem.

Z kolei w Mistrzostwach Polski Młodziczek w zapasach kobiet wystartowały cztery reprezentantki KS Wschód Białystok, dla których były to pierwsze mistrzowskie zawody. Brązowy medal zdobyła Aleksandra Choćko w kategorii do 33 kg. Na piątym miejscu zawody zakończyła Malwina Hetmańczuk.