IMGW właśnie wydało ostrzeżenia dla wielu województw na terenie kraju. Wszystko to przez nadciągający niż "Elizabeth". Elżbieta przynosi w Polsce śnieg i marznący deszcz. Na drogach jest bardzo ślisko. 

IMGW wydało ostrzeżenie dla dziewięciu województw. Wyż znad Skandynawii usunie się na bok i nad Polskę nadciągnie niż o imieniu Elżbieta.

Pogoda na czwarte

k
W czwartek rano 29 marca w północnej części kraju mieszkańcy obudzą się w zimowym krajobrazie. Później zawieje i zamiecie śnieżne przesuną się w głąb kraju. We wschodnich i centralnych regionach kraju spadnie około 3 centymetrów śniegu. Jak podał portal twojapogoda.pl miejscami w tych rejonach mogą tworzyć się zaspy śnieżne na wysokość 10-20 cm.W godzinach wieczornych temperatura powinna iść w górę, śnieg zamieni się w deszcz.

Ostrzeżenie przed śnieżycami będzie obowiązywało do 30 marca do godziny 7 rano.

Ostrzeżenie I stopnia przed silnymi opadami śniegu, zawiejami i zamieciami śnieżnymi obowiązują w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim i podkarpackim.Nadciągający niż "Elżbieta" zbliży się już do naszego kraju w nocy ze środy na czwartek.
29 marca przewidywane są opady śniegu nad Pomorzem. W wielu rejonach Polski już w nocy będzie obficie sypać. Natomiast na zachodzie i południu kraju w czwartek będzie lało, miejscami bardzo intensywnie.

Przeczytaj koniecznie!

Lokata w banku daje marne oprocentowanie. Może więc warto ulokować oszczędności w obligacjach Skarbu Państwa? Kliknij w ten tekst, a dowiesz się, ile można zarobić kupując takie obligacje z kwietniowej oferty i jak to zrobić!

Jak będzie pogoda w Wielkanoc?

Cały koniec tygodnia, łącznie ze świąteczną niedzielą w całym kraju ma być deszczowy. Wszędzie dodatnia temperatura. W centrum kraju około 12 stopni, na zachodzie Polski także pochmurnie i deszczowo, temperatura od 6 do 11 stopni Celsjusza.

Świateczna niedziela wciąż deszczowa ale niestety chłodniejsza. Temperatura w kraju od 3 do 10 stopni Celsjusza
Temperatura w poszczególnych miastach w sobotę.

Kraków: 16 Wrocław: 14 Łódź i Warszawa: 12 Lublin: 12 Szczecin: 6 Gdańsk: 8 Białystok: 11 Suwałki: 10

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ BO WARTO