Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:0. Nie mieli argumentów, by przeciwstawić się Miedziowym (zapis relacji)

jlas
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok NA ŻYWO
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok NA ŻYWO Anatol Chomicz
Piłkarze Jagiellonii Białystok w trzecim meczu rundy finałowej przegrali z Zagłębiem Lubin 0:2. Bramki dla Miedziowych zdobyli Damian Bohar i Patryk Tuszyński. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z tego spotkania.

II połowa:

90+3. minuta. Koniec meczu.
90+1. minuta. Slisz postarał się zakończyć akcję strzałem z dystansu, ale z pewnością liczył na więcej. Od piątego metra zacznie Kelemen.
90. minuta. Arbiter dolicza trzy minuty.
88. minuta. Klimala źle złożył się do strzału głową i zaprzepaścił szansę na gola kontaktowego.
86. minuta. Patryk Szysz zmienia Bohara.
84. minuta. Forenc pewnie wyłapuje piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
82. minuta. Mariusz Złotek użył jednak wideoweryfikacji, by sprawdzić, czy wcześniej faulowany nie był Klimala. Po obejrzeniu powtórki odwołał swoją decyzję.
81. minuta. Rzut karny... Zagłębie stoi przed znakomitą szansę na podwyższenie wyniku.
79. minuta. Roszada też w Zagłębiu. Łukasz Poręba zmienia Jagiełło.
77. minuta. Wspomniany Imaz opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Patryk Klimala.
75. minuta. Imaza uprzedzili obrońcy Zagłębia. Hiszpan w tym meczu nie błyszczy.
73. minuta. Dobrze pokazał się Bodvarsson. Islandczyk znów podłączył się do akcji ofensywnej, dośrodkował w pole karne, ale nikt z jego kolegów nie zamykał tej akcji. Po tej akcji w Zagłębiu nastąpiła zmiana: z boiska schodzi Pawłowski, na boisku pojawia się Dawid Pakulski.
71. minuta. Zagłębie dobrze wymienia piłkę. Starzyński decyduje się na trudne zagranie przez dwie linie i notuje stratę.
69. minuta. Najlepsza okazja dla Jagiellonii w drugiej połowie! Wójcicki wywalczył piłkę w polu karnym, po czym natychmiast zdecydował się na strzał. Zagłębie od straty bramki uchronił jednak Forenc.
66. minuta. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Pawłowski, ale wyraźnie zabrakło precyzji.
63. minuta. Druga zmiana w Jadze. Jakub Wójcicki zmienia Kostala.
60. minuta. Nieudane uderzenie Starzyńskiego przy bardzo dobrze zapowiadającej się kontrze miejscowych.
57. minuta. Na spalonym Kostal. Szkoda, bo Słowak znalazł się w dobrej sytuacji.
55. minuta. Tym razem przepisy przekroczył Kwiecień, ale bez konsekwencji.
53. minuta. Taktyczny faul Arsenicia na rozpędzonym Pawłowskim i arbiter słusznie decyduje się na pokazanie żółtej kartki.
53. minuta. Świetną szansę na bramkę kontaktował miał Imaz! Hiszpan myli się z piątego metra.
51. minuta. Znów dobre wyjście z bramki zaliczył Forenc.
49. minuta. Forenc ubiegł Kostala, który próbował gonić piłkę nieopodal pola karnego gospodarzy.
46. minuta. Początek drugiej połowy i od razu zmiana w Jagiellonii. Bartosz Kwiecień zmienia Poletanovicia.

I połowa:

45+1. minuta. Koniec pierwszej połowy, bardzo słabej w wykonaniu Jagiellonii.
45. minuta. Obie ekipy czekają już na zaproszenie do szatni.
42. minuta. Zbyt mocne zagranie do Romanczuka i piłka wychodzi poza linię końcową.
41. minuta. Jagiellonia rozpoczęła grę daleko od bramki Forenca.
40. minuta. Pięć minut do przerwy. Zagłębie przy piłce w środkowym sektorze boiska.
37. minuta. Zagłębie stanęło przed szansą na podwyższenie prowadzenie. Szansę na to miał konkretnie Tuszyński. Napastnik lubinian jednak nie opanował piłki w polu karnym.
35. minuta. Jagiellończycy bezradnie przyglądają się ofensywnym poczynaniom Miedziowych. Z piętnastego metra huknął Pawłowski, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.
34. minuta. Na pozycji spalonej złapany Tuszyński.
33. minuta. Niedokładnie dogranie Bodvarssona i piłkę łapie Forenc.
31. minuta. Niespełna kwadrans pozostał do końca pierwszej odsłony spotkania. Jagiellonia bez żadnego pomysłu na grę.
28. minuta. 0:2... Do siatki trafia Tuszyński, który urwał się spod opieki Mitrovicia i wykorzystał dogranie z prawej strony Jagiełło.
24. minuta. Pospisil faulował Slisza. Zagłębie nie wykorzystało jednak szansy.
18. minuta. Jedna z nielicznych akcji ofensywnych Jagiellonii zakończyła się kiepską wrzutką Kadleca.
15. minuta. Zagłębie lepiej operuje piłką i wygrywa zasłużenie. Jagiellonia prawie całym zespołem broni się na własnej połowie
11. minuta. Ufff... Pawłowski dobrze odnalazł się pod naszą bramką, ale sędzia zasygnalizował pozycję spaloną piłkarza Zagłębia.
7. minuta. Niestety, przegrywamy 0:1. Kelemena pokonał Bohar, który głową przeciął silny strzał Pawłowskiego i zaskoczył białostocką defensywę.
4. minuta. Kolejny niecelny strzał gospodarzy. Tym razem próbował Starzyński.
2. minuta. Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Starzyńskiego uderzał Pawłowski, ale bardzo niecelnie.
1. minuta. Pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Złotka. Zaczyna Jagiellonia.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Bohar (7), 2:0 - Tuszyński (28).

Zagłębie Lubin: Forenc - Tosik, Guldan, Oko, Balić, Pawłowski (73. Pakulski), Jagiełło (79. Poręba), Slisz, Starzyński, Bohar (86. Szysz), Tuszyński.
Ławka rezerwowych: Leciejewski, Dąbrowski, Poręba, Pakulski, Szysz, Dziwniel, Mares.

Jagiellonia: Kelemen - Kadlec, Mitrović, Arsenić, Bodvarsson, Poletanović (46. Kwiecień), Romanczuk, Kostal (63. Wójcicki), Pospisil, Guilherme, Imaz (77. Klimala).
Ławka rezerwowych: Sandomierski, Wójcicki, Adamec, Twarowski, Ozga, Klimala, Kwiecień.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0