Zagłębie Lubin - Jagiellonia 3:0 (zapis relacji live). Żółto-czerwoni osłabieni i bezsilni

26-09-2020 bialystok jagiellonia zaglebie lubin fot. wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press Wojciech Wojtkielewicz
W Lubinie Jagiellonia zagrała z Zagłębiem Lubin. Żólto-Czerwoni nie byli w komfortowej sytuacji, a to przez choroby, które nękają piłkarzy i trenera oraz wykluczenia spowodowane żółtymi kartkami. Jagiellonia nie może wyjść z dołka i przegrała kolejny mecz 0:3.

90 + 3 min.: Filip Starzyński wychodzi na czystą pozycję, ogrywa Mystkowskiego i strzela obok Dziekońskiego. 3:0 dla Zagłębia i koniec meczu.
90 + 2 min.: Dziekoński ratuje Jagiellonię broniąc uderzenie Bartolewskiego.
90 min.: Sędzia doliczył trzy minuty.
90 min.: Ratajczyk wchodzi za Szysza i Mraz za Podlińskiego.
88 min.: Proste błędy Jagiellonii i Patryk Szysz podwyższa na 2:0.
82 min.: Zmiany w Zagłębiu. Wchodzi Oko za Crnomarkovica i Bartolewski za Stocha.
80 min.: Stoch strzela i obok bramki.
78 min.: Twardek ratuje Jagiellonię, powstrzymując Podolińskiego biegnącego sam na sam z Dziekońskim
75 min.: Bida wchodzi za Olszewskiego i Wojtkowski za Kwietnia.
74 min.: Strzał Mystkowskiego z dystansu... obok
70 min.: Znów Filip Starzyński i na szczęście obok bramki Jagi.
66 min.: Starzyński minimalnie obok słupka, a to powinien być gol dla Miedziowych.
65 min.: Wchodzi Cernych za Bortniczuka, Mystkowski za Lopeza, Puljic za Nastica.
62 min.: Filip Starzyński strzela bramkę z rzutu karnego. 1:0 dla Zagłębia.
61 min.: Piłka po strzale piłkarza Zagłębia trafia w rękę padającego Runje i karny dla Miedziowych.
59 min.: Strzał z dystansu Stocha. Piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.
57 min.: Żółta kartkę otrzymuje Hodyna.
50 min.: Żółta kartka dla Bartosza Kwietnia
48 min.: Pospisil z woleja, ale fatalnie
47 min.: Żółta kartka dla Fernana Lopeza.
46 min.: Zaczynamy II połowę. Zespoły grają bez zmian.
45 + 1 min.: Koniec I połowy
45 min.: Sędzia dolicza 1 minutę.
42 min.: Żółta kartka dla Filipa Starzyńskiego.
39 min.: Strzał Balica, piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki Jagi.
35 min.: Strzał Hodyny broni Dziekoński.
27 min.: Fernan Lopez w dobrej sytuacji spudłował.
23 min.: Strzał Twardka z dystansu, niecelny.
20 min.: Pospisil wykonuje rzut wolny, strzela głową Bartosz Kwiecień i.... poprzeczka.
19 min.: Miroslav Stoch fauluje Pawła Olszewskiego i otrzymuje żółtą kartkę.
16 min.: Rożny dla Miedziowych i strzał głową Balica, broni Dziekoński.
15 min.: Groźny strzał Starzyńskiego, piłka przechodzi obok słupka bramki Jagiellonii.
10 min.: Presing Jagiellonii. Strzela z dystansu Martin Pospisil, w środek bramki Zagłębia. Dominik Hładun pewnie broni.
7 min.: Strzał z prawej strony Twardka, ale zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza gospodarzy.
1 min.: Kiks Xaviera Dziekońskiego i mogło być już 0:1
1 min.: Zaczynamy. Jagiellonia w czarnych strojach, Zagłębie w pomarańczowo-białych.

ZAGŁĘBIE LUBIN - JAGIELLONIA 3:0 (0:0)
Bramka: Starzyński 62 z karnego, 2:0 Szysz 88, 3:0 Starzyński 90+3
ZAGŁĘBIE: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simić, Dorde Crnomarković (82. Damian Oko), Sasa Balić, Jakub Żubrowski, Filip Starzyński, Łukasz Poręba (85. Evgeniy Bashikirov), Miroslav Stoch (82. Mateusz Bartolewski), Patryk Szysz (90. Adam ratajczyk), Karol Podliński (90 min. Samuel Mraz).
JAGIELLONIA: Xavier Dziekoński – Paweł Olszewski (75. Bartosz Bida), Bogdan Tiru, Ivan Runje, Bojan Nastić (65. Jakow Puljic), Kristopher Twardek, Bartosz Kwiecień (75 min. Kamil Wojtkowski), Martin Pospisil, Fernan Lopez (65. Przemysław Mystkowski), Bartłomiej Wdowik, Maciej Bortniczuk (65. Fedor Cernych).
Żółte kartki: Stoch, Starzyński, Hodyna, Balić (Zagłębie); Lopez, Kwiecień, Runje (Jagiellonia)
Sędziuje: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani