Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"..Za te pieniądze pojadę na wczasy i będę pił szampana". Seniorka pozostawiła w koszu na śmieci 20 tysięcy złotych dla oszusta

OPRAC.:
Patryk Zajkowski
Patryk Zajkowski
Tylko wczoraj na terenie powiatu białostockiego przestępcy "zaatakowali" 14 razy. W jednym przypadku kobieta straciła 20 tysięcy złotych. Seniorka, zgodnie z poleceniem oszustów, zostawiła pieniądze w koszu na śmieci. Ofiarami przestępców, którzy działają metodą „na wnuczka/policjanta” są najczęściej osoby starsze. Sprawcy wykorzystują ich dobroć, ufność aby wyłudzić pieniądze.

Scenariusze działania oszustów były bardzo podobne. Na telefon stacjonarny dzwoniła osoba, która podając się za policjanta informowała rozmówców, że ich pieniądze są zagrożone. W trakcie rozmowy mężczyzna wypytywał seniorów o ich oszczędności oraz biżuterię.

Oszust proponował, aby rozmówcy potwierdzili jego słowa i nie rozłączając się wybrali numer 997. Chwilę później potencjalna ofiara słyszała potwierdzenie wersji oszusta. Niestety w jednym z przypadków kobieta dała się oszukać i straciła 20 tysięcy złotych. Seniorka zgodnie z poleceniem przekazała swój numer telefonu komórkowego oszustom. Była instruowana przez mężczyznę i ostatecznie pieniądze pozostawiła w koszu na śmieci, w centrum Białegostoku.

Zobacz też:Stoją pod bankomatem i kradną na BLIK-a. Zobacz najnowsze metody złodziei!

Pokrzywdzona tuż przed zdarzeniem szczegółowo informowała przestępcę o posiadanych oszczędnościach. Ten z kolei niezadowolony z niskiej jego zdaniem wypłaconej i pozostawionej kwoty pieniędzy, przyznał się, że jest oszustem. Dodał, że za te pieniądze pojedzie na wczasy i będzie pił szampana.

Gdy chodzi o rynek najmu mieszkań, oszuści szczególnie aktywni są latem i wczesną jesienią, gdy trwa sezon na wynajem studencki. Przestępcy operują jednak przez cały rok, szukając okazji do wyłudzenia pieniędzy. Zobacz kolejne zdjęcia i dowiedz się, jakie stosują metody.

Tak oszukują na rynku najmu mieszkań. Oto najpopularniejsze ...

Policja przypomina, że policjant, który podejmuje czynności służbowe w cywilu i nie jest umundurowany MUSI podać stopień, imię i nazwisko i okazać legitymację służbową w taki sposób, aby osoba, wobec której podejmuje czynność służbową, miała możliwość odczytania numeru i nazwy organu wydającego legitymację oraz nazwiska policjanta. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności ani też nie pośredniczą w przekazywaniu gotówki.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny