Jedną z medalistek OOM z Podlaskiego jest Zofia Dziewiątkowska młoda gimnastyczka artystyczna SGA Białystok Leszek Tomaszewski Fotografia
Zakończyła się rywalizacja w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych - Podlaskie 2022. W ostatniej dyscyplinie sportowej - brydżu dziewczęta z naszego województwa Natalia Szok i Emilia Gwóźdź wywalczyły złote medale.

15 medali zdobyli zawodnicy reprezentujący województwo podlaskie w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych. Nasi młodzi sportowcy wywalczyli 5 złotych, 3 srebrne, 7 brązowych krążków w siedmiu dyscyplinach sportowych: badmintonie, boksie, brydżu sportowym, tenisie stołowym, zapasach, gimnastyce artystycznej i szermierce.

W ostatniej rywalizacji turnieju brydża sportowego, który odbył się w Łomży zawodniczki Miejskiego Białostockiego Klubu Sportowego Karolina Hołda i Emilia Gwóźdź stanęły na najwyższym stopniu podium w turnieju na impy.

Blisko medali byli także siatkarze Podlaskiego. W turnieju, rozegranym w Suwałkach, zajęli czwarte miejsce, przegrywając mecz o brąz z drużyną Śląskiego 1:2. W rozgrywkach grupowych nasza drużyna pokonała Mazowieckie 2:1, Opolskie 2:0, Warmińsko-Mazurskie 2:0. W ćwierćfinale Podlaskie zwyciężyło Dolnośląskie 2:0, a w półfinale uległo Pomorskiemu 1:2.
Złote medale wywalczyli młodzi siatkarze Pomorskiego, srebrne Łódzkiego.

W turnieju dziewcząt, który odbył się w Białymstoku Podlaskie nie awansowało z grupy zajmując trzecie miejsce po porażkach z Kujawsko-Pomorskim 0:2, Małopolskim 1:2 i wygranej z Podkarpackim 2:0.
Złote medale wywalczyły dziewczęta z Kujawsko-Pomorskiego, srebrne z Małopolski.

Oto podlascy medaliści:
Złote medale: Arkadiusz Dydyński, Julia Stankiewicz (badminton, Hubal Białystok), Maciej Marchel (boks), Natalia Szok, Emilia Gwóźdź (brydż, Miejski Białostocki Klub Brydżowy), Karolina Hołdam Julia Bartkiewicz (Dojlidy Białystok, tenis stołowy), Nikodem Godun (zapasy, KS Wschód Białystok).
Srebrne medale: Zofia Dziewiątkowska (gimnastyka artystyczna, Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej), drużyna UKS Trzynaski Białystok: Julia Borowik, Julia Jakoniuk, Natalia Krasowska, Ewa Wasilewska (szermierka), drużyna Dojlid Białystok: Karolina Hołda, Julia Bartkiewicz, Anna Pacelt (tenis stołowy).
Brązowe medale: Arkadiusz Dydyński, Jan Frańczak (badminton, Hubal Białystok), Julia Stankiewicz (badminton, Hubal Białystok), Zuzanna Krysińska (boks, OSiR Suwałki), Wojciech Konarzewski (boks, OSiR Suwałki), Mateusz Rzodkiewicz (boks, OSiR Suwałki), Karolina Hołda (tenis stołowy, Dojlidy Białystok), Nikodem Godun (zapasy, KS Wschód Białystok).