XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Nikodem Godun mistrzem w zapasach. Złote medale tenisistek stołowych Dojlid Białystok

Zapaśnik KS Wschód Białystok Nikodem Godun po brązowym medalu w stylu klasycznym zdobył złoto w stylu wolnym podczas XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Podlaskie 2022. To był pierwszy zloty krążek wywalczony przez reprezentantów naszego województwa, ale nie jedyny. W ślady zapaśnika poszły także tenisistki stołowe Dojlid Białystok.

Dwa medale XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobył zawodnik KS Wschód Białystok Nikodem Godun. Najpierw wywalczył brąz w kategorii 80 kg w stylu klasycznym, a potem okazał się bezkonkurencyjny w stylu wolnym zdobywając złoty krążek, także w kategorii 80 kg, pokonując w finale Jakuba Dudę ze Slavii Ruda Śląska. To już szósty medal wywalczony w mistrzostwach Polski przez młodego zawodnika z Białegostoku. Turniej traktowany jest jako mistrzostwa Polski w zapasach kadetów.

KS Wschód Białystok dwukrotnie meldował się na trzecim miejscu w klasyfikacji klubowej. Turniej zapaśniczy odbył się w Suwałkach, a startowało 169 najlepszych zapaśników stylu wolnego w kraju. Stoczono łącznie 288 walk.

Z kolei w hali Zespołu Szkół Rolniczych odbyła się rywalizacja w tenisie stołowym, w której także zawodniczki z województwa podlaskie sięgnęły po złote medale. – Dojlidy Białystok zajęły drugie miejsce w turnieju drużynowym dziewczyn. Dodatkowo Julia Bartkiewicz i Karolina Hołda wygrały turniej gry podwójnej kadetek. Karolina zajęła także trzecie miejsce w turnieju indywidualnym, pokonując wcześniej swoją koleżankę z debla, Julkę Bartkiewicz. W klasyfikacji wojewódzkiej zajęliśmy szóste miejsce. Przed rokiem wygraliśmy i w klasyfikacji drużynowej i wojewódzkiej, ale wówczas Alan Kulczycki i Michał Wandachowicz wygrali praktycznie wszystko, co mogli. Teraz jest nieco słabiej, ale mamy ciągłość w szkoleniu i stale rozwijamy naszych zawodników w oczekiwaniu na powołania selekcjonerów przed mistrzostwami Europy – mówi organizator zawodów w tenisie stołowym w ramach OOM Piotr Anchim z Dojlid Białystok.

Obecnie w Augustowie trwa w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Podlaskie 2022 rywalizacja szachistek i szachistów, a od 13 maja w Białymstoku rozpoczną zmagania badmintoniści i siatkarze.