MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XXV Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurologicznego w Białymstoku. Wśród uczestników światowe autorytety. Zobacz zdjęcia z inauguracji

jsz
Opracowanie:
W zjeździe uczestnicy prawie 500 lekarzy z Polski i około 200 wykładowców z Polski i świata.
W zjeździe uczestnicy prawie 500 lekarzy z Polski i około 200 wykładowców z Polski i świata. Medyk Białostocki
33 sesje wykładowe,19 sesji warsztatowych, około 1500 uczestników i ponad 200 wykładowców. Wśród uczestników światowe sławy - m.in. prof. Stephen L. Hauser, neurolog z USA, odkrywca przełomowych terapii na stwardnienie rozsiane. Owocem jego pracy są nowe leki na SM, całkowicie zmieniające oblicze tej choroby. W Białymstoku trwa XXV Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Zjazd to największe dla środowiska polskich neurologów wydarzenie. Jego inauguracja odbyła się wczoraj (11.09). Zjazd potrwa do soboty 14 września. Program wydarzenia jest bardzo obszerny, a jednocześnie dzieje się po kilka wydarzeń, w trzech różnych miejscach w Białymstoku, m.in. w operze,czy w Teatrze Lalek.

Podczas zjazdu nastąpi zmiana Zarządu Głównego PTN – przewodnictwo na kolejne trzy lata obejmie prof. dr hab. n. med. Alina Kułakowska, a w głosowaniu delegatów zostanie wybrany nowy prezes-elekt Towarzystwa.

Ubiegłoroczny, Jubileuszowy Kongres Polskiej Neurologii, zorganizowany dla uczczenia 90-tej rocznicy utworzenia Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, zgromadził licznych uczestników i potwierdził, jak ważne są bezpośrednie koleżeńskie kontakty, kuluarowe rozmowy oraz wymiana myśli zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Dlatego tegoroczny, XXV Zjazd PTN również odbędzie się w formule stacjonarnej. Da on uczestnikom szansę na wiele spotkań podczas czterech dni wypełnionych nie tylko naukowymi sesjami plenarnymi i warsztatami, ale też sesjami prezentującymi, w formie doniesień ustnych oraz posterów, rezultaty pracy naukowej uczestników. W miłej koleżeńskiej atmosferze będzie można podyskutować na temat dalszego rozwoju polskiej neurologii oraz wzbogacić swoją wiedzę zawodową – mówi prof. dr hab. n. med. Alina Kułakowska.

W programie konferencji znajdują się:

  • warsztaty,

  • prezentacje przypadków,

  • spotkania z ekspertami,

  • hyde parki,

  • panele dyskusyjne oraz sesje tematyczne i interdyscyplinarne.

Wśród tematów są m.in.:

  • nowoczesne leczenie i diagnostyka różnicowa padaczki,

  • profilaktyka udarów mózgu,

  • diagnostyka różnicowa i nowe perspektywy leczenia choroby Parkinsona,

  • interdyscyplinarne podejście do pacjenta z SM,

  • bóle głowy i inne zespoły bólowe,

  • zaburzenia snu,

  • neurologia dziecięca oraz diagnostyka genetyczna w neurologii.

Światowe sławy na XXV Zjeździe Towarzystwa Neurologicznego w Białymstoku

Warto wspomnieć, że w zjeździe wezmą udział światowej sławy eksperci. Wśród nich jest prof. Stephen L. Hauser, uznany autorytet na arenie światowej w dziedzinie neurologii, profesor Wydziału Neurologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco (UCSF) czy też prof. Elena Moro, prezydent Europejskiej Akademii Neurologii.

Życie zawodowe prof. Hausera było ukierunkowane na poszukiwanie leku na stwardnienie rozsiane. Jego badania zakończyły się sukcesem. Doprowadziły do opracowania przełomowych terapii stwardnienia rozsianego opartych na komórkach B. Pierwszym lekiem z klasy leków anty-CD20, które celują i niszczą komórki B, zmniejszając w ten sposób stan zapalny, spowalniając uszkodzenie nerwów i łagodząc objawy, był okrelizumab. Okrelizumab to obecnie jedyny lek zarejestrowany do stosowania zarówno w rzutowo-remisyjnej, jak i pierwotnie postępującej postaci SM. Te nowoczesne terapie całkowicie zmieniły rokowania pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, które dziś nie jest już chorobą nieuchronnie prowadzącą do niepełnosprawności.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zmiany w prawie o sprzedaży alkoholu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny