Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

XVII Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw "Kuriera Porannego". Płyną zgłoszenia do rankingu... (zdjęcia)

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Wojciech Wojtkielewicz
Na początku grudnia poznamy największe i najlepsze firmy województwa podlaskiego. Dowiemy się też, kto zdobędzie tytuł Menedżera Roku 2019. Na zgłoszenia firm do Złotej Setki czekamy do 12 listopada 2020 roku.

Właściwie codziennie otrzymujemy informacje i zgłoszenia kolejnych firm do XVII edycji Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw. Dostaliśmy też od organizacji okołobiznesowych kandydatury osób (kobiet i mężczyzn), które mają szanse by zostać Menadżerem Roku. Muszą tylko... wygrać głosowanie.

Dziś ponownie przypominamy najważniejsze informacje związane z naszym rankingiem, bowiem okazuje się jest to wiedza potrzebna. Nie wszyscy bowiem pamiętają, że głównym wskazaniem w Złotej Setce są przychody, jakie osiągają firmy duże, średnie i małe.

Czytaj również: XVII Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw Kuriera Porannego. Najważniejsze są przychody i umiejętności menadżerskie (zdjęcia)
Do danych finansowych podlaskich firm docieramy, przede wszystkim, dzięki firmie Bisnode - wywiadowni gospodarczej, znanej z profesjonalizmu i znajomości polskiego rynku. Współpraca ta zaprocentowała m.in. znacznym rozszerzeniem bazy danych Złotej Setki. Dane te pozyskiwane są głównie z raportów składanych przez przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Drugim podmiotem, z którym współpracujemy merytorycznie przy tworzeniu rankingu Złotej Setki jest PwC - globalna firma specjalizująca się w najwyższej jakości doradztwie biznesowym, technologicznym, podatkowo-prawnym i audytach.

Partnerem Podlaskiej Złotej Setki jest Miasto Białystok.

Honorowym patronatem akcję objęli: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Prezydent Białegostoku.

Czytaj również: Startuje XVII Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw "Kuriera Porannego". Statuetki i dyplomy czekają na zwycięzców (zdjęcia)

UWAGA. Innym źródłem informacji są same firmy. To bardzo ważne, ponieważ z różnych względów (formalno-prawnych, organizacyjnych) dane z KRS nie zawsze są dostępne (zwłaszcza w terminie potrzebnym do skonstruowanie listy).

Zachęcamy więc do bezpośrednich zgłoszeń same firmy. Wystarczy wysłać na adres mailowy - [email protected] - skany:
* Bilansu oraz Rachunku Zysków i Strat ze Sprawozdania Finansowego, a także informacje o zatrudnieniu w firmie ogółem i na terenie województwa podlaskiego za 2019 rok.

W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu:
Andrzej Matys: kom. +48 505 111 498 lub tel. 85/74 89 663

Takie nagrody wręczymy:

* Tradycyjnie - statuetkami i dyplomami - uhonorujemy po trzy firmy o największych przychodach - w trzech grupach firm: zatrudniających do 49 osób, od 50 do 249 oraz powyżej 250 osób.
* Za Awans Roku - nagrodzimy przedsiębiorstwo, które wykonało największy skok do góry listy w stosunku do ubiegłego roku.
* Za Debiut Roku – firmę, która pojawiła się w Złotej Setce po raz pierwszy i jest spośród takich debiutantów na najwyższym miejscu.
W tych kategoriach czynnikiem decydującym jest kwota przychodu netto w 2019 roku.

* Firma Roku - to kategoria, która uwzględnia dynamiczny rozwój spółki. To nagroda dla przedsiębiorstwa, które po zsumowaniu następujących wskaźników: dynamika przychodów 2018/2019, dynamika zysku, stopa zwrotu kapitału własnego, rentowności przychodów, bieżąca płynność finansowa, dynamika wzrostu majątku trwałego - uzyska najniższy wynik.

* Menedżer Roku 2019
- jedyna indywidualna nagroda w rankingu - zostanie wybrany głosami szefów 150 największych podlaskich firm.

Oficjalnie wyniki Złotej Setki ogłosimy 11 grudnia 2020 roku - podczas XVII gali Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw „Kuriera Porannego”.

Kolejne informacje związane z XVII Podlaską Złotą Setką Przedsiębiorstw prezentujemy co tydzień w "Kurierze Porannym", na portalu poranny.pl/strefa-biznesu i na Facebooku.

Kalendarium XVII Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw

  • do 12 listopada - zbieramy dane do Złotej Setki
  • do 13 listopada - podlascy przedsiębiorcy głosują (pocztą lub mailowo - przysyłając skany kart do głosowania) i wybierają - Menedżera Roku
  • 12 listopada - koniec zbierania rankingowych danych z przedsiębiorstw
  • 19 listopada - posiedzenie Kapituły rankingu: akceptacja wyników i rozstrzygnięcie konkursu Menedżer Roku
  • 11 grudnia - gala finałowa XVII Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw "Kuriera Porannego"
emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny