MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XL walne zgromadzenie Stowarzyszenia Geodetów Polskich (SGP) (zdjęcia)

(adek) na podst. wrotapodlasia.pl
XL walne zgromadzenie Stowarzyszenia Geodetów Polskich
XL walne zgromadzenie Stowarzyszenia Geodetów Polskich Anna Augustynowicz / UMWP
Podsumowanie działalności ustępującego zarządu, wybór nowych władz stowarzyszenia, uhonorowanie osób zasłużonych polskiej geodezji, a także rozmowy o znaczeniu geodezji i kartografii w rozwoju przestrzennym państwa – to główne punkty zgromadzenia. Trzydniowe obrady geodetów rozpoczęły się 20 maja br. w Hotelu Gołębiewski w Białymstoku. Biorą w nich udział m.in.: Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Krzysztof Jurgiel, poseł do Parlamentu Europejskiego. Gospodarzem spotkania jest prezes SGP Janusz Walo.

Krzysztof Jurgiel, który od lat jest jednym z członków Stowarzyszenia Geodetów Polskich podkreślał, że „geodezja uczestniczy w każdym procesie inwestycyjnym”.

- Na to wskazuje również hasło naszego spotkania: „Geodezja i kartografia podstawą zarządzania przestrzenią państwa”, a samo stowarzyszenie jest organizacją aktywną, żywą i bardzo potrzebną dla środowiska geodetów – mówił europoseł.

Z geodezją jest również związana Wiesława Burnos – geodeta z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Witając gości odniosła się do miejsca organizacji XL Walnego Zgromadzenie SGP.

- Cieszę się, że to tak ważne dla geodetów wydarzenie odbywa się właśnie tu, na podlaskiej ziemi. Chciałabym, abyście podczas tego trzydniowego spotkania mieli okazję oprócz spraw zawodowych zobaczyć piękno naszego regionu, bo naprawdę warto – mówiła.

Alicja Kulka, Główny Geodeta Kraju przypomniała, że w 2019 r. stowarzyszenie obchodziło jubileusz 100-lecia istnienia. A to dowód, że jest ono potrzebne.

- To właśnie Stowarzyszenie Geodetów Polskich jest organizacją, która od lat zrzesza profesjonalistów, pełnych energii pasjonatów i oddanych zaangażowanych społeczników. Działalność stowarzyszenia przez wiele pokoleń geodetów w historii Polski, w zmieniającej się rzeczywistości społecznej, politycznej i gospodarczej zawsze miała na celu dbałość o wysokie standardy wykonywania naszego zawodu i wpływała na rozwój postępu technicznego - zaznaczyła.

Walne Zebranie Delegatów SGP odbywa się raz na cztery lata i jest najważniejszym statutowym wydarzeniem i najwyższą władzą stowarzyszenia. To wtedy wybierane są nowe władze, a także określane są kierunki działania organizacji na najbliższą czteroletnią kadencję.

Stowarzyszenie Geodetów Polskich w swoich działaniach analizuje m.in. kierunki rozwoju geodezji i kartografii i dąży do ich realizacji, budując w ten sposób wysoką rangę stowarzyszenia w środowisku geodezyjnym w kraju i za granicą.
Dąży do podniesienia rangi zawodu poprzez prowadzenie działalności szkoleniowej oraz podnoszenie poziomu wiedzy i kultury technicznej geodetów.

W uroczystym otwarciu obrad wzięli też udział m.in.: poseł na Sejm RP Mieczysław Kazimierz Baszko, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, przedstawiciele ministerstwa rolnictwa, samorządowcy i delegaci oddziałów SGP.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny