Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

XII edycja "Pól Nadziei". Uczniowie i wolontariusze zasadzili żonkile dla podopiecznych hospicjów

Izolda Hukałowicz
Izolda Hukałowicz
Sadzenie żonkili Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku zainaugurowało XII edycję kampanii "Pola Nadziei".
Sadzenie żonkili Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku zainaugurowało XII edycję kampanii "Pola Nadziei". Wojciech Wojtkielewicz
Już po raz dwunasty wolontariusze z placówek oświatowo-wychowawczych oraz z Fundacji "Pomóż Im" zasadzili żonkile przed Młodzieżowym Domem Kultury przy ul. Warszawskiej w Białymstoku. To znak, że ruszyła kolejna edycja "Pól Nadziei" - wielkiej akcji społecznej na rzecz hospicjów.

To już XII edycja kampanii "Pól Nadziei" - akcji społecznej organizowanej przez Fundację "Pomóż Im", której celem jest wsparcie hospicjów. Ostatnie dwie przebiegały w warunkach pandemii, co nie ułatwiło wolontariuszom pracy, ale nie zniechęciło ich do działań.

- Pola Nadziei są tak naprawdę wspólną akcją nas wszystkich. Fundacji, nauczycieli, uczniów, przedszkolaków czy ich rodziców. Razem możemy bardzo wiele. Życie naszych podopiecznych jest zwykle krótsze, ale dzięki akcji możemy sprawić, by nadal było piękne, możemy dać im nadzieję. Dzieci hospicyjne na to wszystko zasługują, a nas samych mogą przy tym bardzo wiele nauczyć – mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.

Przeczytaj też:

W XI edycji kampanii, której podsumowanie miało miejsce dziś (7.10) w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Warszawskiej w Białymstoku, udało się zebrać prawie 60 tys. zł. Uczestniczyło w niej 114 placówek szkolnych i przedszkoli z całego województwa podlaskiego. Wolontariusze we własnym zakresie organizowali zbiórki pieniędzy, zabawek, słodyczy, książek dla podopiecznych hospicjum, przygotowywali mecze charytatywne oraz festyny.

- Bierzemy udział w tej kampanii już po raz drugi, bo uważamy, że warto pomagać. Zwłaszcza, że wspieramy nieuleczalnie chore dzieci - mówi Urszula Hryń koordynatorka koła wolontariatu w Szkole Podstawowej im. S. Staszica w Suchowoli. - Sama jestem matką, więc ciężko jest mi sobie wyobrazić ból i cierpienie takiego dziecka. Uczestniczymy w kampanii głównie poprzez organizowanie w szkole tzw. "Uczt smakosza". Uczniowie należący do szkolnego koła wolontariatu pieką ciasteczka, bułeczki i inne smakołyki i potem sprzedają je na przerwach między lekcjami. Zakładaliśmy też "Wirtualną puszkę dobra", na którą rodzice mogli wpłacać pieniądze, ale tu odzew był mniejszy.

Przeczytaj też:

Podczas uroczystej inauguracji XII edycji "Pól Nadziei" wręczono odznaczenia "Ordery Nadziei" oraz "Siewcy Nadziei" dla najbardziej aktywnych placówek i instytucji wspierających kampanię. W tym roku "Ordery Nadziei" otrzymały: Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Suchowoli, Szkoła Podstawowa im. E. Orzeszkowej w Sobolewie oraz II Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Z kolei odznaczeniami "Siewców Nadziei" wyróżniono: Zespół Szkół Mechanicznych im. św. Józefa w Białymstoku, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki nr 16 w Białymstoku, Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Mońkach oraz Niepubliczne Przedszkole Europrymusek w Białymstoku.

- Uważam, że pomoc w życiu człowieka jest ważna, że należy pomagać i chciałam się w tej kwestii wykazać - mówi Dominika, uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 53 w Białymstoku. - W czasie pandemii na pewno było to utrudnione, ale staraliśmy się i udało nam się zorganizować zbiórki, zasadziliśmy też żonkile.

I właśnie sadzenie żonkili - symboli nadziei - pod Bursą Szkolną nr 3 w Łomży i Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku zainaugurowało XII kampanię "Pól Nadziei". Teraz wszystkie biorące w akcji szkoły i przedszkola będą sadziły kwiaty przy swoich placówkach. W tegorocznej kampanii weźmie udział prawdopodobnie ponad 100 szkół i przedszkoli z województwa podlaskiego. Zgłoszenia wciąż napływają.

Przeczytaj też:

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny