Wyścig kolarski "Niemen": Filip Maciejuk zwycięzcą prologu w Grodnie (zdjęcia)

(mk)
Filip Maciejuk z KS Pogoń Mostostal Puławy został pierwszym liderem wyścigu
Filip Maciejuk z KS Pogoń Mostostal Puławy został pierwszym liderem wyścigu BOSiR/Miejskoaktywni
Dzisiaj wystartowała 29. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Niemen". Na starcie stanęło blisko 80 zawodników z kraju i zagranicy, w tym reprezentacja województwa podlaskiego. Pierwszym liderem wyścigu został Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy).

Kolarze zmagania w tegorocznym "Niemenie" rozpoczęli od prologu w Grodnie na Białorusi. Najlepszy na 4-kilometrowej trasie okazał się Filip Maciejuk jadący w barwach KS Pogoń Mostostal Puławy. Na pokonanie dystansu potrzebował zaledwie 4 minut i 56 sekund. Jego średnia prędkość wyniosła ponad 46 km/h. Tuż za nim, z czasem gorszym o cztery sekundy, uplasował się zawodnik z Białorusi. Trzeci był Szymon Jąkała z UKS Sokół Kęty.

Filip Maciejuk został jednocześnie pierwszym liderem wyścigu. Do popołudniowego etapu, prowadzącego wokół Grodna, przystąpi w żółtej koszulce.

W wyścigu wystartowało także czterech kolarzy z województwa podlaskiego. Najlepszy z nich, Ernest Greś, był dzisiaj 60. W tym momencie do lidera wyścigu traci około 35 sekund.

Już jutro peleton "Niemenu" wjedzie do Polski. Kolarze będą walczyć na trasie etapu Grodno-Sokółka o długości 85 kilometrów. Pierwszy zawodnik powinien pojawić się na mecie, usytuowanej przy starostwie powiatowym, około godziny 17.