Wyprzedaż zimowa 2017/2018. Galerie handlowe właśnie ruszyły z największymi w roku wyprzedażami. Płaszcze, kurtki, bluzy i ciepłe swetry można dostać nawet za połowę ceny z początku zimy. Przeceniane jest wszystko, ale najczęściej ubrania: od paska do spodni po elegancki garnitur. Specjalnie dla Was przedstawiamy listę sklepów, w których możecie liczyć na spore rabaty. Na bieżąco będziemy dodawać sklepy, które również wezmą udział w wyprzedażach zimowych.

Wyprzedaż zimowa 2017/2018: obuwie, odzież, kosmetyki oraz elektronika

Spośród różnego typu promocji Polacy najbardziej upodobali sobie wyprzedaże sezonowe. Prawie 50 proc. konsumentów zwleka z decyzją zakupową do czasu startu promocji lub wyprzedaży. W trakcie trwania wyprzedaży i promocji konsumenci najchętniej kupują obuwie, odzież, kosmetyki oraz elektronikę.

Blisko 50 proc.

konsumentów, którzy wzięli udział w badaniu KPMG przyznało, że wstrzymuje się z decyzjami zakupowymi do momentu rozpoczęcia wyprzedaży lub promocji. 38 proc. badanych odpowiedziało, że zakupów promocyjnych dokonuje spontanicznie. Wstrzymywanie się z realizacją zakupów jest bardziej specyficzne dla mężczyzn (54 proc. wskazań) i konsumentów poniżej 35. roku życia (52 proc. wskazań).

Wyprzedaż zimowa 2017/2018: najlepsze wyprzedaże sezonowe

Zdecydowana większość Polaków (88 proc.) najchętniej korzysta z tradycyjnych i od dawna funkcjonujących wyprzedaży sezonowych. Natomiast zainteresowaniem połowy respondentów cieszą się całoroczne promocje, które dotyczą wybranego asortymentu. Coraz większą popularność zyskują akcje promocyjne, jak Czarny Piątek lub Cyfrowy Poniedziałek, które stosunkowo niedawno zaczęły wprowadzać sklepy działające w Polsce.

W najbliższym czasie co trzeci konsument, który wziął udział w badaniu zamierza przeznaczyć minimum 300 zł na zakupy podczas wyprzedaży poświątecznych i noworocznych, a kolejne 17 proc. konsumentów na zakupy chce wydać od 200 do 300 zł. Blisko co czwarty respondent odpowiedział, że nie zaplanował jeszcze budżetu do wydania podczas promocji sezonowych.

Nietrafiony prezent? Przemyśl świąteczne zakupy!

Źródło: Tarnowskie Media