Wynajęcie samochodu dostawczego

Artykuł sponsorowany Ready Rent

Przeciętny użytkownik nie potrzebuje na co dzień samochodu dostawczego. Jeżeli nie prowadzi firmy, nie jest właścicielem gospodarstwa rolnego, to auto dostawcze nie jest potrzebne do codziennego funkcjonowania. Kupowanie takiego samochodu na wszelki wypadek mija się z celem. W razie potrzeby można wynająć samochód dostawczy. Firmę oferującą takie usługi bez problemu znajdziemy w każdym mieście.

Wynajem na krótki czas

Auto dostawcze, podobnie jak osobowe, można wynająć. Z usługi korzystają głównie firmy. Klienci indywidualni decydują się na wynajem samochodu dostawczego, kiedy planują przeprowadzkę lub wyjazd w większym gronie rodzinnym lub znajomych. Samochody dostawcze to także minibusy, które wypożyczane są na większe uroczystości, np.: śluby lub spotkania integracyjne/szkoleniowe w firmach. W przedstawionych powyżej sytuacjach wynajęcie samochodu dostawczego www.readyrent.pl/transport-szczecin jest korzystne. Po pierwsze jest tańsze od profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, czy wynajęcia kilku samochodów osobowych do rozwożenia gości weselnych. W przypadku urlopu w większym gronie osób wynajem minibusa to bardziej ekonomiczna opcja niż wyjazd na dwa lub trzy samochody osobowe – zużycie paliwa przez jedno duże auto jest i tak mniejsze niż przez trzy pojazdy osobowe. Mniej jest też problemów z miejscem do parkowania, co ma znaczenie zatłoczonych parkingach przed atrakcjami turystycznymi. Kiedy usługa przewożenia większej ilości rzeczy lub osób ma być jednorazowa, to wynajem samochodu dostawczego jest opłacalny. Przeprowadzka, czy wesele zwykle wymagają wypożyczenia samochodu na jeden dzień. W przypadku urlopu umowa jest podpisywana na kilka dni.

Firmowy wynajem samochodu

Z wynajmu samochodów ciężarowych najczęściej korzystają firmy, które z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na zakup własnej, chociażby używanej floty aut dostawczych, a profil ich działania wymaga posiadania i częstego korzystania z takiego pojazdu. Na wypożyczenie samochodu dostawczego na cele firmowe decydują się także prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, dla których koszt zakupu auta dostawczego jest zbyt duży. Wypożyczalnie aut dostawczych mają przygotowaną specjalną ofertę dla przedsiębiorców – można liczyć na profity i na ciekawe oferty dla stałych klientów. Wypożyczonym samochodem dostawczym można poruszać się po terytorium całego kraju. Najważniejsze jest zwrócenie samochodu w terminie. Zdarza się, że przedsiębiorcy, którzy na co dzień radzą sobie z mniejszym transportem, okazjonalnie muszą przewieźć większe przedmioty lub o wiele więcej rzeczy niż standardowo. W takiej sytuacji najlepszy wyjściem będzie wynajem większego samochodu dostawczego i transport przedmiotów w warunkach gwarantujących bezpieczeństwo przewożonym rzeczom. Skorzystanie z oferty wypożyczalni jest sensowne także wtedy, kiedy potrzebne są różne rodzaju samochodów dostawczych. Firmy korzystają z wynajmu samochodów dostawczych także w sytuacji, kiedy ich samochód został oddany do warsztatu lub brał udział w wypadku. Zaletą korzystania ze wsparcia wypożyczalni samochodów dostawczych jest szybkość realizacji wynajmu, zwłaszcza w sytuacjach nadzwyczajnych, np.: wypadku. Przedsiębiorstwa, które sporadycznie potrzebują „dostawczka”, również wybierają wypożyczenie pojazdu, ponieważ zakup to dla nich zbędny wydatek.

Wypożyczanie auta na sezon

Cechą wielu branż jest sezonowość produkcji lub usług. W okresie, kiedy zapotrzebowanie na dane usługi/towary jest wyższe, firmy wynajmują samochody dostawcze i w ten sposób realizują swoje zobowiązania wobec partnerów biznesowych i klientów.

Cechy samochodów dostawczych do wynajęcia

Asortyment samochodów dostawczych jest spory. Trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze wystarczy prawo jazdy kategorii B do prowadzenia takiego pojazdu. Wszystkie wynajmowane samochody są ubezpieczone i mają ważne przeglądy techniczne, co oznacza, że spełniają podstawowe prawne warunki umożliwiające poruszanie się po drogach. Różnią się wielkości przestrzeni bagażowej. Samochód dostarczany jest do wynajmującego z pełnym bakiem paliwa i czysty na zewnątrz i w środku. Wynajmujący powinien zwrócić pojazd, w takim stanie, w jakim go wypożyczył. Kwestie ewentualnych wypadków reguluje umowa między stronami. Samochody dostawcze, które można wynająć nie mają więcej, niż trzy lata. Są to pojazdy nowoczesne i bezpieczne. Mają na wyposażeniu klimatyzację i apteczkę pierwszej pomocy. Auta są regularnie serwisowane – klient ma pewność, że wynajęty samochód dostawczy jest sprawny technicznie i nie zawiedzie nawet podczas dalszej trasy i większego obciążenia.

Wynajem samochodów dostawczych www.readyrent na długi czas najbardziej opłaci się małym i średnim firmom oraz osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. Wypożyczenie takiego auta na krótki czas opłaca się każdemu, kto musi przewieźć duże przedmioty, np.: meble, materiały budowlane, a nie chce korzystać z transportu oferowanego przez sklepy budowlane ze względu na czas oczekiwania i dość wysokie ceny takiej usługi.

Dodaj ogłoszenie