Wygrana Tura Basket Bielsk Podlaski i porażka Żubrów Chorten Białystok

Żubry Chorten Białystok - Trójka Żyrardów 65:72
Żubry Chorten Białystok - Trójka Żyrardów 65:72 Urszula Łobaczewska
Nie było kompletu zwycięstw podlaskich drugoligowców. Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski pokonali Ochotę Warszawa, ale Żubry Chorten Białystok nie wykorzystały atutu własnego parkietu i przegrały z Trójką Żyrardów. Na trzecie miejsce tabeli II ligi awansował bielski Tur.

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski mimo że grali na wyjeździe to jednak byli faworytem spotkania z Ochotą Warszawa. Podopieczni trenera Piora Bakuna udowodnili to w każdej kwarcie powiększając swoją przewagę, która na finiszu wyniosła 26 punktów - 94:68.

Białostoccy koszykarze mieli trudniejszego rywala, z którym stoczyli wyrównany bój. Niestety, o porażce podopiecznych trenera Krzysztofa Kalinowwskiego zadecydowała fatalna końcówka spotkania. Białostoczanie na 7 minut przed końcem wygrywali różnicą czterech punktów 58:54. Niestety, nie wykorzystali kilku akcji, grając pod koszem rywala zbyt nonszalancko, a w obronie zaś bez agresji, dopuszczając zbyt łatwo rywali do pozycji rzutowych. Trójka wykorzystała swoje szanse i wygrała nieoczekiwanie wygrali dość łatwo końcówkę i cały mecz 72:65.

Żubry Chorten Białystok - Trójka Żyrardów 65:72 (15:19, 21:13, 11:18, 18:22)
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 6, Michał Bombrych 14, Szymon Jaworski 18, Andrzej Misiewicz 9, Arkadiusz Zabielski 12, Patryk MIlewski 6, Daniel Kamiński, Mateusz Niewiński

Ochota Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 68:94 (15:19, 22:25, 12:24, 19:26)
Tur Basket: Aaron Weres 19, Bartłomiej Wróblewski 7, Piotr Bobka 17, Marcin Marczuk 3, Łukasz Kuczyński 24, Filip Parfieniuk 2, Dawid Dankiewicz, Jakub Grigoruk 3, Szymon Urbański 9, Mikołaj Krakowiak 10.