Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wygraj dom: Eksperci odpowiadają na pytania Czytelników

Redakcja
Ten dom wygra nasz Czytelnik
Ten dom wygra nasz Czytelnik
[email protected] - kilka tygodni temu uruchomiliśmy specjalny adres e-mail, na który Czytelnicy "Porannego" mogą przesyłać pytania związane z naszą loterią, budową domu, który można wygrać czy osiedlem. Wybraliśmy te najciekawsze.

Zadaj pytanie

Architekt Tomasz Sobieszuk
Architekt Tomasz Sobieszuk

Architekt Tomasz Sobieszuk

Zadaj pytanie

Interesuje Cię jakieś zagadnienie - zadaj konkretne pytanie. Wyślij je za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected] wpisując w tytule wiadomości: "Pytanie do specjalisty"
W odpowiedzi uzyskasz potwierdzenie otrzymania wiadomości i przewidywaną datę opublikowania odpowiedzi na łamach "Porannego" i stronie: www.poranny.pl/loteria

Odpowiedzi na pozostałe zostały udzielone za pośrednictwem poczty elektronicznej. Przypomnijmy, odpowiedzi udzielają: Tomasz Sobieszuk - architekt, wiceprezes Biura Projektów MTM Styl, Ryszard Matłowski - inspektor nadzoru budowlanego, Marek Jakubiec - koordynator Osiedla Pod Lasem, Barbara Augustyniak - przedstawicielka firmy Yuniversal Podlaski, Generalnego Wykonawcy i Łukasz Bołtromiuk - przedstawiciel "Kuriera Porannego".

Odpowiada architekt Tomasz Sobieszuk, wiceprezes Biura Projektów MTM Styl:

Dom jest bardzo fajny, nowoczesny ale widzę tu kilka wad. Brak jakiegokolwiek podpiwniczenia, chociażby częściowego. Marzeniem byłoby podpiwniczenie pod całym domem, ale to podnosi mocno koszta. W każdym domu powinna być piwnica na trzymanie różnych przetworów, słoików, żywności, która może dłużej leżeć, warzyw, itd.
- Ostatnio coraz częściej budowane są domy bez piwnic - ze względów oszczędnościowych, w celu przyśpieszenia budowy lub na skutek wysokiego poziomu wód gruntowych. Projekt tego domu można uzupełnić o piwnicę - szczególnie w przypadku, gdy kotłownia ma być na paliwo stałe. Podpiwniczenie pod częścią budynku wydaje się nieracjonalne - niewiele mniejsze koszty, a dużo trudniejsza izolacja. W razie potrzeby spiżarnię można zrobić kosztem części łazienki i garderoby.

Garaż wydaje się być strasznie wąski, ciasny do stawiania tylko małych samochodów, w projekcie Szafran 4 wygląda to dużo lepiej, Szafran 3 to już rewelacja.
- Garaż ma szerokość 330 cm w świetle - to nie jest mało, jeżeli przyjmiemy, że szerokość przyzwoitego samochodu wynosi 180 cm. W projekcie Szafran 4 garaż jest szerszy o 60 cm, ale powoduje to wzrost powierzchni domu o kilka metrów kwadratowych, a co za tym idzie - podnosi koszt budowy domu o kilkanaście tysięcy złotych. Szafran 3 ma po prostu garaż na dwa samochody, bo takie były założenia projektowe.

Czy ciepła woda będzie podgrzewana piecem olejowym od centralnego ogrzewania czy w jakiś inny sposób? Jakiego litrażu będzie bojler do ciepłej wody?
- Woda jest podgrzewana piecem olejowym, pojemność zasobnika może być różna - w tym przypadku wynosi 135 litrów.

W naszej loterii możesz wygrać niezwykły dom

- o powierzchni 138 metrów kwadratowych
- wykończony, gotowy do zamieszkania
- działka ma 1100 metrów kwadratowych
- wartość nagrody to 675 tys. złotych

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny