Wydział Filologii UwB. Pollando: Cudzoziemcy uczą się u nas...

  Wydział Filologii UwB. Pollando: Cudzoziemcy uczą się u nas języka polskiego

  Anna Kopeć akopec@poranny.pl

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Wydział Filologii UwB. Pollando: Cudzoziemcy uczą się u nas języka polskiego

  ©Andrzej Zgiet

  Pochodzą m.in. z Gruzji, Mołdawii i Azerbejdżanu. Do Białegostoku przyjechali na kurs językowy Pollando, ale trzy tygodnie poświęcą nie tylko nauce.
  Wydział Filologii UwB. Pollando: Cudzoziemcy uczą się u nas języka polskiego

  ©Andrzej Zgiet

  Język polski pięknie brzmi, ale gramatyka, głównie liczebniki i końcówki, to najtrudniejszy element - mówi Białorusinka Maria, jedna z uczestniczek szkoły językowej Pollando, którą organizuje Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku.

  W kursie uczestnicy 45 osób, nie tylko naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, ale także z Węgier, Bułgarii, Mołdawii, Gruzji i Azerbejdżanu. To studenci bardzo różnych kierunków. W Białymstoku w miłej atmosferze uczą się języka polskiego.

  - Zajęcia mają w czterech grupach, które różnią się poziomem. Lektorzy będą ich uczyć praktycznego użycia języka. Najważniejsze będą konwersacje - mówi Aneta Orłowska, studentka polonistyki na UwB i opiekunka grupy.

  A te się przydadzą także poza salą wykładową, bowiem kurs Pollando to nie tylko nauka języka. Zagranicznym studentom przygotowano sporo atrakcji. Wśród nich jest m.in. zwiedzanie gmachu opery, kampusu UwB, gra terenowa, seanse polskich filmów, wycieczki do Supraśla i Tykocina czy warsztaty w Teatrze Dramatycznym. Cudzoziemcy w Białymstoku zostaną do 28 lipca.


  Czytaj e-wydanie »
  Słodkie okazje z wysokimi rabatami

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo