Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Budowlana, Kościelna od nr 19 do końca, Tadeusza Kościuszki, Leśna, Łąkowa, Ogrodnicza, Przemysłowa, Rybacka, Rycerska, Strażacka, Żeglarska
Pokaż więcej
Marian Andrzej Śmiatek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
157
(40,67%)
Leszek Franciszek Woźnica
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
129
(33,42%)
Ryszard Andrzej Wowra
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ GMINY ŚWIERKLANY
100
(25,91%)
Okręg 2
Bratkowa, Fiołkowa, Makowa, Plebiscytowa od nr 1 do końca numery nieparzyste, Rybnicka, Stokrotkowa, Tulipanowa, Wrzosowa
Pokaż więcej
Tomasz Jan Sobik
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
226
(51,25%)
Piotr Jan Wolak
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
169
(38,32%)
Bogusław Adam Przeliorz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ GMINY ŚWIERKLANY
46
(10,43%)
Okręg 3
Jesienna, Letnia, Plebiscytowa od nr 2 do końca numery parzyste, Pogodna, Słoneczna, Tęczowa, Wiosenna, Zimowa
Pokaż więcej
Danuta Maria Ucher
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
221
(63,87%)
Ryszard Eugeniusz Setlak
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
69
(19,94%)
Dawid Łukasz Kopiec
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ GMINY ŚWIERKLANY
56
(16,18%)
Okręg 4
Boryńska od nr 1 do 56, Gajowa, Sosnowa, Szkolna, Świerkowa, Żorska
Pokaż więcej
Weronika Karwot
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
208
(49,41%)
Mirosław Franciszek Pełka
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
122
(28,98%)
Maria Róża Dronszczyk
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ GMINY ŚWIERKLANY
91
(21,62%)
Okręg 5
Boryńska od nr 57 do końca, Górna, Górnośląska, Henryka Pobożnego od nr 21 do końca, Jana III Sobieskiego, Mieszka I, Parytetyczna, Rajska, Szerocka od nr 1 do 27, Wiejska, Władysława Łokietka od nr 35 do końca
Pokaż więcej
Hubert Ludwik Sobocik
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
293
(61,81%)
Ireneusz Tadeusz Błatoń
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
124
(26,16%)
Joachim Stanisław Antończyk
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ GMINY ŚWIERKLANY
57
(12,03%)
Okręg 6
Kazimierza Wielkiego, Powstańców, Szerocka od nr 28 do końca, Władysława Łokietka od nr 1 do 34, Zygmunta Starego
Pokaż więcej
Krystyna Jagiełło
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
228
(70,37%)
Krystian Magiera
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
73
(22,53%)
Artur Marek Tecław
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ GMINY ŚWIERKLANY
23
(7,10%)
Okręg 7
3 Maja od nr 115 do końca, Błękitna, Gogołowska, Kucharzówka, Stawowa, Szybowa, Zielona
Pokaż więcej
Magdalena Maria Figura-Łyżwa
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
182
(56,52%)
Ewa Agnieszka Szkorla
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
35
(10,87%)
Alina Maria Konsek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ GMINY ŚWIERKLANY
105
(32,61%)
Okręg 8
Aleja, Basztowa, Granice, Kasztelańska, Połomska, Wodzisławska, Zamkowa, Złota
Pokaż więcej
Krzysztof Andrzej Swaczyna
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
247
(60,99%)
Dariusz Emilian Filec
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
78
(19,26%)
Izabela Turek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ GMINY ŚWIERKLANY
80
(19,75%)
Okręg 9
Hutnicza, Jankowicka, Malarska, Piekarnicza, Rolnicza, Spacerowa, Szklarnia
Pokaż więcej
Krystian Tomasz Juraszek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
222
(64,16%)
Paweł Stanisław Orlik
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
84
(24,28%)
Teresa Elżbieta Paszenda
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ GMINY ŚWIERKLANY
40
(11,56%)
Okręg 10
3 Maja od nr 1 do nr 114, Henryka Pobożnego od nr 1 do nr 20, Jana Kazimierza, Korytarzowa, Kościelna od nr 1 do 18A, Księdza Janika, Księdza Ligonia, Władysława Jagiełły, Władysława Warneńczyka
Pokaż więcej
Robert Stanisław Kuś
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
231
(56,20%)
Sebastian Jerzy Karkoszka
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
85
(20,68%)
Krzysztof Ireneusz Piontek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ GMINY ŚWIERKLANY
95
(23,11%)
Okręg 11
Borowików, Adolfa Dygasińskiego, Iglasta, Księdza Walentego, Liściasta, Moczydła, Gustawa Morcinka, Nowa od nr 90 do końca, Podkościele, Podlesie, Rybnicka, Ukośna, Pawła Wowry
Pokaż więcej
Urszula Zofia Kasparek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
257
(72,80%)
Michał Alojzy Kuczera
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
96
(27,20%)
Okręg 12
Józefa Bema, Michała Grażyńskiego, Mikołaja Kopernika, Janusza Korczaka, Wojciecha Korfantego, Kościelna, Józefa Lompy, Karola Miarki, Poprzeczna, Władysława Reymonta, Piotra Skargi, Wolności
Pokaż więcej
Adam Antoni Szulik
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
284
(86,85%)
Jerzy Jan Kołek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
43
(13,15%)
Okręg 13
Akacjowa, Boguszowicka, Brzozowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Nowa od nr 1 do 26, Świerklańska od nr 58 do końca, Topolowa, Wierzbowa
Pokaż więcej
Anna Maria Kula-Piecha
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
302
(81,18%)
Konrad Kowalski
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
70
(18,82%)
Okręg 14
Górnicza, Piaskowa, Przemysłowa, Radosna, Spokojna, Świerklańska od nr 1 do 57, Tulipanowa, Wesoła
Pokaż więcej
Jerzy Józef Rugor
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
247
(66,76%)
Katarzyna Joanna Kurc-Neuman
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
123
(33,24%)
Okręg 15
Biasowicka, Feliksa Hoły, Krótka, Nowa od nr 27 do 89, Polna, Prosta, Przyjemna, Równoległa, Sportowa
Pokaż więcej
Grażyna Barbara Szlosarek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY”
348
(80,93%)
Maciej Jan Karwot
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA NA PLUS
82
(19,07%)