Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
miasto i gmina Strzelce Opolskie oraz gmina Izbicko
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Jan Andrzej Starzec
146
(1,21%)
-
2
Małgorzata Jolanta Olińska - Bieg
166
(1,38%)
-
3
Tomasz Grzegorz Brewczyk
30
(0,25%)
-
5
Beata Bożena Juda
32
(0,27%)
-
6
Zofia Salamon
39
(0,32%)
-
7
Małgorzata Bożena Szymanek
27
(0,22%)
-
4
Grażyna Maria Zalewska-Chmura
70
(0,58%)
-
8
Sebastian Lubomir Kocieniewski
80
(0,67%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
6
Grażyna Krystyna Waz
142
(1,18%)
-
8
Henryk Jerzy Nowakowski
76
(0,63%)
-
9
Sławomir Józef Tubek
785
(6,53%)
-
1
Stanisław Edward Krawiec
672
(5,59%)
-
4
Jolanta Anna Lamm
228
(1,90%)
-
5
Alicja Jadwiga Musiał
119
(0,99%)
-
3
Zdzisław Roman Ćwieląg
175
(1,46%)
-
2
Grzegorz Krzysztof Biernat
472
(3,93%)
-
7
Aleksandra Żurawicka
138
(1,15%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA
-
3
Edyta Monika Bem
351
(2,92%)
-
5
Joachim Wiktor Jacek
44
(0,37%)
-
1
Waldemar Piotr Gaida
1 011
(8,41%)
-
2
Stefan Jan Szłapa
916
(7,62%)
-
8
Cecylia Paulina Rudnik
103
(0,86%)
-
4
Jan Ryszard Szczerbiński
247
(2,05%)
-
9
Izolda Marianna Brzezina
65
(0,54%)
-
7
Sabina Agnieszka Jurczyk
132
(1,10%)
-
11
Fabian Wiktor Macioszek
249
(2,07%)
-
10
Mateusz Marek Kazek
225
(1,87%)
-
6
Ewelina Dorota Jelito
112
(0,93%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
9
Anna Chabraszewska
276
(2,30%)
-
3
Marek Mirosław Urbański
99
(0,82%)
-
1
Mieczysław Wojtaszek
839
(6,98%)
-
2
Sylwester Kuczma
164
(1,36%)
-
8
Marzena Anna Drabik-Klimek
66
(0,55%)
-
6
Grzegorz Stanisław Tworek
59
(0,49%)
-
5
Bogumiła Kubacka
74
(0,62%)
-
4
Beata Maria Gaj
95
(0,79%)
-
7
Tomasz Adamiec
168
(1,40%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA
-
3
Violetta Iwona Zalejska
351
(2,92%)
-
4
Ewa Iwona Raczyńska
105
(0,87%)
-
6
Marian Alojzy Marek
269
(2,24%)
-
2
Jan Bogusz
437
(3,63%)
-
1
Jan Mikołaj Zubek
585
(4,87%)
-
9
Dariusz Jan Bolechowski
447
(3,72%)
-
10
Roman Gerard Gawlik
196
(1,63%)
-
7
Marzenna Józefa Staroszczyk
275
(2,29%)
-
5
Piotr Antoni Szuba
459
(3,82%)
-
8
Marianna Katarzyna Gordzielik
108
(0,90%)
-
11
Wioletta Teresa Myśliwy
99
(0,82%)
Okręg 2
miasto i gmina Kolonowskie oraz gmina Jemielnica
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
2
Tatiana Stajno
9
(0,22%)
-
1
Barbara Regina Widlińska
27
(0,67%)
-
3
Piotr Olechno
5
(0,12%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Beata Barbara Szafraniec
251
(6,27%)
-
3
Sylwia Ewa Kurek
98
(2,45%)
-
2
Piotr Jan Dreja
422
(10,54%)
-
4
Damian Andrzej Lehun
28
(0,70%)
-
5
Piotr Adam Leja
189
(4,72%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA
-
1
Józef Jerzy Swaczyna
1 147
(28,64%)
-
4
Tomasz Jan Dziuba
218
(5,44%)
-
2
Iwona Anna Pietruszka
372
(9,29%)
-
3
Ryszard Joachim Nocoń
427
(10,66%)
-
5
Urszula Agnieszka Neuman
134
(3,35%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
3
Wojciech Fudala
25
(0,62%)
-
2
Stanisław Pietrusa
44
(1,10%)
-
1
Magdalena Pach
261
(6,52%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA
-
2
Barbara Krystyna Koprek
89
(2,22%)
-
4
Bernadeta Elżbieta Sznura
28
(0,70%)
-
1
Dariusz Robert Kaczorowski
59
(1,47%)
-
5
Helena Zając
20
(0,50%)
-
3
Piotr Paweł Rus
152
(3,80%)
Okręg 3
miasto i gmina Zawadzkie
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
2
Teresa Hrynkiewicz
11
(0,33%)
-
1
Artur Jacek Barański
90
(2,73%)
-
3
Anna Maria Puzik
28
(0,85%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Ryszard Jan Pagacz
430
(13,03%)
-
1
Kazimierz Tadeusz Kubal
342
(10,37%)
-
5
Patryk Józef Ibrom
311
(9,43%)
-
4
Aleksandra Lucyna Zakrzewska
128
(3,88%)
-
3
Aleksandra Maria Labus-Gałuszka
146
(4,43%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA
-
3
Teresa Maria Dziuba
121
(3,67%)
-
1
Joachim Rudolf Szostok
393
(11,91%)
-
2
Jan Jerzy Stanek
107
(3,24%)
-
4
Maria Baran
31
(0,94%)
-
5
Piotr Janoszka
78
(2,36%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Norbert Rajmund Małek
388
(11,76%)
-
3
Bogumiła Kantek-Kościelska
98
(2,97%)
-
2
Józef Gaj
68
(2,06%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA
-
3
Małgorzata Maria Rabicka
76
(2,30%)
-
1
Marek Antoni Kot
205
(6,21%)
-
5
Alina Ewa Pawliszyn
113
(3,43%)
-
4
Izabela Karolina Spałek
68
(2,06%)
-
2
Sławomir Piotr Momot
67
(2,03%)
Okręg 4
miasto i gmina Leśnica oraz miasto i gmina Ujazd
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
2
Wioleta Teresa Nowara
54
(1,12%)
-
3
Marzena Koteluk
30
(0,62%)
-
1
Łukasz Marcin Kocieniewski
44
(0,92%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
5
Bogumiła Lidia Niewiadomska
58
(1,21%)
-
2
Walerian Stanisław Janiszewski
59
(1,23%)
-
3
Mariola Gabriela Matuszek
384
(7,99%)
-
1
Tomasz Sławomir Żelazny
221
(4,60%)
-
4
Teresa Maria Orłowska - Haber
46
(0,96%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA
-
1
Tadeusz Kauch
934
(19,44%)
-
2
Waldemar Stanisław Bednarek
846
(17,61%)
-
3
Maria Agnieszka Krupa
323
(6,72%)
-
4
Gizela Maria Szendzielorz
323
(6,72%)
-
5
Krystyna Stefania Wodniok
85
(1,77%)
-
6
Hubert Alojzy Barton
206
(4,29%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Małgorzata Pospiszyl
70
(1,46%)
-
2
Ernestyna Marianna Wilczek
112
(2,33%)
-
3
Jacek Leonard Malinowski
38
(0,79%)
-
1
Piotr Franciszek Koszucki
255
(5,31%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA STRZELECKA
-
1
Artur Adam Kiowski
279
(5,81%)
-
5
Józef Garbacz
51
(1,06%)
-
2
Andrzej Wróbel
253
(5,27%)
-
3
Urszula Barbara Mularczyk
51
(1,06%)
-
4
Helena Barbara Habrajska-Strycharz
82
(1,71%)