Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - świdnicki

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    gmina miejska Świdnica

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE INNOWACYJNY SAMORZĄD

    kandydatliczba głosów

    1. 10 Zofia Rabiej
      18 (0,08%)
    2. 3 Kazimierz Czesław Hermann
      25 (0,11%)
    3. 2 Adriana Józefa Musiał
      128 (0,57%)
    4. 1 Paweł Wiktor Kotuliński
      248 (1,10%)
    5. 4 Jarosław Natanek
      204 (0,91%)
    6. 5 Gabriela Kaczkowska
      122 (0,54%)
    7. 6 Marcin Pazdur
      112 (0,50%)
    8. 8 Izabela Horbik
      26 (0,12%)
    9. 9 Anna Małgorzata Skałba
      30 (0,13%)
    10. 7 Mirosław Moneta
      33 (0,15%)
    11. 11 Krystian Moneta
      43 (0,19%)

    KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA ZIEMI ŚWIDNICKIEJ”

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Marzena Katarzyna Kowalik
      102 (0,45%)
    2. 3 Wiesław Antoni Szelest
      177 (0,79%)
    3. 1 Roman Ryszard Etel
      601 (2,67%)
    4. 2 Tomasz Remigiusz Kościów
      85 (0,38%)
    5. 5 Agnieszka Violetta Skrzydlewska
      70 (0,31%)
    6. 4 Joanna Alicja Walichnowska
      184 (0,82%)
    7. 7 Agnieszka Anna Janus
      222 (0,99%)
    8. 8 Katarzyna Czerkawska
      99 (0,44%)
    9. 9 Adrian Janusz Michella
      18 (0,08%)
    10. 11 Zenon Stanisław Kowalski
      43 (0,19%)
    11. 12 Ireneusz Stefan Pałac
      663 (2,95%)
    12. 10 Danuta Dziedzic-Jasińska
      107 (0,48%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Bogumiła Aleksandra Murdzek
      73 (0,32%)
    2. 4 Bogusław Piotr Zaborowski
      10 (0,04%)
    3. 3 Zenon Józef Wojak
      106 (0,47%)
    4. 1 Emilia Maria Podgórska
      232 (1,03%)
    5. 5 Anna Kościów
      13 (0,06%)
    6. 6 Damian Przemysław Ciróg
      40 (0,18%)
    7. 8 Krzysztof Andrzej Kuras
      100 (0,44%)
    8. 7 Joanna Maria Jabłońska
      23 (0,10%)
    9. 10 Barbara Anna Moneta
      45 (0,20%)
    10. 11 Piotr Rojek
      51 (0,23%)
    11. 12 Gabriela Urszula Kowalczyk
      60 (0,27%)
    12. 9 Paweł Ryszard Mus
      76 (0,34%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Zygmunt Worsa
      1 430 (6,35%)
    2. 5 Krystyna Wanda Kowalonek
      256 (1,14%)
    3. 7 Jan Władysław Starek
      145 (0,64%)
    4. 2 Alicja Synowska
      859 (3,82%)
    5. 6 Bolesław Władysław Marciniszyn
      208 (0,92%)
    6. 4 Bogusław Henryk Wojskowicz
      174 (0,77%)
    7. 3 Elżbieta Gaszyńska
      270 (1,20%)
    8. 12 Michał Jakub Wąż
      92 (0,41%)
    9. 8 Anna Skwarzyńska
      173 (0,77%)
    10. 9 Zbigniew Edmund Curyl
      374 (1,66%)
    11. 10 Maria Dorota Smolarek-Wicher
      202 (0,90%)
    12. 11 Aleksandra Katarzyna Warchała
      102 (0,45%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Beata Szczepankowska
      338 (1,50%)
    2. 1 Stanisław Jarzyna
      1 800 (8,00%)
    3. 9 Anna Owcarz
      348 (1,55%)
    4. 2 Magdalena Katarzyna Urbańska-Malucha
      713 (3,17%)
    5. 8 Ryszard Jan Gwóźdź
      100 (0,44%)
    6. 3 Ryszard Chołko
      812 (3,61%)
    7. 7 Elżbieta Zygfryda Dudziak
      187 (0,83%)
    8. 5 Lesław Henryk Krata
      667 (2,96%)
    9. 11 Piotr Tomasz Krakowski
      115 (0,51%)
    10. 10 Edyta Sylwia Zdanowicz
      224 (1,00%)
    11. 6 Katarzyna Walczak
      228 (1,01%)
    12. 12 Alekos Saradinopulos
      126 (0,56%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Barbara Maria Burak
      2 224 (9,88%)
    2. 5 Elżbieta Szejn-Grycel
      119 (0,53%)
    3. 4 Andrzej Bogdan Gondek
      400 (1,78%)
    4. 2 Zbigniew Edward Zduńczyk
      486 (2,16%)
    5. 6 Sławomir Adam Orleański
      194 (0,86%)
    6. 3 Krzysztof Kancerz
      277 (1,23%)
    7. 11 Andrzej Jan Pyka
      337 (1,50%)
    8. 12 Jolanta Elżbieta Kornel
      308 (1,37%)
    9. 9 Alicja Karol
      323 (1,44%)
    10. 7 Lidia Grażyna Korsak
      141 (0,63%)
    11. 8 Mateusz Paweł Zboch
      89 (0,40%)
    12. 10 Mieczysław Żuraw
      347 (1,54%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Marek Zbigniew Suwalski
      420 (1,87%)
    2. 1 Ryszard Kuc
      714 (3,17%)
    3. 5 Katarzyna Zuzanna Fitrzyk
      162 (0,72%)
    4. 2 Krystian Werecki
      770 (3,42%)
    5. 4 Andrzej Paweł Kempa
      282 (1,25%)
    6. 6 Jarosław Kozłowski
      84 (0,37%)
    7. 8 Monika Katarzyna Król
      194 (0,86%)
    8. 7 Jerzy Andrzej Sadanowicz
      102 (0,45%)
    9. 9 Agnieszka Szczepańska
      73 (0,32%)
    10. 12 Andrzej Brzozowski
      97 (0,43%)
    11. 10 Grażyna Działowska
      117 (0,52%)
    12. 11 Violetta Madej
      116 (0,52%)

    Okręg 2

    gmina Jaworzyna Śląska, gmina Marcinowice, gmina Żarów

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE INNOWACYJNY SAMORZĄD

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Zdzisław Stanisław Kołodziej
      80 (0,71%)
    2. 1 Patrycja Sara Figura
      94 (0,83%)
    3. 4 Robert Okrzesik
      30 (0,26%)
    4. 2 Zbigniew Ryszard Jamróg
      59 (0,52%)
    5. 6 Agnieszka Aldona Młocek
      29 (0,26%)
    6. 5 Dariusz Kazimierz Wasielewski
      90 (0,79%)
    7. 7 Agnieszka Urszula Stelmach
      37 (0,33%)

    KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA ZIEMI ŚWIDNICKIEJ”

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Jolanta Papińska
      176 (1,55%)
    2. 4 Lidia Schewiola
      13 (0,11%)
    3. 2 Grzegorz Osiecki
      986 (8,69%)
    4. 5 Małgorzata Anna Konarzewska
      22 (0,19%)
    5. 6 Grzegorz Opioła
      145 (1,28%)
    6. 3 Jacek Piotr Taratuta
      205 (1,81%)
    7. 1 Andrzej Zadziorski
      419 (3,69%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Marek Żmuda
      161 (1,42%)
    2. 2 Marek Józef Mazur
      172 (1,52%)
    3. 4 Elżbieta Joanna Piotrowska
      34 (0,30%)
    4. 7 Józef Studnicki
      100 (0,88%)
    5. 3 Sylwia Halina Zięba
      49 (0,43%)
    6. 5 Paweł Jakubowski
      16 (0,14%)
    7. 6 Aleksandra Kinga Drozd
      25 (0,22%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Beata Elżbieta Staryszak
      410 (3,61%)
    2. 1 Marek Jan Zywer
      677 (5,97%)
    3. 5 Bartłomiej Wojsław
      180 (1,59%)
    4. 4 Łukasz Brańka
      239 (2,11%)
    5. 6 Marta Olga Sułek
      230 (2,03%)
    6. 7 Zygmunt Worsa
      424 (3,74%)
    7. 3 Teresa Gawron
      209 (1,84%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Katarzyna Anna Potoczna
      183 (1,61%)
    2. 6 Mariola Gabriela Pieczonka
      54 (0,48%)
    3. 3 Łukasz Tomasz Czajkowski
      280 (2,47%)
    4. 1 Robert Aleksander Jagła
      820 (7,23%)
    5. 2 Krzysztof Bronisław Sołtys
      1 077 (9,49%)
    6. 5 Adam Szpilakowski
      124 (1,09%)
    7. 7 Krystyna Urszula Jakszycka
      202 (1,78%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Urszula Barbara Ganczarek
      1 306 (11,51%)
    2. 5 Tadeusz Księżnik
      147 (1,30%)
    3. 2 Jacek Krzaczek
      503 (4,43%)
    4. 4 Dawid Michułka
      407 (3,59%)
    5. 3 Jolanta Maria Brońska
      286 (2,52%)
    6. 6 Andrzej Zając
      251 (2,21%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Katarzyna Zając
      54 (0,48%)
    2. 3 Gerard Dominik Gryzgot
      25 (0,22%)
    3. 1 Robert Tomasz Horodyski
      204 (1,80%)
    4. 5 Andrzej Piotr Magierski
      7 (0,06%)
    5. 2 Beata Aniela Brońska
      70 (0,62%)
    6. 4 Piotr Edward Wróbel
      33 (0,29%)

    Okręg 3

    gmina Strzegom

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE INNOWACYJNY SAMORZĄD

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Anna Jurkiewicz
      70 (0,64%)
    2. 5 Jacek Artur Ślęczkowski
      101 (0,92%)
    3. 1 Sabina Irena Cebula
      530 (4,85%)
    4. 2 Kazimierz Chajduga
      597 (5,46%)
    5. 3 Maria Karkowska
      527 (4,82%)
    6. 4 Robert Bogumił Siekaniec
      174 (1,59%)

    KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA ZIEMI ŚWIDNICKIEJ”

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Beata Nejman
      1 113 (10,19%)
    2. 2 Halina Wojciechowska
      136 (1,24%)
    3. 4 Renata Tułodziecka
      107 (0,98%)
    4. 5 Marcin Piotr Wieszewski
      82 (0,75%)
    5. 3 Daniel Harmaciński
      100 (0,92%)
    6. 6 Adrian Rafał Żelazny
      31 (0,28%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Bolesław Tadeusz Cyga
      66 (0,60%)
    2. 3 Zofia Fornal
      47 (0,43%)
    3. 5 Aneta Renata Paliwoda
      112 (1,03%)
    4. 2 Krzysztof Zbigniew Rasławski
      71 (0,65%)
    5. 1 Jerzy Antoni Sobański
      96 (0,88%)
    6. 4 Lucyna Świstek
      39 (0,36%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Elżbieta Barbara Smyk
      562 (5,14%)
    2. 3 Anna Alicja Rudnicka-Kubiak
      284 (2,60%)
    3. 1 Przemysław Marcin Stempniewicz
      806 (7,38%)
    4. 4 Sebastian Jacek Jaszowski
      274 (2,51%)
    5. 5 Paweł Tadeusz Mosór
      216 (1,98%)
    6. 6 Anna Sylwia Witkowska
      280 (2,56%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Janusz Roman Lebiedziński
      233 (2,13%)
    2. 1 Urszula Maria Olszewska
      587 (5,37%)
    3. 4 Eugenia Sonia Zasińska
      165 (1,51%)
    4. 6 Halina Fitas
      376 (3,44%)
    5. 3 Grzegorz Maciej Sulima
      204 (1,87%)
    6. 5 Jacek Franciszek Durlik
      139 (1,27%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Kamil Łukasz Fornal
      295 (2,70%)
    2. 1 Leszek Antoni Niepsuj
      964 (8,82%)
    3. 4 Martyna Kamińska
      200 (1,83%)
    4. 6 Elżbieta Barbara Olbrycht
      92 (0,84%)
    5. 5 Justyna Małgorzata Sawko-Bizoń
      124 (1,14%)
    6. 2 Andrzej Janusz Falkiewicz
      480 (4,39%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Stanisław Markiewicz
      49 (0,45%)
    2. 1 Wioleta Marzena Wnęk-Soczyńska
      195 (1,78%)
    3. 4 Sobiesław Roman Kwiatkowski
      139 (1,27%)
    4. 2 Józef Białek
      99 (0,91%)
    5. 3 Marlena Kraczek
      47 (0,43%)
    6. 6 Elżbieta Ewa Mąka
      116 (1,06%)

    Okręg 4

    gmina Świdnica

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE INNOWACYJNY SAMORZĄD

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jarosław Kurzawa
      100 (1,50%)
    2. 2 Katarzyna Marzena Ekiert
      59 (0,89%)
    3. 3 Bogusława Irena Róg
      28 (0,42%)
    4. 4 Agnieszka Jolanta Kubik
      23 (0,35%)
    5. 5 Cezary Adam Gałecki
      50 (0,75%)

    KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA ZIEMI ŚWIDNICKIEJ”

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Marek Wiesław Raczyński
      75 (1,13%)
    2. 4 Elżbieta Anna Marszałek
      46 (0,69%)
    3. 1 Jan Kucała
      194 (2,91%)
    4. 2 Renata Teresa Madziara
      60 (0,90%)
    5. 5 Leszek Wojciechowski
      166 (2,49%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Bogusław Tadeusz Szatanik
      58 (0,87%)
    2. 4 Barbara Pelagia Waligóra
      30 (0,45%)
    3. 5 Zbigniew Leszek Szczygieł
      81 (1,22%)
    4. 3 Teresa Hagedorn
      8 (0,12%)
    5. 1 Józef Andrzej Kucharczyk
      81 (1,22%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Ryszard Gawron
      761 (11,43%)
    2. 3 Justyna Sara-Hryncyszyn
      503 (7,56%)
    3. 4 Władysława Antonina Łach
      247 (3,71%)
    4. 5 Tadeusz Michał Szarwaryn
      406 (6,10%)
    5. 2 Janusz Zbigniew Maruda
      397 (5,96%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Leszek Tokarz
      207 (3,11%)
    2. 1 Tomasz Daniel Szuszwalak
      461 (6,93%)
    3. 3 Anna Monika Kołodko
      220 (3,31%)
    4. 4 Jerzy Dariusz Żądło
      254 (3,82%)
    5. 5 Dorota Köhler
      185 (2,78%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Marek Franciszek Miękina
      83 (1,25%)
    2. 2 Gabriela Kukuła
      267 (4,01%)
    3. 3 Danuta Maria Sawczuk
      267 (4,01%)
    4. 5 Przemysław Józef Huzar
      285 (4,28%)
    5. 1 Małgorzata Kazimiera Chodkiewicz-Bednarz
      707 (10,62%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Małgorzata Anna Nicpoń
      28 (0,42%)
    2. 1 Edyta Magdalena Sobala
      172 (2,58%)
    3. 5 Stanisław Michał Lato
      42 (0,63%)
    4. 2 Mateusz Jadach
      85 (1,28%)
    5. 4 Łukasz Paweł Mucha
      20 (0,30%)

    Okręg 5

    Gmina Świebodzice, gmina Dobromierz

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE INNOWACYJNY SAMORZĄD

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Andrzej Kazimierz Olszówka
      173 (1,58%)
    2. 3 Elżbieta Rudnicka
      158 (1,45%)
    3. 1 Agata Maria Steczko-Szymańska
      70 (0,64%)
    4. 5 Agnieszka Irena Budzińska
      61 (0,56%)
    5. 6 Marta Beata Neumann
      37 (0,34%)
    6. 7 Tadeusz Wiesław Szozda
      337 (3,09%)
    7. 4 Robert Mosór
      141 (1,29%)

    KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA „WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA ZIEMI ŚWIDNICKIEJ”

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Teresa Bogumiła Anniuk-Gulak
      82 (0,75%)
    2. 5 Robert Tadeusz Sysa
      98 (0,90%)
    3. 7 Waldemar Antoni Grochowski
      227 (2,08%)
    4. 6 Małgorzata Zofia Daszkiewicz
      468 (4,29%)
    5. 1 Marzena Joanna Korona-Kruk
      387 (3,54%)
    6. 3 Mateusz Benedykt Brzuchacz
      379 (3,47%)
    7. 2 Violetta Chorąży
      266 (2,44%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Edmund Marian Staniewski
      57 (0,52%)
    2. 4 Martyna Zuzanna Gil
      29 (0,27%)
    3. 3 Eugeniusz Kowalec
      86 (0,79%)
    4. 6 Ewa Barbara Bylica
      8 (0,07%)
    5. 5 Ireneusz Jan Hereda
      21 (0,19%)
    6. 2 Maria Krystyna Łasak
      111 (1,02%)
    7. 7 Monika Marianna Figurak
      61 (0,56%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Wojciech Latuszek
      266 (2,44%)
    2. 1 Daria Kurek
      399 (3,65%)
    3. 3 Tobiasz Wysoczański
      393 (3,60%)
    4. 4 Monika Anna Falkiewicz
      93 (0,85%)
    5. 7 Edward Szwarcbach
      192 (1,76%)
    6. 6 Leszek Stanisław Gucwa
      176 (1,61%)
    7. 5 Dorota Renata Jasztal
      156 (1,43%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Krystian Rafał Ulbin
      749 (6,86%)
    2. 3 Anna Maria Frydrysiak
      120 (1,10%)
    3. 1 Piotr Tadeusz Fedorowicz
      1 567 (14,35%)
    4. 4 Elżbieta Brzozowska
      112 (1,03%)
    5. 5 Małgorzata Anna Jamrozińska-Grundman
      68 (0,62%)
    6. 6 Małgorzata Katarzyna Kowalska
      64 (0,59%)
    7. 7 Robert Aleksander Mazurkiewicz
      120 (1,10%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Adrian Babiarz
      444 (4,07%)
    2. 1 Halina Nawrocka
      930 (8,52%)
    3. 3 Magdalena Joanna Stąpor
      181 (1,66%)
    4. 4 Piotr Grygiel
      108 (0,99%)
    5. 5 Kamila Czesława Pasieczna
      86 (0,79%)
    6. 7 Ryszard Zyska
      588 (5,38%)
    7. 6 Regina Anna Marciniak
      54 (0,49%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Leszek Ludwik Hołowaty
      441 (4,04%)
    2. 2 Kazimierz Tadeusz Sychowicz
      83 (0,76%)
    3. 4 Zbigniew Krzysztof Nowak
      40 (0,37%)
    4. 3 Dorota Beata Wiśniewska
      70 (0,64%)
    5. 5 Ewa Jadwiga Wrochna
      138 (1,26%)
    6. 6 Beata Irena Maślankiewicz
      26 (0,24%)

    Wyniki wyborów samorządowych

    Wideo

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Najczęściej komentowane

    Poranny.pl poleca

    Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, fałszerz, dilerka

    Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, fałszerz, dilerka

    Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

    Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

    Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Okazyjne ceny [OFERTY Z MAJA 2019]

    Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Okazyjne ceny [OFERTY Z MAJA 2019]

    Najczęściej czytane