Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Część Opola obejmująca Dzielnice: Bierkowice, Chmielowice, Nadodrze, Półwieś, Sławice, Szczepanowice-Wójtowa Wieś, Winów, Wrzoski, Zaodrze, Żerkowice
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Antoni Daniel Chorzewski
282
(2,07%)
-
2
Wojciech Stefan Krzemiński
83
(0,61%)
-
3
Barbara Teresa Drożdżyńska
31
(0,23%)
-
5
Ewa Szwagrzyk
64
(0,47%)
-
4
Krzysztof Józef Łysoń
48
(0,35%)
-
6
Dariusz Stanisław Pietruszyński
17
(0,12%)
-
8
Maria Teresa Polańska
39
(0,29%)
-
7
Tadeusz Bolesław Chodaczek
18
(0,13%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
2
Marcin Pękalski
52
(0,38%)
-
1
Mariusz Grzegorz Rybczyński
142
(1,04%)
-
6
Ireneusz Karol Dybalski
19
(0,14%)
-
4
Michał Marcin Duch
60
(0,44%)
-
3
Jolanta Stec
43
(0,32%)
-
5
Michał Piotr Gryzowski
12
(0,09%)
-
8
Zofia Daniela Skwirut
14
(0,10%)
-
7
Longina Anna Godlewska
15
(0,11%)
KOMITET WYBORCZY RAZEM DLA OPOLA
-
3
Marzena Sedlaczek
121
(0,89%)
-
1
Piotr Stanisław Zamelski
157
(1,15%)
-
2
Marcjanna Barbara Lotko
397
(2,91%)
-
4
Grzegorz Benedykt Pukas
46
(0,34%)
-
5
Bolesław Goranczewski
17
(0,12%)
-
8
Walter Jan Czok
54
(0,40%)
-
6
Marek Witold Cholewa
22
(0,16%)
-
7
Katarzyna Maria Winnicka
19
(0,14%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
7
Ewa Maria Berthold-Majewska
79
(0,58%)
-
5
Wojciech Jerzy Skowronek
95
(0,70%)
-
1
Elżbieta Maria Bień
1 764
(12,94%)
-
2
Tomasz Michał Kaliszan
505
(3,70%)
-
6
Sebastian Tadeusz Wojciechowski
97
(0,71%)
-
3
Marcin Lechosław Stankiewicz
165
(1,21%)
-
4
Lilianna Irena Łuczkiewicz
272
(2,00%)
-
8
Katarzyna Agata Święs-Kubara
183
(1,34%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Dariusz Stanisław Medoliński
30
(0,22%)
-
4
Andrzej Janusz Strzałka
103
(0,76%)
-
7
Seweryna Barbara Bratek
25
(0,18%)
-
1
Sylwia Karolina Borgul
551
(4,04%)
-
2
Marek Kawa
961
(7,05%)
-
5
Marek Artur Ratajski
35
(0,26%)
-
8
Łukasz Piotr Kaspryk
87
(0,64%)
-
3
Violetta Kozakiewicz
131
(0,96%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA GAMBCA
-
5
Anna Maria Respondek
14
(0,10%)
-
8
Michał Karol Sorgowicki
19
(0,14%)
-
7
Diana Joanna Witkowska
5
(0,04%)
-
4
Krzysztof Cebula
38
(0,28%)
-
1
Jan Antoni Damboń
437
(3,21%)
-
6
Andrzej Zbigniew Brożyna
17
(0,12%)
-
3
Anna Elżbieta Świeczka
33
(0,24%)
-
2
Grzegorz Marek Ostromecki
60
(0,44%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO
-
1
Tomasz Piotr Wróbel
1 249
(9,16%)
-
2
Jacek Marian Kasprzyk
1 479
(10,85%)
-
7
Edward Karol Odelga
1 186
(8,70%)
-
3
Sandra Elżbieta Cierniak
819
(6,01%)
-
8
Grażyna Jadwiga Kolanko
260
(1,91%)
-
6
Andrzej Adam Trybuła
131
(0,96%)
-
5
Irena Anna Koszyk
305
(2,24%)
-
4
Magdalena Ogórek
364
(2,67%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA OPOLA
-
4
Jolanta Bożena Toll
73
(0,54%)
-
2
Bartosz Przemysław Kulig
157
(1,15%)
-
5
Beata Maria Rymkiewicz
22
(0,16%)
-
3
Aleksandra Jagoda Herka
37
(0,27%)
-
1
Kordian Stanisław Michalak
74
(0,54%)
Okręg 2
Część Opola obejmująca Dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin, Zakrzów
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
3
Łukasz Paweł Zalewski
35
(0,25%)
-
1
Krystyna Słodczyk
390
(2,79%)
-
2
Romuald Władysław Idzikowski
72
(0,52%)
-
5
Michał Piotr Kalinowski
81
(0,58%)
-
4
Jolanta Maria Zandecka
55
(0,39%)
-
6
Ryszard Konrad Jacek
32
(0,23%)
-
7
Jerzy Leon Stasiewicz
9
(0,06%)
-
8
Leokadia Laura Świderska-Trebel
40
(0,29%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Łukasz Mateusz Gruca
308
(2,21%)
-
3
Sławomir Waldemar Kadłuczka
22
(0,16%)
-
2
Jadwiga Maria Bartnik
73
(0,52%)
-
5
Krzysztof Jan Sobkowicz
51
(0,37%)
-
6
Maria Jolanta Rybczyńska
58
(0,42%)
-
4
Urszula Elżbieta Bik
27
(0,19%)
KOMITET WYBORCZY RAZEM DLA OPOLA
-
2
Marcin Stefan Wietrzniok
141
(1,01%)
-
1
Jerzy Zbigniew Skubis
363
(2,60%)
-
8
Szczepan Wojdyła
13
(0,09%)
-
7
Józefa Dubas
12
(0,09%)
-
3
Kamil Łukasz Sidzina
19
(0,14%)
-
6
Krystyna Łatwis
12
(0,09%)
-
4
Marcin Banaszewski
74
(0,53%)
-
5
Iga Kmieć
37
(0,26%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Tobiasz Adrian Gajda
320
(2,29%)
-
5
Bogusław Jan Sałatyński
87
(0,62%)
-
8
Zdzisław Witold Grygiel
112
(0,80%)
-
1
Elżbieta Kurek
1 465
(10,49%)
-
4
Bronisława Katarzyna Żebrowska
131
(0,94%)
-
3
Jolanta Kawecka
1 021
(7,31%)
-
7
Ludwik Maciej Skałuba
28
(0,20%)
-
6
Jerzy Cmok
30
(0,21%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Anna Zagwojska
109
(0,78%)
-
1
Michał Tadeusz Nowak
1 174
(8,41%)
-
2
Piotr Stanisław Pancześnik
233
(1,67%)
-
3
Sławomir Kruk
229
(1,64%)
-
4
Jerzy Stanisław Zając
137
(0,98%)
-
7
Elżbieta Antonina Filipowska
112
(0,80%)
-
5
Krystyna Teofila Kulpa
75
(0,54%)
-
8
Paweł Piotr Włodarczyk
149
(1,07%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA GAMBCA
-
1
Michał Dominik Pytlik
247
(1,77%)
-
7
Alicja Przystajko
8
(0,06%)
-
5
Agnieszka Spalwisz
19
(0,14%)
-
2
Renata Jadwiga Wilk
550
(3,94%)
-
3
Barbara Chyłka
28
(0,20%)
-
6
Ginter Jan Cebula
78
(0,56%)
-
4
Marcin Wieczorek
54
(0,39%)
-
8
Katarzyna Mariola Plochowicz
26
(0,19%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO
-
5
Łukasz Robert Wielichowski
429
(3,07%)
-
8
Anna Chodakowska
502
(3,59%)
-
4
Adam Wojciech Więcek
555
(3,97%)
-
2
Dariusz Stanisław Chwist
680
(4,87%)
-
6
Aniela Franciszka Czarnecka
87
(0,62%)
-
7
Jan Stanisław Chmiel
258
(1,85%)
-
1
Piotr Mielec
2 174
(15,57%)
-
3
Alicja Wiśniewska
639
(4,58%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA OPOLA
-
3
Adam Patryk Antoszczyk
11
(0,08%)
-
2
Justyna Weigt
57
(0,41%)
-
1
Tymoteusz Robert Słota
134
(0,96%)
-
4
Sylwia Maria Wójcik
57
(0,41%)
-
5
Natalia Katarzyna Słomkowska
38
(0,27%)
Okręg 3
Część Opola obejmująca Dzielnice: Gosławice, Groszowice, Grotowice, Grudzice, Kolonia Gosławicka, Malina, Malinka, Nowa Wieś Królewska
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
1
Robert Rudolf Szendera
144
(0,97%)
-
2
Henryk Jan Jędrzejczyk
56
(0,38%)
-
3
Zdzisława Maria Czerska
55
(0,37%)
-
4
Łukasz Paweł Jóźwiak
12
(0,08%)
-
5
Aleksander Piotr Kampa
19
(0,13%)
-
6
Sylwia Izabela Grzymała
32
(0,21%)
-
7
Aleksandra Alina Czechowska
18
(0,12%)
-
8
Joanna Jadwiga Grajcar
18
(0,12%)
-
9
Jarosław Stanisław Pilc
40
(0,27%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Paweł Jakub Gadżała
245
(1,64%)
-
2
Sandra Edyta Głogiewicz
37
(0,25%)
-
5
Tomasz Sławomir Hanicki
21
(0,14%)
-
4
Marcin Michał Pec
49
(0,33%)
-
3
Edyta Helena Bach-Starzecka
15
(0,10%)
-
6
Elżbieta Zając
74
(0,50%)
KOMITET WYBORCZY RAZEM DLA OPOLA
-
2
Barbara Jadwiga Koc-Ogonowska
350
(2,35%)
-
4
Paweł Tadeusz Kurtasz
25
(0,17%)
-
3
Kamil Olszewski
73
(0,49%)
-
1
Justyna Helena Soppa
624
(4,18%)
-
5
Adam Piotr Pancześnik
34
(0,23%)
-
7
Joanna Ewa Mendela
10
(0,07%)
-
8
Genowefa Irena Liskowska
6
(0,04%)
-
6
Andrzej Piotr Snela
31
(0,21%)
-
9
Adrian Grzegorz Talkowski
37
(0,25%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Przemysław Andrzej Pospieszyński
791
(5,30%)
-
6
Krzysztof Zajkowski
78
(0,52%)
-
4
Elżbieta Zofia Kaliszan
151
(1,01%)
-
1
Barbara Ewa Kamińska
1 993
(13,36%)
-
3
Emil Jan Kulesza
152
(1,02%)
-
5
Rafał Teodor Królikowski
234
(1,57%)
-
9
Arkadiusz Czesław Tkocz
270
(1,81%)
-
8
Agnieszka Maria Plech
69
(0,46%)
-
7
Monika Jodko
82
(0,55%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Sławomir Robert Batko
897
(6,01%)
-
5
Andrzej Praszel
44
(0,30%)
-
2
Iwona Porowska
650
(4,36%)
-
3
Paweł Ryszard Janka
54
(0,36%)
-
4
Ewa Maria Kubicka
76
(0,51%)
-
6
Kornel Marek Twaróg
17
(0,11%)
-
9
Agnieszka Zakrzewska-Kubów
77
(0,52%)
-
7
Tadeusz Kubów
72
(0,48%)
-
8
Anna Jolanta Kolenda
59
(0,40%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA GAMBCA
-
2
Jerzy Przystajko
30
(0,20%)
-
9
Dariusz Zbieg
44
(0,30%)
-
1
Marcin Roch Gambiec
738
(4,95%)
-
3
Waldemar Jan Gielzok
110
(0,74%)
-
5
Roman Stanisław Sękowski
16
(0,11%)
-
4
Gizela Rita Lisy
10
(0,07%)
-
8
Maria Jolanta Kantow
4
(0,03%)
-
6
Lidia Lucyna Bożych
4
(0,03%)
-
7
Dorota Śladek
242
(1,62%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO
-
4
Edmund Wajde
168
(1,13%)
-
2
Łukasz Józef Sowada
1 155
(7,74%)
-
8
Dariusz Janusz Nawarecki
541
(3,63%)
-
1
Małgorzata Joanna Wilkos
910
(6,10%)
-
5
Dorota Janina Spierewka
235
(1,58%)
-
3
Waldemar Józef Matuszek
371
(2,49%)
-
6
Teresa Sokołowska
90
(0,60%)
-
7
Małgorzata Elżbieta Jarosz-Basztabin
185
(1,24%)
-
9
Arkadiusz Wiśniewski
2 055
(13,78%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA OPOLA
-
2
Agnieszka Magdalena Henkiel-Rogala
72
(0,48%)
-
1
Zbigniew Artur Janowski
94
(0,63%)
-
5
Marcin Przemysław Przesmycki
22
(0,15%)
-
4
Magdalena Zdzisława Sygnatowicz
13
(0,09%)
-
3
Maria Justyna Jakusz
14
(0,09%)
Okręg 4
Część Opola obejmująca Dzielnice: Stare Miasto, Śródmieście
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
-
5
Jerzy Stefan Sajewicz
22
(0,20%)
-
1
Marek Stanisław Łabno
271
(2,50%)
-
2
Beata Janina Wajda
99
(0,91%)
-
3
Roman Janusz Śmietański
33
(0,30%)
-
6
Halina Mączyńska
34
(0,31%)
-
4
Adriana Celestyna Szewczuk-Kuc
29
(0,27%)
-
7
Józef Jan Nocuń
28
(0,26%)
-
8
Jacek Stanisław Świętek
55
(0,51%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Leszek Tomasz Danielewicz
165
(1,52%)
-
2
Krzysztof Piotr Talaga
107
(0,99%)
-
7
Jadwiga Małgorzata Gruca
34
(0,31%)
-
6
Karolina Elżbieta Tulej
21
(0,19%)
-
5
Józef Franciszek Romaniuk
18
(0,17%)
-
4
Anna Jagna Perzyna
34
(0,31%)
-
3
Wiktor Zając
34
(0,31%)
KOMITET WYBORCZY RAZEM DLA OPOLA
-
2
Piotr Kamil Wajs
102
(0,94%)
-
1
Krzysztof Andrzej Drynda
301
(2,77%)
-
5
Jan Zbigniew Izydorczyk
21
(0,19%)
-
4
Krystyna Maria Cieszyńska
34
(0,31%)
-
3
Jan Szydełko
65
(0,60%)
-
6
Joanna Pohorecka
18
(0,17%)
-
8
Arkadiusz Mirosław Jasiński
41
(0,38%)
-
7
Joanna Paulina Zawadzka
28
(0,26%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
5
Adam Remigiusz Warzecha
95
(0,88%)
-
2
Anna Barbara Łęgowik
983
(9,06%)
-
3
Tadeusz Pabisiak
334
(3,08%)
-
4
Jarosław Szymon Draguć
99
(0,91%)
-
1
Przemysław Łukasz Pytlik
1 071
(9,87%)
-
6
Roman Joachim Ciasnocha
67
(0,62%)
-
7
Dominika Tylczyńska
173
(1,59%)
-
8
Leokadia Albina Kubalańca
159
(1,47%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Arkadiusz Szymański
835
(7,70%)
-
2
Krystyna Maria Duda
506
(4,66%)
-
5
Helena Kazimiera Król
35
(0,32%)
-
3
Przemysław Tadeusz Bukowski
49
(0,45%)
-
4
Kazimierz Galla
64
(0,59%)
-
8
Grzegorz Piotr Krukowski
339
(3,12%)
-
6
Wiktor Stanisław Zagała
10
(0,09%)
-
7
Teresa Jadwiga Wilk
62
(0,57%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA GAMBCA
-
1
Iwona Gałązka
167
(1,54%)
-
4
Agnieszka Młyńska-Kowalczyk
2
(0,02%)
-
3
Elżbieta Jolanta Pogoda
11
(0,10%)
-
2
Klaudia Elżbieta Spodzieja
23
(0,21%)
-
5
Arkadiusz Jerzy Biss
21
(0,19%)
-
7
Mariusz Piotr Turowski
13
(0,12%)
-
6
Sylwester Stanisław Strzelec
13
(0,12%)
-
8
Iwona Barbara Domeyko-Gabor
101
(0,93%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO
-
3
Danuta Sokołowska
396
(3,65%)
-
7
Marcin Wesołowski
213
(1,96%)
-
1
Marek Kazimierz Masnyk
803
(7,40%)
-
2
Urszula Elżbieta Zajączkowska
359
(3,31%)
-
6
Anna Lucyna Tabisz
385
(3,55%)
-
4
Aleksander Jan Iszczuk
433
(3,99%)
-
8
Bartłomiej Wojciech Bonk
1 059
(9,76%)
-
5
Marek Aleksander Mróz
113
(1,04%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA OPOLA
-
5
Danuta Barbara Katorosz
52
(0,48%)
-
1
Beata Zajączkowska-Kaim
118
(1,09%)
-
3
Wojciech Krzysztof Wojnar
33
(0,30%)
-
2
Krzysztof Jerzy Badora
23
(0,21%)
-
4
Barbara Maria Skórzewska
37
(0,34%)