Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - białostocki

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    Gmina Gródek, Michałowo, Supraśl

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jan Kaczan
      703 (5,76%)
    2. 2 Michał Cywoniuk
      468 (3,83%)
    3. 3 Dorota Kuniec
      139 (1,14%)
    4. 4 Grażyna Szeremeta
      205 (1,68%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Monika Anna Borkowska
      649 (5,31%)
    2. 3 Marek Topolewicz
      280 (2,29%)
    3. 4 Joanna Mariola Gołębiewska
      145 (1,19%)
    4. 6 Halina Borys-Pakieła
      28 (0,23%)
    5. 5 Bożena Narewska
      368 (3,01%)
    6. 7 Marian Hajduczenia
      345 (2,82%)
    7. 1 Henryk Suchocki
      1 185 (9,70%)

    KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE”

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Adam Zastocki
      90 (0,74%)
    2. 1 Wojciech Fiłonowicz
      343 (2,81%)
    3. 4 Monika Potocka
      131 (1,07%)
    4. 5 Adam Hołownia
      196 (1,60%)
    5. 2 Dorota Burak
      290 (2,37%)
    6. 3 Piotr Pankiewicz
      205 (1,68%)
    7. 6 Jolanta Agata Matejczuk
      139 (1,14%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Mariusz Baran
      279 (2,28%)
    2. 4 Adam Miczejko
      37 (0,30%)
    3. 3 Katarzyna Sienkiewicz
      86 (0,70%)
    4. 1 Marcin Siekierko
      404 (3,31%)
    5. 5 Irena Leszczyńska
      16 (0,13%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Emilian Dakowicz
      32 (0,26%)
    2. 3 Justyna Szklarz
      57 (0,47%)
    3. 5 Urszula Muszyńska
      77 (0,63%)
    4. 1 Małgorzata Paszko
      298 (2,44%)
    5. 4 Karol Kulesza
      135 (1,11%)
    6. 2 Mateusz Januszczyk
      87 (0,71%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Anna Grycuk
      1 198 (9,81%)
    2. 1 Michał Kozłowski
      1 051 (8,60%)
    3. 3 Eugeniusz Siemieniuk
      890 (7,29%)
    4. 5 Anna Janina Markiewicz
      167 (1,37%)
    5. 6 Magdalena Jurczuk
      417 (3,41%)
    6. 4 Bogdan Budzisz
      364 (2,98%)
    7. 7 Paweł Koronkiewicz
      710 (5,81%)

    Okręg 2

    Gmina Zabłudów, Juchnowiec Kościelny, Suraż

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Helena Paszko
      193 (1,67%)
    2. 3 Franciszek Aleksiejczuk
      64 (0,55%)
    3. 1 Danuta Maria Bagińska
      707 (6,11%)
    4. 5 Bolesław Zalewski
      64 (0,55%)
    5. 4 Barbara Kulikowska
      103 (0,89%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bożena Nienałtowska
      1 268 (10,95%)
    2. 3 Alicja Elżbieta Regucka
      432 (3,73%)
    3. 2 Andrzej Babul
      1 000 (8,64%)
    4. 4 Mariusz Redliński
      332 (2,87%)
    5. 6 Anna Wilenta
      290 (2,50%)
    6. 5 Cezary Lulewicz
      463 (4,00%)

    KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE”

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Katarzyna Stępnicka
      365 (3,15%)
    2. 6 Tomasz Gaiński
      63 (0,54%)
    3. 5 Grzegorz Kłosko
      183 (1,58%)
    4. 1 Jan Gradkowski
      1 376 (11,88%)
    5. 4 Izabela Broniszewska
      114 (0,98%)
    6. 7 Michał Geniusz
      124 (1,07%)
    7. 3 Henryka Gordon
      117 (1,01%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Maciej Zajkowski
      581 (5,02%)
    2. 2 Marianna Rogalska
      268 (2,31%)
    3. 3 Karol Dąbrowski
      18 (0,16%)
    4. 4 Barbara Konopka
      36 (0,31%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Szymon Szymczukiewicz
      311 (2,69%)
    2. 4 Mariusz Kłokowski
      79 (0,68%)
    3. 2 Emilia Korolczuk
      183 (1,58%)
    4. 3 Paulina Wasiljew
      42 (0,36%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Beata Małgorzata Przymierska
      336 (2,90%)
    2. 7 Dawid Nowicki
      152 (1,31%)
    3. 2 Elżbieta Jaroszuk
      585 (5,05%)
    4. 4 Elżbieta Koczuk-Baran
      254 (2,19%)
    5. 6 Daniel Nikiciuk
      175 (1,51%)
    6. 5 Grzegorz Kalinowski
      174 (1,50%)
    7. 1 Barbara Grabowska
      1 128 (9,74%)

    Okręg 3

    Czarna Białostocka, Wasilków

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Magdalena Guzowska
      69 (0,65%)
    2. 3 Tomasz Filipowicz
      57 (0,53%)
    3. 4 Agnieszka Żukowska
      49 (0,46%)
    4. 1 Antoni Pełkowski
      988 (9,27%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Wioletta Toczko
      420 (3,94%)
    2. 1 Jadwiga Piotrowska
      1 153 (10,82%)
    3. 2 Zenon Żukowski
      729 (6,84%)
    4. 4 Ryszard Antoni Berensztejn
      199 (1,87%)
    5. 3 Jerzy Bińkowski
      288 (2,70%)
    6. 5 Barbara Malicka
      272 (2,55%)
    7. 6 Zbigniew Gromak
      56 (0,53%)

    KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE”

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Jolanta Cimoch
      64 (0,60%)
    2. 1 Wiesław Pusz
      172 (1,61%)
    3. 3 Jacek Mariusz Bejm
      228 (2,14%)
    4. 2 Jacek Sakowicz
      442 (4,15%)
    5. 5 Barbara Cecylia Skowrońska
      32 (0,30%)
    6. 7 Grzegorz Ozorowski
      81 (0,76%)
    7. 6 Dorota Gembala
      90 (0,84%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Sebastian Ptaszyński
      525 (4,93%)
    2. 3 Bożena Stasiełuk
      177 (1,66%)
    3. 2 Tomasz Łuckiewicz
      441 (4,14%)
    4. 4 Agnieszka Znajda
      70 (0,66%)
    5. 5 Krystyna Sakowicz
      42 (0,39%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Rafał Marchel
      35 (0,33%)
    2. 4 Beata Stepaniuk
      36 (0,34%)
    3. 2 Marzanna Gruszewska
      51 (0,48%)
    4. 3 Dawid Wąsiewicz
      22 (0,21%)
    5. 1 Adam Robert Zawistowski
      412 (3,87%)
    6. 5 Marta Czajkowska
      50 (0,47%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Tamara Maria Tyszkiewicz-Winogrodzka
      237 (2,22%)
    2. 4 Leopold Sakowicz
      127 (1,19%)
    3. 1 Jolanta Den
      1 872 (17,56%)
    4. 6 Zbigniew Żukowski
      85 (0,80%)
    5. 5 Katarzyna Szutko
      144 (1,35%)
    6. 7 Bogusław Lewkowicz
      223 (2,09%)
    7. 2 Wiesław Dąbrowski
      720 (6,76%)

    Okręg 4

    Gmina Turośń Kościelna, Choroszcz

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Iwona Małgorzata Paszkowska
      95 (1,03%)
    2. 2 Jacek Rutkowski
      54 (0,59%)
    3. 1 Paweł Kondracki
      1 252 (13,58%)
    4. 3 Grażyna Walińska
      50 (0,54%)
    5. 4 Justyna Gawrońska
      21 (0,23%)
    6. 5 Tomasz Suszko
      26 (0,28%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Anna Tołoczko
      168 (1,82%)
    2. 6 Ewa Zgiet
      208 (2,26%)
    3. 2 Bożena Bieryło
      672 (7,29%)
    4. 1 Jan Bolesław Perkowski
      1 519 (16,47%)
    5. 3 Piotr Paweł Dojlida
      622 (6,75%)
    6. 5 Robert Jurczak
      142 (1,54%)

    KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE”

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Eugenia Hanusiak-Knapik
      22 (0,24%)
    2. 1 Antoni Bogdan
      508 (5,51%)
    3. 3 Małgorzata Czaban
      90 (0,98%)
    4. 2 Elżbieta Grużewska
      150 (1,63%)
    5. 4 Emil Truskolaski
      96 (1,04%)
    6. 6 Tomasz Rydzewski
      90 (0,98%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Karolina Polak
      823 (8,93%)
    2. 2 Bogusław Roman Ruła
      129 (1,40%)
    3. 3 Marta Bokun
      95 (1,03%)
    4. 5 Piotr Siemieniuk
      140 (1,52%)
    5. 4 Wojciech Jan Cymbalisty
      293 (3,18%)
    6. 6 Hanna Dorota Adamska
      13 (0,14%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Monika Marzena Wołejko
      57 (0,62%)
    2. 1 Michał Igor Wilczewski
      231 (2,51%)
    3. 3 Iwona Bąk
      60 (0,65%)
    4. 5 Mariusz Pilisiewicz
      69 (0,75%)
    5. 4 Weronika Oświecińska
      32 (0,35%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Dorota Szekalska
      275 (2,98%)
    2. 1 Rafał Łada
      903 (9,79%)
    3. 4 Iwona Świerzbińska
      85 (0,92%)
    4. 3 Piotr Eugeniusz Sokół
      108 (1,17%)
    5. 5 Tomasz Zagórski
      123 (1,33%)

    Okręg 5

    Gmina Łapy , Poświętne

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jarosław Niekrasz
      102 (0,91%)
    2. 3 Grzegorz Piotr Kamiński
      41 (0,37%)
    3. 2 Aneta Kaczyńska
      79 (0,70%)
    4. 5 Michał Janczewski
      26 (0,23%)
    5. 4 Kamila Agnieszka Goluch
      47 (0,42%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Maria Busłowska
      929 (8,28%)
    2. 1 Roman Czepe
      1 980 (17,64%)
    3. 2 Sylwia Rząca
      790 (7,04%)
    4. 6 Zenon Perkowski
      308 (2,74%)
    5. 4 Grażyna Gąsowska
      651 (5,80%)
    6. 5 Wojciech Michał Płoński
      450 (4,01%)

    KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE”

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Tadeusz Wróblewski
      242 (2,16%)
    2. 2 Zdzisława Gertruda Brzozowska
      87 (0,77%)
    3. 1 Andrzej Gąsowski
      909 (8,10%)
    4. 4 Joanna Manoś
      332 (2,96%)
    5. 5 Marta Barbara Chruściel
      7 (0,06%)
    6. 7 Wiktor Brzosko
      480 (4,28%)
    7. 6 Adam Bogdan Ossowski
      253 (2,25%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Krzysztof Łapiński
      194 (1,73%)
    2. 6 Grzegorz Piekutowski
      103 (0,92%)
    3. 5 Andrzej Faszczewski
      56 (0,50%)
    4. 7 Grażyna Teresa Kamińska
      13 (0,12%)
    5. 1 Mariusz Gołaszewski
      1 086 (9,67%)
    6. 2 Alicja Piekutowska
      118 (1,05%)
    7. 4 Katarzyna Podbielska
      74 (0,66%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Marcin Minta
      26 (0,23%)
    2. 1 Wojciech Łupiński
      141 (1,26%)
    3. 2 Krystyna Truskolaska
      64 (0,57%)
    4. 3 Leszek Zbigniew Kowalewicz
      38 (0,34%)
    5. 5 Wiesława Stanisława Łapińska
      21 (0,19%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Roman Tadeusz Łudź
      96 (0,86%)
    2. 6 Halina Maria Mazurkiewicz
      51 (0,45%)
    3. 5 Sylwia Maria Cwalińska
      26 (0,23%)
    4. 7 Andrzej Fronc
      164 (1,46%)
    5. 3 Jerzy Kamiński
      203 (1,81%)
    6. 1 Jacek Łapiński
      699 (6,23%)
    7. 2 Elżbieta Prześniak
      340 (3,03%)

    Okręg 6

    Gmina Tykocin, Dobrzyniewo Duże, Zawady

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bogusław Kwiatkowski
      712 (8,79%)
    2. 5 Tadeusz Wądołowski
      130 (1,61%)
    3. 4 Ewa Kosiorek
      40 (0,49%)
    4. 3 Urszula Adamska
      48 (0,59%)
    5. 2 Jan Puczyński
      140 (1,73%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Zdzisław Łukaszewicz
      1 228 (15,16%)
    2. 2 Adam Backiel
      1 359 (16,78%)
    3. 3 Jan Krzewski
      501 (6,19%)
    4. 5 Renata Brzeska
      312 (3,85%)
    5. 4 Antonina Wądołowska
      85 (1,05%)

    KOMITET WYBORCZY „NASZE PODLASIE”

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bogdan Zdanowicz
      1 038 (12,82%)
    2. 4 Anna Cackowska
      34 (0,42%)
    3. 5 Jolanta Radziszewska
      79 (0,98%)
    4. 2 Ireneusz Wądołowski
      209 (2,58%)
    5. 3 Grzegorz Bagiński
      104 (1,28%)

    KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Beata Dybacka
      124 (1,53%)
    2. 2 Dagmara Monika Bielska
      50 (0,62%)
    3. 1 Anna Rakieć
      262 (3,24%)
    4. 3 Sebastian Kalinowski
      129 (1,59%)
    5. 5 Damian Rudnicki
      49 (0,61%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Patrycja Bąk
      84 (1,04%)
    2. 1 Bogdan Jarosław Brzozowski
      118 (1,46%)
    3. 3 Damian Oświeciński
      64 (0,79%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Bogusław Lebiedziński
      156 (1,93%)
    2. 3 Iwona Tryzna
      126 (1,56%)
    3. 5 Monika Rogowicka
      167 (2,06%)
    4. 4 Marek Stanisław Kurzyna
      62 (0,77%)
    5. 1 Paweł Pogorzelski
      688 (8,50%)

    Wyniki wyborów samorządowych

    Wideo

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Najczęściej komentowane

    Poranny.pl poleca

    Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, fałszerz, dilerka

    Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, fałszerz, dilerka

    Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

    Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

    Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie

    Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie

    Najczęściej czytane