Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - dolnośląskie

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    miasto: Wrocław

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Andrzej Kląskała
      562 (0,22%)
    2. 7 Helena Trela
      311 (0,12%)
    3. 8 Janina Wanda Seredyńska-Targosz
      126 (0,05%)
    4. 2 Agnieszka Joanna Miza
      1 306 (0,51%)
    5. 9 Krzysztof Bronisław Klarecki
      130 (0,05%)
    6. 3 Piotr Paweł Pertek
      580 (0,23%)
    7. 1 Arkadiusz Sikora
      4 568 (1,79%)
    8. 10 Dawid Jan Mirowski
      340 (0,13%)
    9. 6 Wanda Ufnalska
      285 (0,11%)
    10. 5 Grażyna Krystyna Lange
      821 (0,32%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Filip Krzysztof Sieczkowski
      125 (0,05%)
    2. 2 Iwo Piotr Augustyński
      275 (0,11%)
    3. 1 Agnieszka Ewa Dziemianowicz-Bąk
      3 566 (1,40%)
    4. 7 Katarzyna Monika Krajewska
      123 (0,05%)
    5. 3 Zuzanna Elżbieta Lis
      240 (0,09%)
    6. 4 Filip Chudy
      248 (0,10%)
    7. 5 Katarzyna Dąbrowska
      184 (0,07%)
    8. 8 Matthew Aaron La Fontaine
      435 (0,17%)
    9. 9 Agnieszka Król
      208 (0,08%)
    10. 10 Michał Stanisław Brokos
      79 (0,03%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Danuta Zofia Grzelak
      66 (0,03%)
    2. 10 Jakub Edward Malicki
      167 (0,07%)
    3. 1 Paweł Marian Przystawa
      1 662 (0,65%)
    4. 9 Jolanta Mikuła
      118 (0,05%)
    5. 4 Adam Roman Rynkowski
      174 (0,07%)
    6. 2 Marcin Łukasz Markowski
      241 (0,09%)
    7. 3 Aleks Patryk Paszkowski
      184 (0,07%)
    8. 5 Jacek Kacperski
      145 (0,06%)
    9. 7 Adrianna Julita Kurzępa
      66 (0,03%)
    10. 6 Dorota Barbara Nowakowska
      172 (0,07%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Teresa Łucja Jaworska
      191 (0,07%)
    2. 2 Urszula Agnieszka Bartoszewicz
      381 (0,15%)
    3. 3 Stanisław Grzegorz Chudy
      134 (0,05%)
    4. 1 Jan Socha
      625 (0,24%)
    5. 7 Anna Majkut-Polańska
      127 (0,05%)
    6. 9 Adam Zenon Kościukiewicz
      63 (0,02%)
    7. 5 Dominika Maria Lech
      105 (0,04%)
    8. 6 Dariusz Andrzej Różycki
      110 (0,04%)
    9. 10 Zbigniew Marian Kłys
      78 (0,03%)
    10. 8 Jacek Jęczmień
      69 (0,03%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Gracjan Charytoniuk
      3 648 (1,43%)
    2. 4 Konrad Bogdan Bogdał
      472 (0,18%)
    3. 5 Krystyna Wanda Zwierz
      513 (0,20%)
    4. 3 Małgorzata Olszewska
      1 068 (0,42%)
    5. 6 Adriana Beata Tomaszewicz
      278 (0,11%)
    6. 2 Ewa Grażyna Litwin
      1 206 (0,47%)
    7. 7 Tadeusz Caliński
      473 (0,19%)
    8. 9 Alicja Kloch
      481 (0,19%)
    9. 8 Aleksandra Panajota Sideri
      152 (0,06%)
    10. 10 Michał Sebastian Gwardyński
      591 (0,23%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Waldemar Zbigniew Staszewski
      2 539 (0,99%)
    2. 10 Marcin Wojtera
      2 158 (0,84%)
    3. 2 Magdalena Piasecka
      20 749 (8,12%)
    4. 1 Marek Łapiński
      30 874 (12,08%)
    5. 3 Grzegorz Czesław Roman
      4 885 (1,91%)
    6. 4 Monika Włodarczyk
      12 190 (4,77%)
    7. 6 Barbara Zofia Balicka
      3 626 (1,42%)
    8. 7 Katarzyna Staniów
      1 029 (0,40%)
    9. 8 Anna Zofia Rusin
      1 862 (0,73%)
    10. 9 Leszek Cybulski
      1 426 (0,56%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Jadwiga Gałęcka
      1 009 (0,39%)
    2. 1 Mariusz Jerzy Rusinek
      2 083 (0,82%)
    3. 3 Wojciech Hałuszczak
      204 (0,08%)
    4. 6 Katarzyna Agnieszka Czekalska
      484 (0,19%)
    5. 5 Mirosław Andrzej Tryczyk
      169 (0,07%)
    6. 9 Małgorzata Izabela Gałuszewska
      398 (0,16%)
    7. 7 Maciej Piotr Słobodzian
      298 (0,12%)
    8. 4 Monika Natalia Piotrowska-Marchewa
      636 (0,25%)
    9. 8 Sandra Anna Szczodrowska
      284 (0,11%)
    10. 10 Krzysztof Andrzej Kubicki
      455 (0,18%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Natalia Monika Maj
      299 (0,12%)
    2. 9 Marcin Gwis
      72 (0,03%)
    3. 5 Piotr Ludkowski
      176 (0,07%)
    4. 1 Stanisław Józef Zapotoczny
      1 454 (0,57%)
    5. 2 Krzysztof Tuduj
      382 (0,15%)
    6. 3 Adrian Preis
      128 (0,05%)
    7. 7 Katarzyna Maria Brzezińska
      82 (0,03%)
    8. 8 Grażyna Teresa Sznajder-Troska
      69 (0,03%)
    9. 6 Emilia Bianka Woźnica
      79 (0,03%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 9 Damian Schildhoff
      374 (0,15%)
    2. 3 Ireneusz Józef Jóźwiak
      3 527 (1,38%)
    3. 1 Andrzej Stanisław Jaroch
      31 656 (12,39%)
    4. 2 Marcin Rafał Krzyżanowski
      10 789 (4,22%)
    5. 4 Władysława Barbara Głowacz
      5 250 (2,05%)
    6. 5 Małgorzata Maria Calińska-Mayer
      6 110 (2,39%)
    7. 6 Łucja Barbara Burzyńska
      2 322 (0,91%)
    8. 7 Irena Dulska
      2 110 (0,83%)
    9. 8 Łukasz Jan Michalski
      2 996 (1,17%)
    10. 10 Małgorzata Molenda
      4 629 (1,81%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Dorota Iwona Bednarska-Chabowska
      681 (0,27%)
    2. 8 Piotr Sukiennik
      84 (0,03%)
    3. 4 Mariola Beata Palcewicz
      98 (0,04%)
    4. 2 Mirosław Eugeniusz Rybak
      186 (0,07%)
    5. 3 Anna Maria Mączyńska-Żalik
      89 (0,03%)
    6. 5 Jan Brzeźny
      111 (0,04%)
    7. 9 Waldemar Piotr Olszewski
      104 (0,04%)
    8. 7 Aleksander Edmund Lebiedziński
      26 (0,01%)
    9. 6 Ewa Maria Kowalska-Panek
      110 (0,04%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Adam Władysław Zawada
      2 487 (0,97%)
    2. 1 Stanisław Tadeusz Huskowski
      24 170 (9,46%)
    3. 10 Mirosław Mieczysław Łopatka
      2 076 (0,81%)
    4. 4 Jacek Bolesław Gawroński
      1 060 (0,41%)
    5. 5 Maciej Adam Zegan
      1 910 (0,75%)
    6. 3 Maria Dorota Zawartko
      3 406 (1,33%)
    7. 9 Janusz Drożdżyński
      251 (0,10%)
    8. 7 Marcelina Młodzińska
      1 530 (0,60%)
    9. 6 Justyna Bogumiła Lisiewicz-Jakubaszko
      1 252 (0,49%)
    10. 8 Janina Kwiatkowska-Korczak
      638 (0,25%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Paweł Leszek Wróblewski
      2 271 (0,89%)
    2. 1 Michał Andrzej Bobowiec
      8 936 (3,50%)
    3. 2 Ewa Anna Zdrojewska
      8 280 (3,24%)
    4. 6 Edward Czapiewski
      566 (0,22%)
    5. 4 Henryk Jan Macała
      1 843 (0,72%)
    6. 5 Elżbieta Zofia Kaczmarzyk-Janczak
      1 052 (0,41%)
    7. 8 Barbara Daniela Rusinowska-Kollek
      374 (0,15%)
    8. 7 Marta Rylokowska-Maciążek
      944 (0,37%)
    9. 9 Michał Krzysztof Nowakowski
      1 039 (0,41%)
    10. 10 Ewa Maria Rzewuska
      1 772 (0,69%)

    Okręg 2

    powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Krzysztof Bolesław Majer
      266 (0,11%)
    2. 8 Jan Kupczak
      784 (0,31%)
    3. 3 Jerzy Andrzej Fitek
      1 141 (0,46%)
    4. 9 Julia Zofia Krymowska
      304 (0,12%)
    5. 4 Stanisław Łopatowski
      541 (0,22%)
    6. 7 Renata Sylwia Saj-Mazur
      481 (0,19%)
    7. 2 Maria Teresa Banach
      1 490 (0,60%)
    8. 1 Wincenty Aleksander Elsner
      3 059 (1,22%)
    9. 10 Radosław Tomasz Mołoń
      467 (0,19%)
    10. 5 Bogumiła Habierska
      480 (0,19%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Magdalena Luiza Owczarek
      1 867 (0,75%)
    2. 3 Joanna Barbara Filaczyńska
      194 (0,08%)
    3. 2 Dawid Antoni Białek
      454 (0,18%)
    4. 4 Krzysztof Jacek Ratajek
      220 (0,09%)
    5. 8 Maciej Huzarewicz
      72 (0,03%)
    6. 5 Małgorzata Danuta Warzycha
      264 (0,11%)
    7. 6 Kamil Krok
      208 (0,08%)
    8. 9 Piotr Paweł Kluz
      342 (0,14%)
    9. 7 Agnieszka Barbara Chłódek
      135 (0,05%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Ewa Szloser
      270 (0,11%)
    2. 4 Krzysztof Michał Kawa
      402 (0,16%)
    3. 1 Aleksander Adam Zielonka
      1 284 (0,51%)
    4. 2 Piotr Janusz Nowak
      324 (0,13%)
    5. 3 Mateusz Franciszek Celeban
      263 (0,11%)
    6. 5 Bartosz Roman
      303 (0,12%)
    7. 9 Magdalena Irena Grzelak
      341 (0,14%)
    8. 8 Anna Sandra Łacna
      294 (0,12%)
    9. 7 Kaja Anna Przystawa
      141 (0,06%)
    10. 10 Janusz Grzegorz Grzechnik
      365 (0,15%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Stanisław Różycki
      1 152 (0,46%)
    2. 3 Jan Stefan Krzysztofik
      1 323 (0,53%)
    3. 1 Joanna Barbara Bronowicka
      4 722 (1,89%)
    4. 5 Robert Tadeusz Królik
      782 (0,31%)
    5. 6 Jarosław Borkowski
      713 (0,29%)
    6. 10 Jacek Jan Sołtys
      868 (0,35%)
    7. 8 Bożena Krystyna Cieleń
      1 151 (0,46%)
    8. 4 Magdalena Puziewicz-Karpiak
      477 (0,19%)
    9. 9 Elżbieta Pilawka
      668 (0,27%)
    10. 7 Anna Matyja
      811 (0,32%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Jarosław Robert Tchir
      345 (0,14%)
    2. 4 Aneta Izabela Marcinkiewicz
      1 064 (0,43%)
    3. 2 Mariola Zofia Kwiatkowska
      1 735 (0,69%)
    4. 1 Jerzy Paweł Domoradzki
      5 326 (2,13%)
    5. 3 Waldemar Kubas
      1 647 (0,66%)
    6. 6 Joanna Małgorzata Jureczko
      904 (0,36%)
    7. 5 Przemysław Andrzej Gregorczyk
      757 (0,30%)
    8. 8 Ewa Katarzyna Furmanek
      1 132 (0,45%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Krzysztof Paweł Skórzewski
      3 063 (1,23%)
    2. 2 Marzena Joanna Majdzik
      6 231 (2,49%)
    3. 5 Aleksander Marek Skorupa
      6 427 (2,57%)
    4. 1 Wojciech Piotr Bochnak
      24 187 (9,68%)
    5. 4 Damian Janusz Sułkowski
      5 624 (2,25%)
    6. 3 Beata Maria Pawłowicz
      4 954 (1,98%)
    7. 9 Lidia Maria Walerych
      1 173 (0,47%)
    8. 8 Zdzisław Michał Żmiejewski
      2 584 (1,03%)
    9. 10 Krystyna Wójcik
      3 503 (1,40%)
    10. 7 Lilla Urszula Jaroń
      3 725 (1,49%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Irena Kamińska
      1 418 (0,57%)
    2. 7 Agnieszka Bociek
      751 (0,30%)
    3. 3 Monika Szymańska
      853 (0,34%)
    4. 2 Maciej Bogdański
      355 (0,14%)
    5. 8 Mariusz Kazimierz Rakowski
      297 (0,12%)
    6. 4 Andrzej Józef Klich
      346 (0,14%)
    7. 6 Sebastian Jan Tuz
      188 (0,08%)
    8. 5 Daria Agnieszka Jondro-Iwańska
      284 (0,11%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Łukasz Mikołaj Mazurczak
      236 (0,09%)
    2. 1 Piotr Grzegorz Żurek
      1 439 (0,58%)
    3. 7 Katarzyna Nowak
      398 (0,16%)
    4. 5 Michał Marcin Grudziński
      259 (0,10%)
    5. 6 Grzegorz Tomkiewicz
      207 (0,08%)
    6. 3 Olga Anna Brzezińska
      387 (0,15%)
    7. 4 Dariusz Zbigniew Marczak
      293 (0,12%)
    8. 8 Ewa Wróblewska
      376 (0,15%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 9 Joanna Maria Bradke
      765 (0,31%)
    2. 10 Karolina Marta Mrozowska
      5 209 (2,08%)
    3. 5 Arkadiusz Robert Wojciechowicz
      3 026 (1,21%)
    4. 3 Anna Michalska
      11 020 (4,41%)
    5. 6 Mirosław Stanisław Lisowski
      2 823 (1,13%)
    6. 8 Anna Urszula Kolibek
      1 618 (0,65%)
    7. 4 Artur Krzysztof Muzyka
      5 017 (2,01%)
    8. 1 Damian Remigiusz Mrozek
      25 673 (10,27%)
    9. 2 Tytus Henryk Czartoryski
      14 836 (5,94%)
    10. 7 Jolanta Bożena Szczebak
      1 706 (0,68%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Monika Adam
      612 (0,24%)
    2. 9 Dorota Tatiana Błażewicz
      163 (0,07%)
    3. 2 Witold Andrzej Padurek
      141 (0,06%)
    4. 1 Jarosław Marian Chmielewski
      677 (0,27%)
    5. 4 Wojciech Eugeniusz Winciorek
      88 (0,04%)
    6. 5 Anna Magdalena Felińska
      216 (0,09%)
    7. 6 Barbara Irena Schuld
      89 (0,04%)
    8. 7 Wanda Bogumiła Bilnik-Różycka
      154 (0,06%)
    9. 8 Michał Paweł Mierzejewski
      150 (0,06%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Marek Zenon Laryś
      3 965 (1,59%)
    2. 1 Ryszard Lech
      11 252 (4,50%)
    3. 6 Władysław Boczar
      1 305 (0,52%)
    4. 5 Agnieszka Niewiadomska
      3 369 (1,35%)
    5. 7 Marta Elżbieta Podlewska
      821 (0,33%)
    6. 8 Piotr Paweł Misiak
      1 627 (0,65%)
    7. 2 Genowefa Ulman
      1 147 (0,46%)
    8. 4 Tadeusz Pszonka
      526 (0,21%)
    9. 9 Katarzyna Starzonek
      525 (0,21%)
    10. 10 Krystyna Irena Laszkiewicz
      1 030 (0,41%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Dariusz Paweł Stasiak
      7 946 (3,18%)
    2. 6 Edyta Kinga Ostrowska
      3 209 (1,28%)
    3. 7 Piotr Paweł Iskra
      1 930 (0,77%)
    4. 5 Jan Józef Janas
      3 489 (1,40%)
    5. 3 Paweł Józef Zakrzewski
      3 421 (1,37%)
    6. 4 Krystyna Jadwiga Haładaj
      3 813 (1,53%)
    7. 9 Magdalena Maria Wiżgała
      2 495 (1,00%)
    8. 2 Janusz Marszałek
      5 995 (2,40%)
    9. 8 Agata Izabela Bartulica
      966 (0,39%)
    10. 10 Zbigniew Konstanty Zdrojewski
      5 156 (2,06%)

    Okręg 3

    miasto: Wałbrzych, powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 10 Marek Jan Szewczyk
      767 (0,31%)
    2. 6 Alicja Zofia Kłosińska
      581 (0,24%)
    3. 7 Władysława Wojcieszak
      294 (0,12%)
    4. 8 Marek Roman Smerecki
      270 (0,11%)
    5. 1 Marek Dyduch
      11 486 (4,69%)
    6. 2 Jolanta Aleksandra Suława
      1 556 (0,64%)
    7. 9 Anna Teresa Fuszara
      431 (0,18%)
    8. 5 Bartosz Jerzy Gach
      272 (0,11%)
    9. 4 Cecylia Agnieszka Chojnacka
      913 (0,37%)
    10. 3 Henryk Rataj
      1 420 (0,58%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Anna Ewa Stabrowska
      1 224 (0,50%)
    2. 3 Dominika Chylińska
      540 (0,22%)
    3. 2 Patryk Kamil Piekaj
      324 (0,13%)
    4. 7 Agnieszka Kamila Białek
      414 (0,17%)
    5. 4 Łukasz Stanisław Cisoń
      465 (0,19%)
    6. 5 Renata Chuć
      248 (0,10%)
    7. 6 Tomasz Łukasz Zborowski
      263 (0,11%)
    8. 9 Marta Marzena Kramarska
      131 (0,05%)
    9. 10 Wiktor Piotr Zaleński
      475 (0,19%)
    10. 8 Paweł Szymon Laskoś-Grabowski
      45 (0,02%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Roman Łambucki
      402 (0,16%)
    2. 8 Danuta Leheńka-Das
      74 (0,03%)
    3. 1 Jan Tadeusz Pokrywka
      1 545 (0,63%)
    4. 5 Remigiusz Sławomir Rosiński
      315 (0,13%)
    5. 7 Romuald Janusz Batorski
      108 (0,04%)
    6. 6 Krystyna Maria Susłowska
      194 (0,08%)
    7. 10 Leonarda Karbownik
      190 (0,08%)
    8. 3 Beata Krystyna Danielak
      279 (0,11%)
    9. 4 Adam Andrzej Kin
      178 (0,07%)
    10. 9 Mariusz Adam Szmigiel
      317 (0,13%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Tadeusz Grzybowski
      542 (0,22%)
    2. 1 Mirosław Aleksander Lubiński
      6 706 (2,74%)
    3. 2 Halina Jadwiga Szymiec-Raczyńska
      1 412 (0,58%)
    4. 6 Joanna Bogna Boniecka
      1 059 (0,43%)
    5. 3 Ryszard Mieczysław Nowak
      2 441 (1,00%)
    6. 4 Grażyna Maria Wacławik
      689 (0,28%)
    7. 5 Paulina Zając
      2 264 (0,93%)
    8. 7 Przemysław Paweł Wołyniak
      572 (0,23%)
    9. 10 Stanisław Tadeusz Longawa
      3 879 (1,58%)
    10. 9 Wiktor Stanisław Skotnicki
      728 (0,30%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jerzy Ryszard Piotrowski
      4 205 (1,72%)
    2. 2 Robert Wiesław Wąs
      961 (0,39%)
    3. 3 Anna Zych
      2 917 (1,19%)
    4. 4 Sławomir Adam Aberbach
      429 (0,18%)
    5. 5 Krystyna Jadwiga Kowalczyk
      1 103 (0,45%)
    6. 6 Damian Andrzej Sala
      534 (0,22%)
    7. 9 Andrzej Aleksander Rybakiewicz
      438 (0,18%)
    8. 7 Anna Maria Podwińska
      447 (0,18%)
    9. 8 Katarzyna Emilia Banaszak
      754 (0,31%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Iwona Małgorzata Krawczyk
      23 144 (9,46%)
    2. 3 Stanisław Jurcewicz
      9 710 (3,97%)
    3. 4 Mateusz Rambacher
      2 714 (1,11%)
    4. 7 Violetta Grażyna Mazurek
      4 160 (1,70%)
    5. 6 Renata Wasąg
      1 451 (0,59%)
    6. 2 Jacek Julian Iwancz
      6 010 (2,46%)
    7. 9 Katarzyna Hanna Silarska
      1 954 (0,80%)
    8. 8 Jacek Krzysztof Marcelewicz
      1 940 (0,79%)
    9. 10 Roman Edward Ludwiczuk
      3 656 (1,49%)
    10. 5 Zbigniew Szczygieł
      4 759 (1,94%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Sylwia Irena Osojca-Kozłowska
      613 (0,25%)
    2. 1 Małgorzata Urszula Beślerzewska
      1 037 (0,42%)
    3. 2 Janusz Tomasz Sołtysik
      767 (0,31%)
    4. 3 Mariola Irena Fanselow
      413 (0,17%)
    5. 4 Maciej Mazurkiewicz
      780 (0,32%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Karol Michalik
      468 (0,19%)
    2. 3 Kamil Sebastian Łosiak
      239 (0,10%)
    3. 1 Agnieszka Nosko
      1 011 (0,41%)
    4. 6 Paweł Damian Haraf
      166 (0,07%)
    5. 9 Przemysław Mateusz Szachniewicz
      251 (0,10%)
    6. 7 Andrzej Feret
      161 (0,07%)
    7. 10 Krzysztof Adam Krystyniak
      163 (0,07%)
    8. 4 Elżbieta Teresa Dolata-Cygan
      309 (0,13%)
    9. 5 Monika Patrycja Fronczak
      362 (0,15%)
    10. 8 Katarzyna Górecka-Janiszewska
      221 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Kamil Krzysztof Zieliński
      32 115 (13,12%)
    2. 9 Monika Rejman-Kulus
      3 498 (1,43%)
    3. 5 Edward Jan Słobodziński
      1 543 (0,63%)
    4. 6 Grzegorz Macko
      9 629 (3,93%)
    5. 8 Irena Szpytma
      2 452 (1,00%)
    6. 3 Beata Izabela Żołnieruk
      4 578 (1,87%)
    7. 4 Ewelina Agnieszka Szydłowska
      6 325 (2,58%)
    8. 7 Paweł Dominik Ostrek
      959 (0,39%)
    9. 2 Jerzy Grzegorz Dec
      8 880 (3,63%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Renata Ewelina Kocjan-Górska
      1 099 (0,45%)
    2. 2 Mieczysław Michał Placety
      138 (0,06%)
    3. 6 Henryk Swół
      107 (0,04%)
    4. 4 Aleksandra Maria Jagieła
      435 (0,18%)
    5. 3 Magdalena Katarzyna Nowak
      566 (0,23%)
    6. 5 Ryszard Więcek
      392 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Waldemar Wiesław Pawłosek
      1 046 (0,43%)
    2. 9 Kinga Katarzyna Wolanin
      859 (0,35%)
    3. 8 Magdalena Karolina Falk
      159 (0,06%)
    4. 6 Natalia Weronika Sulikowska
      728 (0,30%)
    5. 7 Marek Zbigniew Ilczyszyn
      177 (0,07%)
    6. 5 Małgorzata Podgórska
      1 220 (0,50%)
    7. 1 Piotr Zygmunt Kruczkowski
      2 877 (1,18%)
    8. 2 Mariusz Dutkiewicz
      6 331 (2,59%)
    9. 3 Ewa Daniela Kwiatkowska
      960 (0,39%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Stanisław Grędziński
      976 (0,40%)
    2. 2 Czesław Kazimierz Kręcichwost
      8 289 (3,39%)
    3. 5 Ewa Lucyna Tutka
      2 960 (1,21%)
    4. 6 Iwona Kornela Michańcio
      1 142 (0,47%)
    5. 8 Ilona Elżbieta Sitek-Warzecha
      972 (0,40%)
    6. 1 Patryk Edward Wild
      10 793 (4,41%)
    7. 7 Sebastian Hałaczkiewicz
      1 040 (0,42%)
    8. 4 Tadeusz Antoni Derenowski
      1 526 (0,62%)
    9. 10 Julian Kazimierz Golak
      4 558 (1,86%)
    10. 9 Katarzyna Joanna Gabriel
      1 161 (0,47%)

    Okręg 4

    miasto: Jelenia Góra, powiaty: bolesławiecki, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Zdzisław Mirecki
      622 (0,35%)
    2. 8 Andrzej Lucjan Adamczuk
      2 003 (1,13%)
    3. 3 Andrzej Jan Tyc
      2 505 (1,41%)
    4. 6 Jolanta Dudzik
      1 103 (0,62%)
    5. 7 Henryk Józef Kubieniec
      747 (0,42%)
    6. 1 Józef Kusiak
      4 787 (2,69%)
    7. 2 Grażyna Stanisława Zbieg
      1 137 (0,64%)
    8. 5 Sylwia Małgorzata Ciszek
      553 (0,31%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Paweł Koślacz
      146 (0,08%)
    2. 4 Anna Maria Hernik
      159 (0,09%)
    3. 7 Jakub Szymon Jankowiak
      147 (0,08%)
    4. 3 Paweł Gryć
      219 (0,12%)
    5. 1 Robert Maślak
      956 (0,54%)
    6. 8 Berenika Sara Jurecka
      212 (0,12%)
    7. 6 Justyna Maria Iwaszkiewicz
      197 (0,11%)
    8. 2 Kalina Marianna Hałka
      389 (0,22%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Konrad Mieczysław Owczarek
      289 (0,16%)
    2. 1 Daniel Janusz Wasyliszyn
      585 (0,33%)
    3. 2 Bogusław Krzysztof Strzelecki
      455 (0,26%)
    4. 3 Tomasz Piotr Dobrowolski
      313 (0,18%)
    5. 6 Iga Kacperska
      263 (0,15%)
    6. 5 Katarzyna Monika Maksymczuk
      156 (0,09%)
    7. 7 Marika Ewa Wójcik
      339 (0,19%)
    8. 8 Katarzyna Maria Dubiel
      325 (0,18%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Grzegorz Kocon
      1 105 (0,62%)
    2. 3 Zofia Rak
      2 359 (1,33%)
    3. 1 Sylwester Ryszard Baćko
      2 809 (1,58%)
    4. 7 Adam Kubicki
      1 009 (0,57%)
    5. 4 Mariola Bronisława Langer
      522 (0,29%)
    6. 8 Jerzy Stanisław Dulnik
      776 (0,44%)
    7. 5 Joanna Dumin
      650 (0,37%)
    8. 6 Robert Maciej Greb
      238 (0,13%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Wojciech Dżoga
      1 268 (0,71%)
    2. 1 Krzysztof Piotr Beczek
      2 811 (1,58%)
    3. 7 Maciej Arkadiusz Lercher
      724 (0,41%)
    4. 5 Halina Maria Rzepczyńska
      374 (0,21%)
    5. 4 Iwona Anna Król
      2 222 (1,25%)
    6. 6 Beata Katarzyna Skowrońska
      902 (0,51%)
    7. 3 Jarosław Mariusz Janiec
      1 119 (0,63%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Jan Michalski
      7 618 (4,28%)
    2. 3 Alicja Teresa Grześków
      2 953 (1,66%)
    3. 6 Anna Małgorzata Róg
      1 382 (0,78%)
    4. 5 Henryka Misan
      1 669 (0,94%)
    5. 4 Urszula Magryś
      1 412 (0,79%)
    6. 8 Marcin Edward Zawiła
      10 480 (5,89%)
    7. 7 Jolanta Danuta Zawisza
      1 624 (0,91%)
    8. 1 Jerzy Jan Pokój
      14 396 (8,09%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Włodzimierz Bartkowiak
      596 (0,33%)
    2. 4 Ewa Katarzyna Mastalska
      409 (0,23%)
    3. 5 Edward Władysław Tracz
      497 (0,28%)
    4. 3 Wiktor Piotr Misztal
      523 (0,29%)
    5. 2 Stanisława Maria Kuzio-Podrucka
      252 (0,14%)
    6. 6 Danuta Halina Siewierska
      224 (0,13%)
    7. 7 Paweł Urbański
      418 (0,23%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Czesław Urban
      374 (0,21%)
    2. 1 Robert Artur Winnicki
      1 746 (0,98%)
    3. 3 Małgorzata Agnieszka Świerzowska
      222 (0,12%)
    4. 4 Danuta Wyspiańska
      309 (0,17%)
    5. 5 Sebastian Januszewski
      171 (0,10%)
    6. 6 Sylwia Wanda Wandycz
      190 (0,11%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Andrzej Kredkowski
      19 298 (10,85%)
    2. 6 Andrzej Piotr Sikora
      4 355 (2,45%)
    3. 2 Wojciech Paweł Leszczyk
      4 876 (2,74%)
    4. 3 Teresa Zembik
      5 455 (3,07%)
    5. 4 Jarosław Józef Karbowski
      2 101 (1,18%)
    6. 5 Danuta Anna Troczyńska
      2 695 (1,51%)
    7. 7 Agata Emilia Żyła-Monik
      2 355 (1,32%)
    8. 8 Jacek Krzysztof Potocki
      3 577 (2,01%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Iwona Stanisława Placety
      100 (0,06%)
    2. 7 Andrzej Jałoszyński
      69 (0,04%)
    3. 4 Anna Monika Machajska
      225 (0,13%)
    4. 3 Sławomir Wacław Kamiński
      417 (0,23%)
    5. 6 Renata Jasińska-Nowak
      242 (0,14%)
    6. 2 Anna Władysława Szwed
      369 (0,21%)
    7. 1 Michał Ryszard Fronik
      265 (0,15%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Tadeusz Jerzy Waliczek
      1 461 (0,82%)
    2. 4 Piotr Bielańczyk
      511 (0,29%)
    3. 5 Piotr Bogusław Jędrzejczak
      303 (0,17%)
    4. 7 Karolina Agata Hertman
      315 (0,18%)
    5. 8 Joanna Zielińska
      1 360 (0,76%)
    6. 2 Elżbieta Lech-Gotthardt
      2 035 (1,14%)
    7. 3 Helena Zatońska
      1 320 (0,74%)
    8. 6 Adam Andrzej Bułkowski
      588 (0,33%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Marek Adam Obrębalski
      6 013 (3,38%)
    2. 5 Aleksandra Marta Tobiasz
      2 695 (1,51%)
    3. 3 Halina Gabriela Piotrowska
      2 394 (1,35%)
    4. 6 Bartosz Seweryn Kuświk
      1 328 (0,75%)
    5. 1 Cezary Adam Przybylski
      21 639 (12,16%)
    6. 7 Eugeniusz Tadeusz Grabas
      1 653 (0,93%)
    7. 8 Katarzyna Aneta Grzelak
      1 849 (1,04%)
    8. 4 Justyna Magdalena Foremna
      1 106 (0,62%)

    Okręg 5

    miasto: Legnica, powiaty: głogowski, jaworski, legnicki, lubiński, polkowicki, złotoryjski

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Alfred Józef Serkies
      849 (0,43%)
    2. 6 Stanisław Tomczak
      726 (0,37%)
    3. 7 Elżbieta Kida
      929 (0,47%)
    4. 1 Ryszard Zbrzyzny
      6 872 (3,49%)
    5. 3 Jerzy Stanisław Sztangret
      913 (0,46%)
    6. 4 Joanna Renata Białek
      942 (0,48%)
    7. 2 Urszula Beata Dec-Żaboklicka
      668 (0,34%)
    8. 5 Józef Wasinkiewicz
      501 (0,25%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Krystyna Anna Burakowska
      914 (0,46%)
    2. 7 Kamil Hyckowski
      107 (0,05%)
    3. 5 Krzysztof Markowski
      255 (0,13%)
    4. 2 Piotr Rafał Kohlman
      337 (0,17%)
    5. 3 Wojciech Monkosa
      183 (0,09%)
    6. 4 Dominika Królewiecka-Wala
      264 (0,13%)
    7. 6 Aleksandra Urszula Wielczyk
      234 (0,12%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Maciej Iwaszkiewicz
      251 (0,13%)
    2. 6 Joanna Ewa Michalska
      320 (0,16%)
    3. 8 Stanisław Pokrywka
      253 (0,13%)
    4. 1 Tomasz Łukasz Merwiński
      677 (0,34%)
    5. 2 Jakub Cezary Włodarczyk
      305 (0,15%)
    6. 4 Maria Anna Łambucka
      186 (0,09%)
    7. 5 Anna Maria Rzeźniczak
      139 (0,07%)
    8. 7 Jan Mełech
      59 (0,03%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Danuta Krystyna Garbaczewska
      285 (0,14%)
    2. 1 Tadeusz Samborski
      8 657 (4,40%)
    3. 2 Wanda Józefa Gołębiowska
      2 223 (1,13%)
    4. 3 Józef Dzbanuszek
      700 (0,36%)
    5. 5 Maria Wrona
      926 (0,47%)
    6. 4 Cecylia Ewa Stankiewicz
      829 (0,42%)
    7. 7 Patrycja Alicja Cirko
      570 (0,29%)
    8. 8 Tadeusz Tofel
      320 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Agnieszka Sośnicka
      1 542 (0,78%)
    2. 6 Iwona Monika Worwąg-Żydołowicz
      238 (0,12%)
    3. 1 Marcin Stanisław Królak
      3 816 (1,94%)
    4. 4 Sylwia Marta Styś
      1 593 (0,81%)
    5. 2 Damian Piotr Czajkowski
      1 448 (0,74%)
    6. 3 Władysław Andrzej Tyrcz
      1 412 (0,72%)
    7. 7 Łukasz Muras
      751 (0,38%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Jarosław Janusz Dwojak
      575 (0,29%)
    2. 4 Paweł Marcin Frost
      2 390 (1,21%)
    3. 1 Piotr Borys
      26 697 (13,57%)
    4. 2 Jacek Zbigniew Zahorski
      2 734 (1,39%)
    5. 5 Anna Brok
      3 350 (1,70%)
    6. 7 Joanna Dorota Strączek
      976 (0,50%)
    7. 3 Jadwiga Szeląg
      7 332 (3,73%)
    8. 8 Renata Helena Dembek
      1 936 (0,98%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Sebastian Andrzej Szymkowiak
      809 (0,41%)
    2. 2 Marcin Smolan
      212 (0,11%)
    3. 3 Elżbieta Tracz
      694 (0,35%)
    4. 5 Cezary Jacek Bukowski
      207 (0,11%)
    5. 4 Karolina Smulska
      427 (0,22%)
    6. 6 Klaudia Anna Urban
      393 (0,20%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Arkadiusz Pachurka
      940 (0,48%)
    2. 3 Wojciech Aleksander Rączyński
      302 (0,15%)
    3. 2 Jarosław Hoszowski
      448 (0,23%)
    4. 4 Barbara Czesława Rączyńska
      202 (0,10%)
    5. 5 Elżbieta Bończak
      283 (0,14%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jacek Marcin Baczyński
      27 862 (14,16%)
    2. 4 Piotr Adam Karwan
      5 340 (2,71%)
    3. 3 Alicja Mochol-Kędziora
      5 000 (2,54%)
    4. 5 Franciszek Materniak
      1 724 (0,88%)
    5. 2 Paweł Kura
      14 924 (7,58%)
    6. 6 Kamila Dorota Brzozowska
      4 751 (2,41%)
    7. 8 Patryk Jurga
      2 935 (1,49%)
    8. 7 Izabela Katarzyna Wańkowicz
      2 225 (1,13%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Radosław Konrad Rymkiewicz
      131 (0,07%)
    2. 3 Kamil Karol Plecety
      169 (0,09%)
    3. 1 Lidia Maria Jarmułowicz
      385 (0,20%)
    4. 4 Małgorzata Szopińska
      171 (0,09%)
    5. 7 Jacek Krajewski
      378 (0,19%)
    6. 5 Katarzyna Sylwia Pytlewska
      127 (0,06%)
    7. 6 Sławomir Waldemar Szopiński
      60 (0,03%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Eugeniusz Habura
      1 434 (0,73%)
    2. 5 Renata Izabela Hoffman
      707 (0,36%)
    3. 4 Jarosław Janusz Danielski
      205 (0,10%)
    4. 3 Martyna Grzelczak
      804 (0,41%)
    5. 1 Michał Kuszyk
      2 143 (1,09%)
    6. 6 Adam Łukasz Stanecki
      223 (0,11%)
    7. 7 Regina Szpak
      539 (0,27%)
    8. 8 Jerzy Zbigniew Słowik
      608 (0,31%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Monika Dorota Kaczmarek
      1 810 (0,92%)
    2. 1 Tymoteusz Dominik Myrda
      15 155 (7,70%)
    3. 5 Artur Mieczysław Urbański
      1 538 (0,78%)
    4. 4 Emilia Prokopczak
      1 473 (0,75%)
    5. 3 Piotr Poznański
      3 353 (1,70%)
    6. 7 Emilia Janina Sobieska
      974 (0,49%)
    7. 8 Piotr Tomasz Midziak
      1 137 (0,58%)
    8. 2 Jacek Kiełb
      5 411 (2,75%)

    Wyniki wyborów samorządowych

    Wideo

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Najczęściej komentowane

    Poranny.pl poleca

    Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, fałszerz, dilerka

    Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, fałszerz, dilerka

    Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

    Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

    Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie

    Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie

    Najczęściej czytane