Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2020. Wystartowało #PodlaskieDlaDudy! To akcja samorządowców z województwa podlaskiego popierających Andrzeja Dudę

OPRAC.:
Tomasz Maleta
Tomasz Maleta
Inicjatywa wyruszyła z objazdem po gminach województwa podlaskiego
Inicjatywa wyruszyła z objazdem po gminach województwa podlaskiego Materiały organizatora
Podlaskie Dla Dudy – pod tym hasłem podróżuje po województwie podlaskim inicjatywa podlaskich samorządowców. Popierają oni kandydaturę Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Inicjatywa wystartowała na placu przed Starostwem Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem. Na inauguracji pojawiło się wielu przedstawicieli samorządu terytorialnego różnych szczebli.

– Spotykamy się dziś tutaj, wspólnie z samorządowcami województwa podlaskiego, by zainaugurować samorządową inicjatywę poparcia dla kandydatury pana Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP – podkreślił Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. – To miejsce, powiat wysokomazowiecki, nie jest przypadkowe. To właśnie tutaj, w 2015 roku, Andrzej Duda uzyskał najwyższy wynik w wyborach prezydenckich w naszym województwie. Dziękujemy mieszkańcom powiatu wysokomazowieckiego za to ogromne poparcie i prosimy o jeszcze więcej głosów w nadchodzących wyborach .

Zobacz:Ruszyła podlaska kampania Andrzeja Dudy

Bogdan Zieliński, starosta powiatu wysokomazowieckiego zaznaczył, że prezydent Duda jest „prezydentem każdego z nas, każdego mieszkańca powiatu”.

– To człowiek, który jest blisko ludzi, chce wspierać inwestycje. Dlatego wzywam mieszkańców do pójścia na wybory i oddanie głosu na prezydenta Andrzeja Dudę

– powiedział z kolei Jarosław Siekierko, burmistrz Wysokiego Mazowieckiego.

Wsparcie dla Via Carpatii i Via Baltici

Samorządowcy postanowili wesprzeć prezydenta Andrzeja Dudę w reelekcji z wielu powodów. Jak podkreślają, obecny prezydent jest doświadczoną głową państwa, człowiekiem, który przez pięć lat prezydentury udowodnił, że jest wiarygodny, odpowiedzialny i skuteczny w działaniu. Zna i rozumie problemy samorządu terytorialnego, wielokrotnie wspierał ważne dla samorządowców inicjatywy, takie jak m.in. Fundusz Dróg Samorządowych czy Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Prezydentura Andrzeja Dudy to wsparcie kluczowych inwestycji dla rozwoju naszego regionu – Via Carpatii i Via Baltiki.

Jak podkreślali samorządowcy, prezydent Andrzej Duda jest gwarantem przyspieszonego i równomiernego rozwoju gospodarczego województw. Gwarantem utrzymania i dalszej realizacji programów społecznych polskiego rządu, takich jak 500+, 13. emerytura, Mama+ oraz wzrostu nakładów na ochronę zdrowia, w tym leczenie onkologiczne.

Czytaj też:Wybory 2020. Zasady głosowania hybrydowego 28 czerwca

Symboliczny podpis

Inicjatywa Podlaskie Dla Dudy ruszyła w trasę po województwie razem z symboliczną deklaracją poparcia, pod którą będzie mógł się podpisać każdy samorządowiec.

Podczas spotkania w Wysokiem Mazowieckiem marszałek Kosicki zaapelował do wszystkich samorządowców, aby bez względu na poglądy polityczne, włączyli się w tę inicjatywę i złożyli pod nią swoje podpisy. W Wysokiem Mazowieckiem jako pierwszy podpisał ją marszałek województwa, a także m.in.

 • Bogdan Zieliński, starosta wysokomazowiecki,
 • Jarosław Siekierko, burmistrz miasta Wysokie Mazowieckie,
 • Łukasz Siekierko, wiceprzewodniczący sejmiku województwa,
 • Anna Bogucka, wójt Czyżewa,
 • Józef Zajkowski, wójt Sokół,
 • Marek Kaczyński, wójt Nowych Piekut,
 • Eugeniusz Święcki, burmistrz Ciechanowca,
 • Robert Wyszyński, burmistrza Szepietowa,
 • Krzysztof Krajewski, wójt Wysokiego Mazowieckiego,
 • Stefan Grodzki, wójt Kulesz Kościelnych,
 • Dariusz Sikorski, wójt Kobylin-Borzym
 • oraz radni miejscy i powiatowi.

Zobacz też:Kampania po godzinach czy w godzinach pracy urzędu?

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny