Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2020. Krzysztof Bosak w Białymstoku. Kandydat Konfederacji na prezydenta RP mówi o Łupaszce, Marszu Równości i pomyśle na Polskę

Tomasz Maleta
Tomasz Maleta
Krzysztof Bosak w Białymstoku 4 czerwca 2020 roku
Krzysztof Bosak w Białymstoku 4 czerwca 2020 roku Tomasz Maleta
Kocham swoją Ojczyznę. Chcę zrobić jak najlepszy pożytek z tych możliwości, które wypracowali nasi wyborcy i moje środowisko. Konfederacja jest teraz wpływową siłą na polu społecznym i parlamentarnym - tak między innymi Krzysztof Bosak uzasadniał, dlaczego chce zostać prezydentem RP. Kandydat Konfederacji gości w czwartek 4 czerwca w Białymstoku.

O godz. 16 spotkał się z białostoczanami na Rynku Kościuszki. Wcześniej w wywiadzie dla "Porannego", mówił jak chce przekonać do siebie tych mieszkańców, którzy w Białymstoku protestują przeciwko ulicy Łupaszki i gloryfikacji Burego przez środowiska prawicowe. Wrócił też do wydarzeń z ubiegłorocznego Marszu Równości w Białymstoku.

- Nikt nie zasługuje na to, by go atakować i był obrzucany kamieniami. takie akty potępiam - mówi Krzysztof Bosak. - Natomiast godne pochwały jest to, jak wile osób pokojowo wystąpiło w obronie rodziny gromadząc się na wspólnej modlitwie zainicjowanej przez środowiska katolickie.

Wierzy też, że w drugiej turze wyborów spotka się z Andrzejem Dudą.

- Uważam, że byłbym znacznie trudniejszym przeciwnikiem dla prezydenta niż Rafał Trzaskowski czy Szymon Hołownia - dodaje poseł Krzysztof Bosak. Zdradził też komu przekaże poparcie, jeśli jednak nie uda mu się przejść do drugiej tury.
Rozmowa z Krzysztofem Bosakiem

Wczesnym popołudniem miała miała miejsce konferencja prasowa kandydat. Rozpoczął ją poseł reprezentujący okręg podlaski w Sejmie Robert Winnicki. Podczas swojego wystąpienia podkreślał, że kampania wyborcza na nowo otwiera się w regionie, który “umyka zajętym sobą warszawskim elitom”.

Następnie głos zabrał Krzysztof Bosak. Mówił o tym, że region ten jest przywiązany do wizji, którą on reprezentuje swoją kandydaturą.

- Białystok, Podlasie to region fantastycznych ludzi, ogromnych możliwości. To region, w którym ludzie łączą wiarę w tradycyjne wartości z nowoczesnością, z postawą przedsiębiorczości. To jest wizja, która mi towarzyszy od początku mojego startu w prawyborach Konfederacji i prowadzenia kampanii prezydenckie – stwierdził kandydat.

Bosak zwracał uwagę, że tradycyjny system wartości nie wyklucza nowoczesności, ale trwale ją uzupełnia.  Przedstawiał swoją wizję tego, jaka powinna być Polska.

- Wizja budowy nowej Polski, w której nie stawia się sztucznej sprzeczności między tradycyjnym systemem wartości, a korzystaniem z wszystkich nowoczesnych rozwiązań, jakie oferuje nam technologia i gospodarka. To jest wizja Polski, w której łączymy wierność swoim wartościom z rozwojem, przedsiębiorczości i ciężką pracą, z której znani są mieszkańcy województwa podlaskiego – mówił.

Zwracał też uwagę, że skutkiem skomplikowanych stosunków politycznych nie może być zaniedbanie interesów gospodarczych, m. in. z Białorusią.

- Wizja mojej prezydentury to wizja obrony praw obywatelskich i obrony interesów gospodarczych. Tych interesów gospodarczych trzeba bronić aktywnie, także w relacjach z krajami ościennymi – nie tylko w Warszawie, ale także w Wilnie, Mińsku, Kijowie – we wszystkich ościennych stolicach państw, z którymi handlujemy, ale z którymi miewamy
często skomplikowane relacje polityczne – zauważał kandydat.

Przewodniczącym honorowego komitetu poparcia w województwie podlaskim będzie prof. Ryszard Rutkowski z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Niestety praktyka pokazała, że PiS – być może zmęczony tą ciągłą walką, być może uwzględniający zależności, które dla zwykłego człowieka nie są do końca klarowne – nie potrafi dotrzymać części swojej obietnic - mówił prof. Rutkowski

Głos zabrał także przedsiębiorca z Podlasia. Jarosław Galej prosił swoich kolegów po fachu o poparcie kandydatury Krzysztofa Bosaka i oddanie na niego głosu.

- Krzysztof Bosak i jego program zapewnia, że w Polsce będzie normalnie. Apeluję – jeżeli chcecie mieć normalne państwo (...) głosujcie na Bosaka – to jest konkretny gość, konkretny facet, jedyny człowiek, który nam to zapewni – stwierdził.

Zdaniem posła Roberta Winnickiego Krzysztof Bosak jest jedynym kandydatem ideowej prawicy, który ma realną szansę na zwycięstwo w nadchodzących wyborach prezydenckich.

- To jedyny kandydat ideowej prawicy, który ma szansę w tych wyborach – po raz pierwszy od wielu lat i elekcji, dostać się do II tury i pałacu prezydenckiego” – mówił prezes Robert Winnicki.

Po południu Krzysztof Bosak spotkał się z białostoczanami. Na Rynek Kościuszki przyszło wielu zwolenników Konfederacji.
Podczas wiecu wyborczego nie brakło podlaskich wyrobów i napojów.

Czytaj też: Kandydaci ruszyli w Polskę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny