MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2019. Jan Dobrzyński nie należy już do Prawa i Sprawiedliwości. Opis kandydata zmieniła PKW po interwencji władz PiSu.

(mg)
Jan Dobrzyński startuje z komitetu Zjednoczona Prawica
Jan Dobrzyński startuje z komitetu Zjednoczona Prawica Andrzej Zgiet
Trwają wyborcze potyczki między PiS, a Janem Dobrzyńskim. Najpierw pojawiła się wewnętrzna instrukcja, by nie wspierać senatora w kampanii, teraz jest interwencja w Państwowej Komisji Wyborczej. Na wniosek władz partii z opisu kandydatury senatora zniknęła jego przynależność partyjna właśnie do PiS. - Raz jeszcze dziękuję za wszelką pomoc i wsparcie jakie otrzymuję od członków Prawa i Sprawiedliwości - komentuje Jan Dobrzyński.

- Po raz kolejny chcieliśmy sprostować pewne informacje. W kilku okręgach pojawili się kandydaci, którzy próbują się przedstawiać się jako kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z takich okręgów jest ten obejmujący Białystok, powiat białostocki i sokólski. Zarejestrowało się tu czworo kandydatów do Senatu. jeden z nich próbuje przedstawiać się jako kandydat PiS. Posługuje się podobnymi barwami, podobnymi wzorami graficznymi, a nawet zarejestrował się jako członek PiS - mówi poseł Dariusz Piontkowski, szef regionalnych struktur PiS.

Chodzi oczywiście o senatora Jana Dobrzyńskiego, który na początku września został oficjalnie wykluczony z PiS.Powód? Wbrew decyzji władz partii, wystartował w wyborach do Senatu z własnego Komitetu wyborczego pod jednoznacznie kojarzącą się nazwą Zjednoczona Prawica. Jednak przez wiele tygodni na stronie Państwowej Komisji Wyborczej faktycznie można było przeczytać, że Jan Dobrzyński to członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość.

Ten opis właśnie się zmienił. Przy opisie senatora widnieje adnotacja: nie należy do partii politycznej. To wynik interwencji władz PiS.

- Dzięki tej interwencji udało się doprowadzić do wyprostowania pewnych informacji. Wystąpiliśmy do PKW, przypominając fakty. A te fakty wyglądają następująco. Kilkanaście miesięcy temu pan Dobrzyński pod wpływem alkoholu uczestniczył w incydencie na dworcu centralnym, w wyniku którego doznał uszczerbku na zdrowiu, trafił do szpitala. Było to w przeddzień kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wydarzenie to doprowadziło do tego, że władze partii zawiesiły pana Dobrzyńskiego w prawach członka PiS. Praktycznie przestał być członkiem naszej partii - przypomina poseł Dariusz Piontkowski.

- Posługiwanie się tytułem członkostwa jest nie tylko bezprawne, ale też niemoralne. Irracjonalne i nieetyczne. Czym się różni zawieszenie od wykluczenia? Zawieszenie to pozbawienie członkostwa, ale być może okresowe. W tym przypadku tak się nie stało. W związku z tym Jan Dobrzyński został wykluczony - dopowiada wicestarosta z PiS Roman Czepe.

Politycy PiS przypominają, że na stronie PKW jest już tylko dwóch kandydatów do Senatu, którzy reprezentują partie polityczne. To Zbigniew Nikitorowicz i Mariusz Gromko - oficjalny kandydat PiS.

- To ogromne wyróżnienie być kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu. Jednocześnie mam świadomość, jak wielka jest to odpowiedzialność. W czasie kampanii pokażę, że jestem najlepszym kandydatem spośród tych, którzy się zgłosili - dodaje Mariusz Gromko.

Co na to Jan Dobrzyński?

- Proszę wybaczyć, ale nie będę komentował wypowiedzi Darka Piontkowskiego. Zawsze uważałem, że nasze wewnątrzpartyjne sprawy powinniśmy załatwiać we własnym gronie Prawa i Sprawiedliwości. To bardziej eleganckie i dżentelmeńskie. Na ręce pana ministra raz jeszcze dziękuję za wszelką pomoc i wsparcie jakie otrzymuję od członków Prawa i Sprawiedliwości - mówi nam senator Jan Dobrzyński.

Wybory 2019. PiS wydało wewnętrzną instrukcję w sprawie Jana Dobrzyńskiego. Jest zakaz robienia wspólnych zdjęć

Zobacz też:
PiS Białystok. Konferencja dot. wyrzucenia z partii Jana Dobrzyńskiego (22.09.2019)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny