JacK/PAP
Maja Chwalińska odpadła w drugiej rundzie z WTA 250 Poland Open w Warszawie
Maja Chwalińska odpadła w drugiej rundzie z WTA 250 Poland Open w Warszawie Andrzej Szkocki
Druga z Polek, która obok Igi Świątek znalazła się w drugiej rundzie Poland Open w Warszawie, Maja Chwalińska nie sprostała znacznie wyżej notowanej Chorwatce Petrze Martić 3:6, 6:3, 3:6 i pożegnała się z turniejem na kortach ziemnych Legii.

Zajmująca 162. miejsce w światowym rankingu Chwalińska w pierwszej rundzie odprawiła Hiszpankę Rebekę Masarovą (165. WTA) 7:5, 6:2. A 56. na liście WTA Martić zwyciężyła Weronikę Falkowską (346. WTA) 7:5, 6:4.

Mecz od początku był wyrównany, jednak w pierwszym secie lepsza okazała się wyżej notowana 31-letnia Chorwatka, której do zwycięstwa 6:3 wystarczyło jedno przełamanie.

Chwalińska nie weszła najlepiej także w drugą partię i na początku przegrywała 1:3. Wtedy jednak w grze Martić coś się zacięło, Polka natomiast zaczęła poczynać sobie o wiele lepiej, co pozwoliło jej wygrać pięć gemów z rzędu i doprowadzić do remisu w setach.

Trzecią odsłonę polska tenisistka rozpoczęła od przełamania, ale doświadczona rywalka szybko odrobiła straty, po czym objęła prowadzenie. Nie oddała go już do końca meczu, który zakończyła zwycięstwem 6:3 w ostatnim secie.

W ćwierćfinale Martić zmierzy się z Ukrainką Kateryną Baindl (190. WTA), która w Warszawie wyeliminowała najpierw Belgijkę Marynę Zanevską (99. WTA) 6:3, 6:3 i po skreczowaniu Włoszkę Sarę Errani (127. WTA) 6:2, 3:0.

Wyniki drugiej rundy:
Iga Świątek (Polska) - Gabriela Lee (Rumunia) 6:3, 6:2
Elisabette Cocciaretto (Włochy) - Caroline Garcia (Francja) 3:6,5:7
Viktorija Golubic (Szwajcaria) - Kristina Mladenovic (Francja) 6:7 (4), 6:2, 6:1
Jasmine Paolini (Włochy) - Clara Burel (Francja) 6:1, 6:7 (1), 6:0
Sara Errani (Włochy) - Kateryna Baindl (Ukraina) 2:6 0:3 krecz
Petra Martić (Chorwacja) - Maja Chwalińska (Polska) 6:3, 3:6, 6:3

Wyniki ćwierćfinału debla:
Katarzyna Kawa, Alicja Rosolska (obie Polska) - Andrea Gamiz, Laura Pigossi (Wenezuela, Brazylia) 7:6 (4), 6:2
Anna Bondar, Kimberley Zimmermann (Węgry, Belgia) - Ana Bogdan - Kristina Mladenovic (Rumunia, Francja) 7:7 (2), 3:6, 9:11
Anna Danilina, Anna-Lena Friedsam Kazachstan, Niemcy) - Alexandra Ignatik, Gabriela Lee (obie Rumunia) 6:2, 6:3
Paula Kania-Chodun, Renata Voracova (Polska, Czechy) - Natela Dzalamidze, Viktorija Golubic (Gruzja, Szwajcaria) 3:6, 4:6