Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Współczesny lider biznesu dzieli się sukcesem przekazując innym wiedzę i doświadczenie. O tym na konferencji Czas biznesu - Czas pomagania

peż
Fundacja Rodziny Pileckich, Fundacja Pro Salute i Koalicja Prezesi – Wolontariusze zapraszają w poniedziałek 3 czerwca na konferencję ph. Czas biznesu – Czas pomagania. Rozpocznie się o godz. 11 w Restauracji Kawelin (Hotel Esperanto) przy ul. Legionowej 10 (wstęp wolny).

- Jako fundacja wspólnie ze Stowarzyszeniem Pro Salute oraz Koalicją Prezesi – Wolontariusze chcemy przybliżyć podlaskim przedsiębiorcom ideę współczesnego lidera, który nie tylko skupia się na swoim biznesie, ale jest również otwarty na sprawy społeczne, co w rezultacie czyni go bardziej atrakcyjnym pracodawcą – wyjaśnia przesłanie spotkania Anna Pilecka, prezes Fundacji Rodziny Pileckich. – Chcemy tez pokazać, że w idei wolontariatu w biznesie mieści się dzielenie się zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

- Jesteśmy młodą fundacją – dodaje pani Anna - ale bardzo chętnie podejmujemy wspólne inicjatywy z innymi stowarzyszeniami, czego dowodem jest organizowana konferencja. Jesteśmy przekonani, że wspólne inicjatywy dają szansę na skuteczniejsze dotarcie do celu.

Ideą konferencji jest pokazanie współczesnego lidera. Lidera, który dba nie tylko o swój biznes i zysk, ale również jest otwarty na sprawy społeczne, co w rezultacie czyni go bardziej atrakcyjnym pracodawcą. Potrafi pomagać innym. Świadomie buduje kapitał społeczny poprzez dzielenie się zdobytą wiedzą, co także jest formą wolontariatu.

Program spotkania

  • 1. Powitanie, prof. Elżbieta Krajewska-Kułak, Stowarzyszenie Pro Salute
  • 2. Wprowadzenie - ad perspektywy: jedna liderska, przywództwa biznesowego, a druga HR-owa, potrzeb rozwojowych osób wchodzących na współczesny rynek pracy - Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce
  • 3. O wyzwaniach współczesnego przywództwa - Artur Nowak-Gocławski, współzałożyciel i prezes ANG Spółdzielni oraz Fundacji Nienieodpowiedzialni.pl i członek Koalicji Prezesi-wolontariusze
  • 4. Nie samą pracą pracownik żyje - Sylwester Pedowicz, Country Manager, Dyrektor Oddziału Ikano Bank AB w Polsce i członek Koalicji Prezesi-wolontariusze
  • 5. Mini-debata: perspektywa liderska i HR-owa - Paweł Łukasiak, Artur Nowak-Gocławski, Sylwester Pedowicz
  • 6. Nowoczesna filantropia – czym jest Koalicja Prezesi-wolontariusze – Paulina Kamyk, koordynatorka projektu Koalicja Prezesi-wolontariusze, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce/Inwestycje Społeczne
  • 7. Wolontariat – różne oblicza – dr Andrzej Guzowski, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Wydział Nauk o Zdrowiu
  • 8. Wolontariat rozwijający empatię w zarządzaniu - Maciej Żywno, pełnomocnik zarządu Unibep S.A ds. partnerstwa publiczno - prywatnego
  • 9. Pasja działania – Lech Jerzy Pilecki, prezes Ryska Centrum Handlowe Sp. z o.o, Fundacja Rodziny Pileckich
  • 10. Dzielenie się wiedzą jako forma wolontariatu - Jarosław Antychowicz, CEO Infinity Group Sp. z o.

Prelegenci:

Jarosław Antychowicz
Prezes Zarządu białostockiej firmy Infinity Group Sp. z o.o. od 2007 roku, realizującej z sukcesem projekty z branży IT klientom na całym świecie. Aktywnie bierze udział w lokalnych inicjatywach mających na celu zarówno rozwój edukacji jak i biznesu w województwie podlaskim. Pełnione funkcje: Członek Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Białegostoku, Członek Zarządu Klastra Infotech, Partner Fundacji Technotalenty, Członek Rady Gospodarczej przy Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, Członek Rady Gospodarczej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku, Członek Rady Przedsiębiorców przy Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, Współzałożyciel pierwszego w Polsce Technikum Programistycznego „Infotech”, Współzałożyciel Stowarzyszenia Episteme przy Prawosławnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

Artur Nowak-Gocławski
Współzałożyciel i prezes ANG Spółdzielni, działającej w branży pośrednictwa finansowego, oraz Fundacji Nienieodpowiedzialni.pl. Zwolennik strategii biznesowych opartych o idee zrównoważonego rozwoju, zaangażowania społecznego i budowy wartości wspólnej. Firmy, które współtworzy otrzymały wiele nagród biznesowych i społecznych. W 2015 roku otrzymał osobiste wyróżnienie "Człowiek, który zmienia biznes” w I edycji nagrody Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Finalista nagrody Anody Muzeum Powstania Warszawskiego.

Andrzej Guzowski
Dr nauk o zdrowiu, asystent w Zakładzie Zintegrowanej Opieki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Swoją przygodę z nauką rozpoczął w roku 2004 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB, następnie studiował Teologię na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Dyplom dr nauk o zdrowiu obronił na wydziale Nauk o Zdrowiu UMB w roku 2013. Tematyka zainteresowań naukowych obejmuje tanatologię, pasjologię, a także kwestie cierpienia i samotności, eschatologię – apokatastazę oraz teologię pustyni i dialogu wielokulturowego. Poza nauką bystry obserwator świata, dziennikarz, reportażysta radiowy. W 2007 roku reprezentował polską radiofonię na prestiżowym konkursie radiowo-telewizyjnym w Barcelonie Premios Ondos. Wygrał także stypendium im. Jacka Stwory dla młodych reportażystów – fundowane przez Prezesa Polskiego Radia.

Paulina Kamyk
Koordynatorka Koalicji Prezesi-Wolontariusze - projektu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, prowadzonego przez spółkę non-profit Inwestycje Społeczne. Specjalistka w zakresie komunikacji i realizacji projektów społecznych. Wcześniej m.in. w departamencie komunikacji korporacyjnej T-Mobile Polska oraz w Światowym Centrum Słuchu - odpowiedzialna za promocję programu badań przesiewowych słuchu u dzieci, podczas prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w 2011 r.

Paweł Łukasiak
Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, członek Rady Mentorów Fundacji Dobra Sieć. Ekspert w dziedzinie fundraisingu, społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i społecznego zaangażowania biznesu (CCI), twórca projektów CSR i CCI dla największych firm w Polsce. Autor i współautor wielu publikacji. W 2011 r. nagrodzony Medalem Solidarności Społecznej m.in. za propagowanie idei odpowiedzialności społecznej biznesu, za budowanie solidarności społecznej. W 2011 r. odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Członek Rady Społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Sylwester Pedowicz
Country Manager, Dyrektor Oddziału Ikano Bank AB (publ.) w Polsce. Z bankowością związany od 27 lat, współorganizator kilku projektów od podstaw (greenfield) w polskim sektorze bankowym. Od 2010 roku organizuje, a następnie zarządza polskim oddziałem szwedzkiego banku w Polsce. Wcześniej między innymi: Członek Zarządu HSBC Bank Polska S.A. (2003-2010), Członek Zarządu Toyota Bank Polska S.A. (2000-2002), Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Absolwent SGGW-AR oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Lech Jerzy Pilecki
Przedsiębiorca, społecznik i podróżnik. Od 22 lat jest właścicielem i twórcą firmy Ryska Centrum Handlowe w Białymstoku, dzięki której pośrednio zatrudnienie znajduje kilkaset osób, a także współwłaścicielem Przedsiębiorstwa Budownictwa Mieszkaniowego Śródmieście dającego pracę dla blisko 200 osób oraz Biura Podróży „Nowy York”. Przez ponad 20 lat pełnił funkcję Prezesa Podlaskiego Klubu Biznesu, głównego animatora samorządu gospodarczego Podlasia i pomysłodawcy niezliczonej ilości akcji społecznych, misji gospodarczych, szkoleń, międzynarodowych wyjazdów i spotkań. Działalność charytatywna Lecha Pileckiego oparta jest w znacznym stopniu o sponsorowanie podlaskiej służby zdrowia. Dowodem na to jest fakt, że z własnych środków wyremontował Oddział Onkologii Klinicznej im. Ewy Pileckiej z Pododdziałem Chemioterapii Dziennej w Białostockim Centrum Onkologii. Największą pasją i hobby Lecha Jerzego Pileckiego jest zbieranie dzwonków, których w swojej kolekcji ma ponad 7 tys. Gromadzi je podczas zwiedzania świata. W sumie odwiedził już ponad 140 krajów.

Miaciej Żywno
Radny wojewódzki, nauczyciel Akademicki na Uniwersytecie w Białymstoku, pełnomocnik zarządu Unibep S.A. ds. partnerstwa publiczno-prywatnego, prezes Instytutu Rozwoju Społeczności Lokalnych Activus, wojewoda podlaski w latach 2007-2014, wicemarszałek województwa w latach 2014-2018, były pełnomocnik Prezydenta Białegostoku ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i twórca Białostockiego Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych, trener i szkoleniowiec Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej CAL i Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, a po nocach strażak-ratownik w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jurowcach.

Fundacja Rodziny Pileckich
rozpoczęła działalność dwa lata temu. Skupia się przede wszystkim na współpracy z instytucjami służby zdrowia, propagowaniem edukacji w różnych środowiskach, szczególnie osób niepełnosprawnych i dotkniętych wykluczeniem społecznym. W swoich celach statutowych ma również krzewienie aktywności społecznej i kultury przedsiębiorczości.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny