MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wracamy do formy z Programem Szkolny Klub Sportowy, promującym aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Akcję wspiera Anna Lewandowska

Hubert Zdankiewicz
Hubert Zdankiewicz
fot. adam jankowski / polska press
Ponad 200 000 uczniów w całej Polsce korzysta obecnie z bezpłatnych zajęć sportowych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy. Poprawa kondycji dzieci i młodzieży oraz promocja aktywności fizycznej to jedno z kluczowych zadań, które stawia sobie Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ambasadorką jednego z konkursów jest Anna Lewandowska.

Podstawowym celem Programu Szkolny Klub Sportowy jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W ramach Programu realizowanych jest blisko 100 różnorodnych form aktywności. Odbywają się one dwa razy w tygodniu w formie 60-minutowych zajęć. Program rozwija się i angażuje coraz więcej dzieci, rodziców i nauczycieli, co powiększa naszą SKS-ową społeczność.

W tym szczególnym czasie, po blisko roku nauczania zdalnego, gdy wśród dzieci i młodzieży zauważa się dużo problemów z kondycją fizyczną, nadwagą, uzależnieniem od mediów, depresją oraz zaburzeniami relacji społecznych. Aktywność fizyczna ma być narzędziem do odwrócenia tego trendu. Każda możliwość podjęcia aktywności może okazać się „na wagę złota”. Program SKS wychodzi ze sprawdzoną inicjatywą zaangażowania się w sportowe aktywności. Sport jest doskonałą zabawą, tworzy pozytywne relacje z rówieśnikami i pozwala czerpać satysfakcję z pokonywania własnych słabości. We współpracy ze sportowcami – mistrzami w swoich dyscyplinach, powstała akcja edukacyjna „Wracamy do formy”, promującą aktywność fizyczną i udział w zajęciach SKS – „Wracamy do formy”. Sportowcy, w krótkich materiałach filmowych, zachęcają do podejmowania aktywności i prezentują różne dyscypliny sportu.

Oprócz akcji „Wracamy do formy”, która prowadzona jest w kanałach mediów społecznościowych, w ramach programu Szkolny Klub Sportowy został przygotowany konkurs video „Jesienny warm-up”. Konkurs skierowany jest do całej społeczności SKS, a jego celem jest zachęcenie do kreatywnej, świadomej i bezpiecznej rozgrzewki przed treningowej. Głównym zadaniem konkursowym jest nagranie filmu instruktażowego – rozgrzewkę – w formie zestawu 7-10 ćwiczeń (czas trwania 5-8 minut). Ambasadorką konkursu jest Anna Lewandowska, która w ramach nagrody specjalnej poprowadzi trening grupowy ze zwycięską grupą. Konkurs potrwa do 25 listopada, a wyniki zostaną opublikowane 2.12.2021 na profilu SKS w serwisie Facebook. O szczegółach konkursu można przeczytać na stronie www.szkolnyklubsportowy.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny