World Athletics Relays. Medale Damiana Czykiera i Marleny Goli

Marlena Gola ze złotym i Damian Czykier ze srebrnym medalem mistrzostw świata sztafet Lucyna Nenow / Polska Press
W Chorzowie rozegrane zostały nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet. Reprezentanci Podlasia Białystok wywalczyli dwa medale.

W Chorzowie rozegrane zostały nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet, w których można było zdobyć kwalifikację olimpijską na igrzyska w Tokio. Dwa medale wywalczyli zawodnicy Podlasia Białystok Damian Czykier i Malkena Gola.

Damian Czykier wystartował w sztafecie płotkarskiej. W sztafecie pobiegli Zuzanna Hulisz, Krzysztof Kiljan, Klaudia Wojtunik i na ostatniej zmianie właśnie Czykier. Czas Polaków – 56.68 dał Biało-Czerwonym srebrny medal.

– Walczyłem do samego końca, czułem, że niemiecki zawodnik jest w moim zasięgu, ale to nie był najlepszy technicznie bieg w moim wykonaniu – powiedział Czykier.

Z kolei Marlena Gola kończyła sztafetę 4x200 metrów. Polki w składzie z Pauliną Guzowską, Kamilą Cibą, Klaudią Adamek i Golą wygrała bijąc czasem 1:34.98 rekord Polski.

W Chorzowie startowały także inne biegaczki z Podlasia Białystok, a reprezentujące obecnie inne polskie kluby. Katarzyna Sokólska obecnie Zawisza Bydgoszcz razem z Pauliną Guzowską, Klaudią Adamek i Pia Srzyszowską zajęły 2. miejsce w sztafecie 4-100 metrów wytwalczając kwalifikacje olimpijską.

Ponadto Karolina Łozowska obecnie AZS AWF Katowice zajęła drugie miejsce w sztafecie 4x400 metrów. Polki pobiegły w skłądzie Kornelia Lesiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek i Łozowska.

Białostoczanka startowała także w sztafecie mix 4x400 metrów, ale nie awansowała do finału.

World Athletics Relays - mistrzostwa świata sztafet to impreza organizowana pod egidą World Athletics (dawny IAAF) od 2014 roku. W 2021 roku sztafetowe mistrzostwa świata pierwszy raz odbyły się w Europie, na Stadionie Śląskim w Chorzowie.