Dni wolne od pracy dają w tym roku korzystne możliwości połączenia ich z krótkimi urlopami tak, by łącznie spędzić poza pracą ponad 2 tygodnie. Oszczędzasz urlop na wakacje, ale marzy ci się dłuższe wolne już wcześniej? To możliwe całkiem niedługo! Dzięki korzystnemu ułożeniu kalendarza świąt, mamy szanse na porządny wypoczynek kosztem tylko kilku dni urlopu. Chcesz mieć 16 dni wolnych od pracy? Sprawdź, jak to zrobić!

Długi weekend majowy dla wielu pracowników zawsze był okazją do sprawienia sobie dłuższego wolnego kosztem wzięcia jednego czy dwóch dni urlopu. W tym roku majówka może być jednak wyjątkowo udana, trwać aż 16 dni i zacząć się już w kwietniu. Jak to możliwe?

16 dni wolnego od pracy. Niesamowicie długi weekend majowy 2019

Dni wolne od pracy lubi chyba każdy pracownik. Nawet jeden dodatkowy dzień wolnego, oprócz soboty i niedzieli, pozwala zrealizować prywatne plany, wyjechać gdzieś, zrobić coś lub po prostu lepiej wypocząć.

Niestety takich dni w kalendarzu nie ma zbyt wiele i często wypadają w środku tygodnia. Wtedy jednak wielu Polaków bierze dzień lub dwa urlopu i w ten sposób przedłuża sobie weekend. Majówka 2019 może się wyjątkowo wydłużyć i to aż do 16 dni, jeśli tylko zdecydujemy się wziąć kilkudniowy urlop. Wszystko dzięki temu, jak wypada Wielkanoc 2019.

Wielkanoc 2019, Majówka 2019 - można je połączyć i mieć długie wolne od pracy!

W tym roku święta wielkanocne zaczynają się w drugiej połowie kwietnia – wypadają 20-21 kwietnia 2019. Jak zawsze pierwszy dzień Wielkanocy to niedziela, zatem poprzedza ją sobota, która dla większości jest dniem wolnym. Drugi dzień Wielkanocy to także dzień wolny od pracy, do której wracamy we wtorek. Jeśli jednak zdecydujemy się uszczknąć z naszego urlopu wypoczynkowego 7 dni, możemy nie pojawiać się w biurze ponad 2 tygodnie. Tydzień po Wielkanocy zaczyna się bowiem Majówka.

Długi weekend majowy. Kiedy wziąć urlop, by mieć długie wolne od pracy?

Jeśli weźmiemy urlop na:

  • 23-26 kwietnia (cztery dni robocze po Wielkanocy 2019)
  • 29-30 kwietnia
  • 2 maja (dni robocze w kolejnym tygodniu)

w efekcie możemy cieszyć się aż 16 dniami wolnymi. Ostatni dzień w pracy będziemy w Wielki Piątek, 18 kwietnia, a wrócimy do niej dopiero po Majówce 2019, czyli w poniedziałek, 6 maja. 16 dni wolnego za 7 dni urlopu – opłaca się?

FLESZ: Dni wolne w 2019 roku