Wojciech Nowicki przygotowuje formę na mistrzostwa świata

ma
Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zajął drugie miejsce w mityngu rzutu młotem, który był rozegrany w węgierskim Szombathley.

0–letni Nowicki, który z wynikiem 81,74 m jest liderem list światowych, w najlepszej swojej próbie posłał młot na odległość 77,51 m. Polak uległ reprezentantowi gospodarzy, brązowemu medaliści mistrzostw Europy z 2018 roku z Berlina, Bence Halaszowi. Węgier w czwartej serii zepchnął Polak na drugie miejsce rzucając 78,54 m.

Natomiast wśród pań trzecia była Joanna Fiodorow, która trenuje wspólnie z Nowickim, a reprezentuje AZS Poznań. Polka rzuciła 69,64 m, a wygrała DeAnna Pice z USA – 74,80 m. Na czwartym miejscu uplasowała się Malwina Kopron z UMCS Lublin – 69,21 m.
Zawody były zaliczane do cyklu IAAF Hammer Throw Challenge. Liderem cyklu wśród młociarzy jest Paweł Fajdek z Agrosu Zamość, pomimo, że na Węgrzech nie startował.

Przeczytaj także o medalach Podlasia Białystok na mistrzostwach Polski w Radomiu

Rezultat Nowickiego i tak jest zdecydowanie lepszy niż uzyskany kilka dni wcześniej podczas mistrzostw Polski w Radomiu. Wtedy białostoczanin rzucił zaledwie 74,75 m i po dwóch z rzędu mistrzowskich tytułach musiał ustąpić pola Fajdkowi.

Słabsze rezultaty Nowickiego to efekt ciężkich treningów podczas, których zawodnik przygotowuje się do mistrzostw świata w Katarze, które rozpoczną się 28 września.