sportowy24
  Włókniarz w województwie dominował. Czas sprawdzić się na...

  Włókniarz w województwie dominował. Czas sprawdzić się na arenie ogólnopolskiej

  ma

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Włókniarz Białystok wygrał wszytki mecz na turnieju w Sokółce
  1/5
  przejdź do galerii

  Włókniarz Białystok wygrał wszytki mecz na turnieju w Sokółce ©Piotr Łozowik

  Piłkarki Włókniarza Białystok były najlepsze w finale województwa podlaskiego w kategorii do lat 10 XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W imprezie zorganizowanej w Sokółce białostoczanki wygrały wszystkie mecze.
  Zawodniczki Włókniarza pewnie kroczyły od wygranej do wygranej. Zwycięstwa w grupie 10:0 z DKS Grajewo i 9:1 z Falcon Sokółka stawiały białostoczanki w roli faworytek do pierwszego miejsca. Drużyna nie zawiodła i także w fazie pucharowej nie dała szans rywalkom. W półfinale białostoczanki odprawiły 5:1 Szkołę Podstawową z Gródka, a w finale 5:2 dziewczęta z Tura Bielsk Podlaski. W finałowym meczu był lekki moment zwątpienia, gdy bielszczanki zdobyły gola na 1:3.

  – Czułam się trochę zestresowana, a jako obrońca nie chciałam, aby rywalki wbiły nam dużo bramek – mówi Lena Błahuszewska, zawodniczka Włókniarza. –Natomiast w ataku bardzo liczyłam na Wiktorię i Marysię. Udało nam się wygrać i bardzo się cieszę.

  – Może te początkowe mecze nie były bardzo trudne, ale do finału dziewczynki podeszły bardzo emocjonalnie – twierdzi trenerka zwycięskiej drużyny Julia Borowska, która była wyraźnie wzruszona – Od początku chciały bardzo mocno wygrać i to się udało. Trudne były eliminacje w Białymstoku, gdzie wygraliśmy z Jagiellonią i Ekosportem. Potem było wiele miesięcy ciężkiej pracy i czekania na finał. Ta wygrana to zdecydowanie zasługa dziewcząt. One pracowały na treningach i mamy tego efekt.

  W całym turnieju było widać, że dziewczęta stanowią bardzo zgraną grupę i dobrze czują w dyscyplinie, która jeszcze do niedawna były domeną chłopców.

  – Dziewczyny także mogą być silne, mieć silne nogi i strzelać gole tak jak chłopcy – uśmiecha się jedna z zawodniczek Aleksandra Korkuz.

  Natomiast już od poniedziałku Włókniarz weźmie udział w finale ogólnopolskim w Warszawie. Na obiektach Legii i Agrykoli mistrzowie regionów zagrają o udział w wielkim finale na PGE Narodowym, który odbędzie się przed finałem Pucharu Polski w którym Jagiellonia zmierzy się z Lechią Gdańsk. Nagrodą główną – oprócz Pucharu Tymbarku – będzie możliwość obejrzenia z trybun czerwcowego meczu eliminacji EURO 2020 Polska – Izrael, połączona ze spotkaniem z piłkarzami kadry Jerzego Brzęczka.

  – Nie wiem co prezentują zespoły z innych województw z którymi spotkamy się w Warszawie. Ale wierzę w swój zespół, wiem co dziewczyny potrafią. Pojedziemy z duża wiarą – zapewnia Borowska.

  Na pewno wiary nie zabraknie rodzicom, którzy jak tylko mogą dopingują swoje pociechy. Na turnieju w Sokółce spora grupka w sposób zorganizowany zagrzewała do walki. Była flaga klubu, przyśpiewki.

  – Zależy nam na tym, aby dzieciaki także od rodziców czuły wsparcie – mówi Rafał Witek, tata jednej z zawodniczek. – Mamy naprawdę fajną i zgraną ekipę. Oczywiście jedziemy także do Warszawy na finał.  Z PODWÓRKA NA STADION w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Turnieju "Z podwórka na Stadion" - newsy, ciekawostki, wyniki!

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Porannego za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Porannego za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie

  Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie