Włókniarz postraszył Orła. Porażka wicelidera była blisko.

Krzysztof Kożuszkiewicz strzela z rzutu karnego gola dla Włókniarza w meczu z Orłem Wojciech Wojtkielewicz
Z drużyn czołówki IV ligi wygrał tylko ŁKS 1926 Łomża, który pewnie zmierza po awans. Punkty pogubiły Hetman Sobsmak Tykocin i Orzeł Kolno.

Wicelider z Kolna został mocno nastraszony w starciu z Włókniarzem Białystok. Gospodarze co prawda szybko stracili gola, ale nie załamali się i grali bardzo dobrze. Jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do remisu, a kiedy w 68. minucie Krzysztof Kożuszkiewicz wykorzystał rzut karny do niespodzianki było bardzo blisko. Pięć minut przed końcem punkt dla Orła uratował Hubert Karwacki.

- Skoro nie dało się wygrać, to dobrze, że chociaż zremisowaliśmy - komentuje trener drużyny z Kolna Ryyszard Borkowski.

Nie popisali się piłkarze z Tykocina, ulegając w Bielsku Podlaskim Turowi 0:1. Trafienie na miarę trzech punktów było dziełem Rafała Iwaniuka.

- To był najsłabszy nasz mecz w rundzie rewanżowej i przegraliśmy zasłużenie - przyznaje Andrzej Pogorzelski, szkoleniowiec Hetmana.

Ciekawie robi się na dole tabeli. Po wygranej Piasta Białystok w Michałowie, po komplet oczek sięgnęła także Rudnia Zabłudów, pokonując 2:1 Cresovię Siemiatycze. Walka o uniknięcie degradacji do klasy okręgowej zapowiada się bardzo ciekawie.

WYNIKI 21. KOLEJKI

ŁKS 1926 Łomża - Sparta Augustów 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 - Cychol (19).

Tur Bielsk Podlaski - Hetman Sobsmak Tykocin 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 - Iwaniuk (65).

Włókniarz Białystok - Orzeł Kolno 2:2 (1:1).
Bramki: 0:1 - Makowski (10), 1:1 - Polkowski (28), 2:1 - Kożuszkiewicz (68-karny), 2:2 - Karwacki (85).

LZS Narewka - MKS Mielnik 3:2 (0:0).
Bramki: 0:1 - Andryszek (59), 1:1 - Bezubik (64-karny), 1:2 - Ł. Pawluczuk (70), 2:2 - Lech (84), 3:2 - Spychała (90).

Rudnia Zabłudów - Cresovia Siemiatycze 2:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Gołdowski (28), 2:0 - Kossyk (50-karny), 2:1 - K. Zalewski (55-karny).

Gryf Gródek - Znicz Suraż 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 - M. Grygoruk (8).

Hetman Białystok - Perspektywa Łomża 3:3 (2:2).
Bramki: 0:1 - Hillo (9-samobójcza), 1:1 - Domalewski (15), 1:2 - Osek (25-samobójcza), 2:2 - Wiśniewski (44), 3:2 - Sienkiewicz (65), 3:3 - Zalewski (75).

Wcześniej grali: KS Michałowo - Piast Białystok 0:3.