Włókniarz Białystok - Polonia Warszawa 66:64

W akcji pod koszem Polonii Ewelina Konopko
W akcji pod koszem Polonii Ewelina Konopko fot. Wojciech Oksztol
Kolejne zwycięstwo odniosły drugoligowe koszykarki Włókniarza Białystok. Po zaciętym spotkaniu drużyna Marka Kubiaka wygrała u siebie z Polonią Warszawa 66:64.

- To było bardzo trudne dla nas spotkanie. Polonia ma w składzie dwie doświadczone zawodniczki, a u nas występują same juniorki. Poza tym ekipa ze stolicy miała lepsze warunki fizyczne i musieliśmy różnymi sposobami niwelować jej przewagę wzrostu - opowiada Kubiak.

20 minut było dobre w wydaniu gospodyń, które dowodzone przez bardzo skuteczną Karolinę Sulimę momentami prowadziły nawet różnicą dziesięciu punktów.

- Po przerwie wszystko się w naszej grze zacięło. Polonia odrobiła straty, a potem uzyskała siedem oczek przewagi - dodaje Kubiak.

Na szczęście końcówka należała do białostoczanek, które wzmocniły obronę i zaczęły grać bardzo odważnie w ataku i za tę odwagę zostały nagrodzone. W ostatnich akcjach przyjezdne uciekały się do fauli, ale drużyna Kubiaka nie myliła się na linii rzutów wolnych. Przy wyniku 65:64 Polonia zmarnowała ostatnią akcję potyczki, a faulowana Julita Łempicka przypieczętowała wygraną.

WYNIKI 3. KOLEJKI

Gimbasket 15 Białystok - SKK Polonia Warszawa 66:64 (21:16, 13:13, 14:16, 18:19).
Gimbasket: Sulima - 24 punkty, Łempicka - 11, Urban - 10, Konopko - 9, Juchnicka - 6, Karczewska - 2, Hanusiak - 2, Zyskowska - 2.
Politechnika Warszawska - SK Zgierz 59:84, MKK Siedlce - Księżak Łowicz 80:77, MON-POL Płock - Piaseczno 109:42, La Basket Warszawa - Basket Aleksandrów Łódzki 57:91.

1. Aleksandrów Ł. 3 6 186:119
2. MON-POL 3 5 237:179
3. Siedlce 3 5 250:220
4. Żyrardowianka 2 4 190:90
5. Zgierz 2 4 150:96
6. GIMBASKET 2 4 86:64
7. Księżak 3 4 168:171
8. Polonia 3 4 160:167