Adam Godlewski
Piotr Olkowicz
od 16 lat
Trwa 25. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Zanim na plac gry wyjdą dzisiaj żółto-czerwoni z Jagielloni czy kieleckie "Scyzoryki" oddajmy się analizie sytuacji w dolnych rejonach tabeli, a jest ona bardzo ciekawa, a wkrótce zrobi się napięta. Stawką niektórych meczów w najbliższych kolejkach będą już nie trzy, a przysłowiowe sześć punktów.

Podobny charakter miał dla Górnika wczorajszy mecz u siebie z płocką Wisłą. Zabrzanie wykazali się niezwykłych hartem ducha, zawziętością oraz odpowiedzialnością wygrywając mimo, że przegrywali dwoma bramkami. Zaś sama bramka Lukasa Podolskiego takiej urody, jakby na zamówienie do spotu reklamowego Ekstraklasy SA, albo do zawstydzenia piłkarzy z ligi brazylijskiej. A może "Poldi" chciał po prostu zwrócić na siebie uwagę w związku z otwarciem w Zabrzu oddziału swojej sieciówki z kebabami. Niezależnie od tego, jakiej jakości potrawy wkrótce tam zaserwuje, tak, siak, czy owak - brameczka palce lizać.

O sytuacji klubów z tych rejonów tabeli co Górnik rozmawiali w ostatnim wydaniu Magazynu Gol24 red. Adam Godlewski z naszym gościem i ekspertem, Mariuszem Rumakiem, aktualnie bardzo ważnym coachem-inspiratorem ze struktur szkoleniowych naszej rewelacji w Lidze Konferencji Europy - poznańskiego Lecha.

Były szkoleniowiec m.in. Kolejorza, bydgoskiego Zawiszy czy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza zwracał uwagę w naszym programie na to jak poważne firmy mielą się w przedsionku piekieł czyli są zagrożone opuszczeniem szeregów Ekstraklasy. Przepowiada, że walka o to kto ostatecznie znajdzie się na bezpiecznym miejscu nad kreską będzie trwała do ostatniej minuty ostatniej kolejki rozgrywek.

Rumak przybliża też z pozycji szkoleniowca, który takie sytuacje w swojej karierze przerabiał, jak trudna dla trenerów jest wiosenna przerwa na mecze reprezentacji, jaka czeka nas już zaraz po weekendzie. Wtedy zazwyczaj w klubach jest tysiące pomysłów na zmiany koncepcji - zwyczajnie często zaczynają grzać się głowy.

Warto oglądać nasze cotygodniowe podsumowanie kolejki ligowej PKO BP Ekstraklasy, chociażby, żeby dowiedzieć się, co trener Rumak sądzi o postawie piłkarzy Lechii, którzy ograli 4:0 w poprzedniej kolejce czerwoną latarnię ligi, legnicką Miedź, ale piłkarze zagrali tak, żeby pokazać, że oni z trenerem Marcinem Kaczmarkiem chcą dalej pracować i mogą w przyszłości osiągać zdecydowanie lepsze tej pracy rezultaty.

Będzie też wątek o problemach organizacyjno-komunikacyjnych w takich klubach, których właścicielami są lokalne samorządy. Warto posłuchać opinii o takich klubach, jak te, które są jaskrawymi przykładami, że wiele pracy jeszcze przed nimi. Zabrze, Gliwice czy Wrocław, o tych środowiskach była mowa. I nie był to wcale ostatni raz, kiedy o sprawach piłkarskich rozmawiamy szczerze i otwarcie. I sytuacja powtarza się w każdy wtorek, kiedy emitujemy dla Państwa najświeższe wydanie Magazynu Gol24. I niniejszym serdecznie zapraszamy do regularnego śledzenia naszej flagowej produkcji. Do zobaczenia!