Wissa Szczuczyn ostatnim ćwierćfinalistą regionalnego Pucharu Polski. Zwycięstwo z Warmią Grajewo po dogrywce

JLAS
Piłkarze Warmii (na czerwono-niebiesko) odpadli z rozgrywek regionalnego Pucharu Polski już na etapie 1/8 finału Anatol Chomicz
W przedostatnim meczu 1/8 finału regionalnego Pucharu Polski piłkarze Wissy Szczuczyn pokonali po dogrywce 4:2 u siebie Warmię Grajewo. Bohaterem gospodarzy został Damian Łazarczyk, zdobywca dwóch bramek decydujących o awansie szczuczynian.

- Myślę, że zasłużyliśmy na porażkę. Zagraliśmy źle i byliśmy zespołem słabszym od Wissy. Mimo tego losy spotkania ważyły się do ostatnich minut. Na usprawiedliwienie naszej drużyny dodam, że kończyliśmy ten mecz bardzo młodym składem. Większość kadry stanowili 16-latkowie, który radzili sobie bardzo dobrze, jednak w najważniejszym momencie kluczowe okazało się doświadczenie - twierdzi Janusz Szumowski, działacz Warmii.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli grajewian, którzy dwukrotnie w regulaminowym czasie gry musieli odrabiać straty. Już w 3. minucie Wissa objęła prowadzenie po trafieniu Michała Twardowskiego. Napastnik obnażył błędy w obronie rywali, wykorzystując dośrodkowanie z prawej strony boiska.

Dwadzieścia minut później Warmia doprowadziła do wyrównania. Ładną akcją z lewej flanki popisał się Karol Janik, który dokładnie dograł do Mateusza Cybulskiego, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Dawida Jabłońskiego. Wynik 1:1 nie utrzymał się jednak do przerwy, bowiem w 34. minucie do siatki grajewian trafił Łukasz Tercjak.

W drugiej połowie emocji było znacznie mniej i kibice zobaczyli tylko jedno trafienie. W 57. minucie obrońca Wissy zagrał ręką we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na rzut karny, którego na gola, pewnym strzałem, zamienił Karol Janik. Natomiast w samej końcówce znakomitą szansę na zdobycie bramki zaprzepaścił Tercjak, który przegrał pojedynek z bramkarzem Warmii.

Wissa awans do kolejnej rundy przypieczętowała w dogrywce. Katem przyjezdnych okazał się Damian Łazarczyk, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w 101. i 114. minucie

- Pierwszej z tych bramek mogliśmy uniknąć, gdyż był to efekt błędu naszego bramkarza - przekonuje Szumowski. - Szkoda, że odpadliśmy już na tym etapie, gdyż miło wspominamy poprzednią edycję, w której dotarliśmy do finału. Porażkę przyjmujemy z pokorą i walczymy dalej w lidze - kończy.

Wynik 1/8 finału regionalnego Pucharu Polski

Wissa Szczuczyn - Warmia Grajewo 2:2 (2:1) pd. 4:2. Bramki: 1:0 - Twardowski (3), 1:1 - Cybulski (23), 2:1 - Tercjak (34), 2:2 - Janik (57), 3:2 - Łazarczyk (101), 4:2 - Łazarczyk (114).