Wisła Płock - Jagiellonia 3:1 (relacja live) Wisła po raz pierwszy w historii liderem ekstraklasy

(mark)
Wisła Płock podejmuje Jagiellonię
Wisła Płock podejmuje Jagiellonię Wojciech Wojtkielewicz
W pierwszym niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Wisłą Płock 1:3. Żółto-Czerwoni byli zespołem lepszym, a Wisła skuteczniejszym i to ona po raz pierwszy w historii zostaje liderem PKO Ekstraklasy.

90 + 5 minuta. Koniec meczu. Jagiellonia przegrywa 1:3.

90 + 3 minuta. Kwiecień w idealnej sytuacji strzela nad poprzeczką.

90 minuta. Sędzia doliczył 5 minut.

88 minuta. Za Imaza wchodzi Wasilewski.

81 minuta. Rzut wolny dla Wisły. Dośrodkowuje Furman, Rzeźniczak główkuje, piłka skozłowała przed Węglarzem i jest już 3:1 dla Wisły! Jagiellonia ma przewagę, a Wisła strzela gole.

76 min. Zmiany w zespołach. Camara za Bidę, Kuświk za Ricardinho.

70 minuta. Szwoch idealnym strzałem z narożnika pola karnego strzela pod poprzeczkę bramki Jagiellonii. Sędzia jeszcze wstrzymuje się z uznaniem gola, konsultując się z wozem VAR, gdyż Romanczuk padł po walce o piłkę ze Szwochem. I po chwili wskazuje na środek boiska. Wisła prowadzi 2:1.

66 minuta. Strzela Prikryl, broni Daehne, chwilę później żółtą kartkę otrzymuje Klimala.

63 minuta. Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Główkuje Runje, ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Wisły.

56 minuta. Ataki Jagiellonii przynoszą gola!!!!! Kwiecień zagrywa do Prikryla, ten dośrodkowuje w pole karne, a Klimala z łatwością pokonuje bramkarza Wisły. Mamy remis!

54 minuta. Klimala szaleje w polu karnym Wisły. Strzela broni bramkarz Wisły, jeszcze raz strzela, piłka zablokowana.

53 minuta. Zamieszanie w polu karnym Wisły po rzucie wolnym, ale bez konsekwencji dla gospodarzy.

47 minuta. Za Poletanovica od początku drugiej połowy gra Bartosz Kwiecień, który bardzo szybko otrzymał żółtą kartkę.

46 minuta. Rozpoczynamy drugą połowę

45 + 4 minuta. Koniec I połowy.

45 minuta. Sędzia doliczył 4 minuty do pierwszej połowy.

44 minuta. Żółta kartka dla Poletanovica.

43 minuta. Dośrodkowuje Stefańczyk. Znów najwyżej skacze Uryga, ale tym razem Węglarz na posterunku i pewnie łapie piłkę.

39 minuta. Runje traci piłkę, Ricardinho strzela. Na szczęście niecelnie.

36 minuta. Arsenić powstrzymuuje Szwocha szarżującego na prawym skrzydle.

28 minuta. Węglarz wychodzi, by ratować sytuację. Niestety, Sahiti wyprzedza naszego bramkarza i strzela drugą bramkę, ale sędzia podbiega do monitora i nie uznaje gola. Wcześniej faulowany bowiem był Wójcicki.

25 minuta. Kolejny rzut wolny z prawej strony boiska. Furman dośrodkowuje, wyskakuje Uryga, który nie daje szans Węglarzowi. Wisła Płock obejmuje prowadzenie 1:0.

24 minuta. Jednak nie ma gola. Klimala na pozycji spalonej.

21 minuta. Imaz podaje do Klimali, a ten strzela bramkę. Jednak..... sędzia czeka na VAR.

19 minuta. Strzał z dystansu Klimali, ale zbyt lekki by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

15 minuta. Dużo gry w środku boiska.

7 minuta. W odpowiedzi atak Jagiellonii i w dobrej sytuacji Klimala strzela także z ostrego kąta. Broni Daehne.

4 minuta. Po rzucie wolnym w dobrej sytuacji Rzeźniczak strzela z kąta, ale na posterunku Węglarz.

1 minuta. Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy.

Wisła Płock - Jagiellonia 3:1 (1:0)

Bramka: 1:0 Alan Uryga 25, 1:1 Patryk Klimala 56, 2:1 Szwoch 71, 3:1 Rzeźniczak 81.

Wisła Płock: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Damian Michalski - Damian Rasak, Dominik Furman - Suad Sahiti, Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik (90 Angel Garcia Cabezali) - Ricardinho (76. Grzegorz Kuświk).
Rezerwowi: Jakub Wrąbel, Michał Marcjanik, Giorgi Merebaszwili, Grzegorz Kuświk, Mikołaj Kwietniewski, Oskar Zawada, Jarosław Fojut, Angel Garcia Cabezali, Maciej Ambrosiewicz.

Jagiellonia: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Guilherme Sitya - Marko Poletanović (46. Bartosz Kwiecień), Taras Romanczuk - Tomas Prikryl, Jesus Imaz (88. Mikołaj Wasilewski), Bartosz Bida (75. Juan Camara) - Patryk Klimala.
Rezerwowi: Krsevan Santini, Andrej Kadlec, Wojciech Błyszko, Juan Camara, Mile Savković, Bodvar Bodvarsson, Mikołaj Wasilewski, Martin Kostal, Bartosz Kwiecień.
Sędziuje: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Żółta kartka: Kuświk (Wisła); Poletanović, Kwiecień, Klimala (Jagiellonia)