Wigry zgasiły Motor w 90. minucie

Piłkarze Wigier (niebieskie stroje) uporali się z Motorem Lublin
Piłkarze Wigier (niebieskie stroje) uporali się z Motorem Lublin Wojciech Drażba
Gol, strzelony w 90. minucie przez Krystiana Słowickiego, dał Wigrom Suwałki cenne zwycięstwo 2:1 z Motorem Lublin i awans na 11. miejsce w tabeli II ligi.

Spotkanie w Suwałkach było bardzo emocjonujące, szczególnie w II połowie. Lublinanie objęli prowadzenie w 52. minucie, kiedy zbyt krótkie wybicie bramkarza Wigier Karola Salika wykorzystał Ihor Mihalewskyj.

Wkrótce było na boisku luźniej, bo po przepychance sędzia usunął z placu boju Damiana Falisiewicza z Motoru i Kamila Lauryna z Wigier. Nie zrażeni stratą zawodnika suwalczanie wyrównali za sprawą Grażvydasa Mikulenasa. W ostatnich sekundach kibiców do szału radości doprowadził Słowicki, wykorzystując dośrodkowanie Pawła Pianki.

WYNIKI 22. KOLEJKI

Wigry Suwałki - Motor Lublin 2:1 (0:0).
Bramki: 0:1 - Mihalewskyj (52), 1:1 - Mikulenas (78), 2:1 - Słowicki (90+3).

Wigry: Salik - Lauryn, Niewulis, Makarewicz, Pianka, Kisiel, Tagil, Gondek (74. Bobrowski), Słowicki, Walicki (54. Pomian), Mikulenas (90. Statkievicius).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Siedlce 0:1, Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 0:1, Stomil Olsztyn - Jeziorak Iława 1:0, Okocimski Brzesko - Resovia Rzeszów 2:0, Pelikan Łowicz - Puszcza Niepołomice 0:0.
Mecz: Garbarnia Kraków - Wisła Puławy został przełożony na 2 maja.
Pauzowały: Stal Stalowa Wola i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.