Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:2. Sosnowiczanie utrzymali się w I lidze

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec po raz drugi w tym sezonie wygrali z Wigrami Suwałki 2:0 i utrzymali się w Fortuna 1. Lidze  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec po raz drugi w tym sezonie wygrali z Wigrami Suwałki 2:0 i utrzymali się w Fortuna 1. Lidze Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W ostatniej kolejce Fortuna 1. Ligi Wigry Suwałki przegrały z Zagłębiem Sosnowiec 0:2. Goście mieli w tym meczu trzy rzuty karne, z których wykorzystali dwa. Dzięki wygranej nad zdegradowanymi już wcześniej gospodarzami sosnowiczanie nie zaliczyli drugiego z rzędu spadku i utrzymali się na zapleczu PKO Ekstraklasy. Przeczytajcie relację z meczu Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec.

Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec wynik, relacja

Sosnowiczanie na najdłuższy w sezonie wyjazd pojechali z mocnym postanowieniem zwycięstwa, bo tylko ono zapewniało im utrzymanie się w Fortuna 1. Lidze bez konieczności oglądania się na wyniki innych spotkań. Zdegradowane już Wigry grały w mocno odmłodzonym składzie, ale radziły sobie do przerwy całkiem nieźle. Aktywny był zwłaszcza 22-letni pomocnik Denis Gojko znany u nas z gry w Piaście Gliwice. Po uderzeniu Cezarego Sauczka piłka trafiła w słupek, a dobitkę Roberta Bartczaka obronił Krystian Stępniowski.

Jeszcze lepszą okazję do przerwy na zdobycie gola mieli jednak sosnowiczanie. Po strzale Szymona Pawłowskiego piłka trafiła w rękę stopera Wigier Adriana Karankiewicza. Sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę, ale Pawłowski trafił w poprzeczkę, a jego dobitkę Jan Balaweider odbił na róg.

Po przerwie w drużynie Zagłębia na boisku pojawił się najlepszy strzelec Fortuna 1. Ligi Fabian Piasecki. To właśnie po faulu Karankiewicza na liderze snajperów zaplecza PKO Ekstraklasy sędzia podyktował drugiego karnego dla sosnowiczan. Tym razem do ustawionej na 11 m piłki podszedł Filip Karbowy i pewnym strzałem pokonał bramkarza Wigier.

Goście kończyli mecz w Suwałkach w dziesiątkę, bo w 88 minucie za brutalny faul na środku boiska na Grzegorzu Aftyce z boiska wyleciał Patryk Mularczyk. Sosnowiczanie grając w osłabieniu nie tylko utrzymali prowadzenie, ale jeszcze je powiększyli.

W doliczonym czasie gry Paweł Gierach sfaulował w polu karnym Piaseckiego i sędzia po raz trzeci wskazał na wapno. Piasecki nie wykorzystał dwóch ostatnich karnych, ale tym razem się nie pomylił i strzelił swoją 17 bramkę w lidze w tym sezonie. Zagłębie po ostatnim gwizdku mogło świętować utrzymanie się w Fortuna 1. Lidze.

Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0)