Wigry Suwałki - Stal Mielec 0:3. Nie udało się złamać Stali. Biało-Niebiescy znów muszą patrzeć za siebie

JLAS
Wigry Suwałki doznały dziesiątej porażki w tym sezonie Fortuna I Ligi
Wigry Suwałki doznały dziesiątej porażki w tym sezonie Fortuna I Ligi Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Wigier Suwałki doznali dziesiątej porażki w tym sezonie Fortuna I Ligi. Biało-Niebiescy w piątek przegrali na własnym boisku ze Stalą Mielec 0:3. Bohaterem gości okazał się Bartosz Nowak, zdobywca hattricka.

Obie drużyny przystępowały do tego spotkania po zwycięstwach. Mimo tego faworytem piątkowego starcia była Stal, która po wygranej nad Wartą w Poznaniu 2:0 umocniła swoją pozycję w czołówce. Z kolei Wigry pokonały 3:1 na wyjeździe Chojniczankę Chojnice i tym samym wydostały się ze strefy spadkowej. Suwalczanie nie pozwolili jednak swoim kibicom odetchnąć na dłużej. Wiele wskazuje bowiem na to, że po tej kolejce znów znajdą się w niebezpiecznej strefie.

O porażce gospodarzy w dużej mierze przesądziła akcja z trzydziestej sekundy. Piłkarze Stali po rozpoczęciu gry błyskawicznie przenieśli piłkę pod pole karne Wigier, skąd kąśliwym strzałem Bartosz Nowak zaskoczył Jana Belewejdera. Szybko zdobyta bramka dała wiele komfortu mielczanom, natomiast Wigrom mocno podcięła skrzydła.

Widać to było w kolejnych minutach, w których co prawda suwalczanie dążyli do wyrównania, ale brakowało im skuteczności. Stal również miała dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku w pierwszej połowie. Do przerwy utrzymało się jednak skromne prowadzenie gości.

ZOBACZ: Nowy trener w Wigrach. Z rezerw Pogoni Szczecin do Wigier

W drugiej połowie wciąż lepsze wrażenie sprawiała Stal. Zaraz po zmianie stron doskonałą interwencją Belewejder uchronił Wigry przed stratą drugiej bramki. W 74. minucie suwalski bramkarz był już bez szans. Arkadiusz Najemski sfaulował zawodnika Stali we własnym polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Nowak. Ten sam piłkarz ustalił wynik meczu w doliczonym czasie gry.

Gospodarzom nie można było odmówić ambicji i walki walki, ale to nie wystarczyło, aby rozhartować Stal. Teraz Wigry w poszukiwaniu kolejnych punktów udadzą się do Poznania na spotkanie z Wartą (1 grudnia, godz. 13.30).

Wigry Suwałki - Stal Mielec 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Bartosz Nowak (1), 0:2 - Bartosz Nowak (74-karny), 0:3 - Bartosz Nowak (90).

Wigry: Jan Balawejder - Michał Król, Arkadiusz Najemski, Michał Ozga, Konrad Matuszewski, Grzegorz Aftyka (64. Kamil Sabiłło), Łukasz Sosnowski, Joel Huertas, Robert Bartczak, Cezary Sauczek (64. Szymon Łapiński), Michał Żebrakowski (84. Bartosz Gużewski).

Stal: Damian Primel - Szymon Stasik, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Grzegorz Tomasiewicz (83. Wojciech Lisowski), Lukáš Bielák, Maciej Urbańczyk, Bartosz Nowak, Andreja Prokić (67. Adrian Paluchowski), Josip Barišić (51. Łukasz Janoszka).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0