Wigry Suwałki. Kamil Adamek z drugim hat trickiem w sezonie

Adam Muśko
Adam Muśko
Po trzech golach Kamila Adamka Wigry Suwałki pokonały 3:0 na wyjeździe KKS 1925 Kalisz i zostały liderem drugoligowej tabeli.

Adamek swój popis na stadionie w Kaliszu rozpoczął w 29 minucie. Wtedy Bartłomiej Babiarz precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a napastnik Wigier strzałem głową pierwszy raz pokonał bramkarza gospodarzy. Mecz dla suwalczan układał się znakomicie, bo tuż przed zejściem na przerwę Adamek strzelił drugiego gola. Tym razem wykorzystał dobre podanie Denisa Gojko i technicznym strzałem obok golkipera umieścił piłkę w bramce tuż przy słupku.

W przerwie trener KKS Ryszard Wieczorek dokonał aż trzech zmian. Jego podopieczni próbowali zagrać bardziej ofensywnie i nawet mieli dobre okazje bramkowe. Swoją szansę w 52 minucie zmarnował były gracz Wigier Kamil Sabiłło. Minimalnie niecelny był strzał głową Michała Boreckiego. Skuteczniejszy był Adamek, który w 63 minucie ustalił wynik spotkania na 0:3. 31-letni zawodnik
po dośrodkowaniu z prawej strony znowu skutecznie uderzył głową.

- Graliśmy chyba jak dotychczas z najtrudniejszym rywalem - przyznaje Dawid Szulczek, trener Wigier. - KKS to zespół dobrze poukładany taktycznie i z dobrymi warunkami fizycznymi. Musieliśmy uważać na ich stałe fragmenty gry i sami próbować kreować akcje. Wynik otworzyliśmy po rzucie wolnym. Takie zagranie właśnie trenowaliśmy na treningach i cieszymy się, że wyszło w meczu.

Adamek ma już na koncie osiem goli i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

- Dwa hat tricki w dwóch pod rząd meczach wyjazdowych to budzi podziw. Cieszę się, że Kamil jest w formie - mówi Szulczek.

Natomiast Wigry po czwartym zwycięstwie z rzędu zostały samodzielnym liderem tabeli. Przed suwalskim zespołem teraz ligowa pauza. Do gry Wigry wrócą 10 października gdy podejmą Motor Lublin.

- Najprawdopodobniej po najbliższej kolejce gdy będziemy pauzować ktoś nas wyprzedzi - twierdzi Szulczek. - Jeżeli chodzi o to, że teraz rywale na mecze z nami będą jeszcze bardziej zmotywowani, bo jesteśmy w czołówce tabeli, to nam to odpowiada. Lubie gdy są większe wymagania, wyzwania.

KKS 1925 Kalisz - Wigry Suwałki 0 : 3 (0:1)