Wigry Suwałki - GKS 1962 Jastrzębie 1:1. Zwycięski remis dał im półfinał

Piłkarze Wigier (na niebiesko) zagrają w półfinale Pucharu Polski
Piłkarze Wigier (na niebiesko) zagrają w półfinale Pucharu Polski archiwum
Pierwszoligowe Wigry Suwałki uczczą 70-lecie powstania klubu grą w półfinale Pucharu Polski

Wigry Suwałki nie zmarnowały zaliczki z pierwszego ćwierćfinału Pucharu Polski, kiedy pokonały na wyjeździe 2:1 trzecioligowy GKS 1962 Jastrzębie. U siebie biało-niebiescy zremisowali 1:1. Awans do półfinału jest największym sukcesem w prawie 70-letniej historii klubu.

Na zmrożonej murawie boiska w Suwałkach trudno było o finezję, stąd kibice zobaczyli niewiele ciekawych akcji. Ale nie o finezję szło.

- Zagraliśmy może nieefektownie, ale efektywnie -ocenia kapitan Wigier Tomasz Jarzębowski.

Do przerwy groźniejsi byli gospodarze, którzy w 34. minucie dopięli swego. Z lewej strony w pole karne wbiegł Łukasz Wroński i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza trzecioligowców.

Ekipa z Jastrzębie do przerwy oddała jeden groźniejszy strzał z dystansu, bardziej dając się we znaki Hieronimowi Zochowi po brzydkim faulu, za który żółtą kartkę dostał Daniel Szczepan.

Wszystko zmieniło się tuż po zmianie stron, kiedy na uderzenie z 40 metrów zdecydował się Damian Tront. Niesiona podmuchem wiatru piłka- ku zdziwieniu chyba nawet samego strzelca - wpadła do bramki Wigier. 1:1.

Przyjezdni bardziej uwierzyli w siebie i wkrótce Tront znów potężnie huknął z dystansu, ale tym razem Zoch obronił. Potem jeszcze raz zakotłowało się pod bramką gospodarzy, lecz sytuację uratował Jarzębowski. Swoje okazje miały też Wigry, ale wynik do końca nie uległ już zmianie.
Wyniki 1/4 finału PP

Wigry Suwałki - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Wroński (34), 1:1 - Tront (46). Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Wigry.

Wigry: Zoch - Bucholc, Wichtowski, Jarzębowski, Kwame, Kądzior, Augustyniak, Karankiewicz, Zapolnik, Wroński (77. Kozak), Adamek (90. Kuku).

Pogoń Szczecin - Puszcza Niepołomice 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 -Drygas (10), 2:0 - Frączczak (54).

Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Pogoń.

Arka Gdynia - Bytovia Bytów 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Hofbauer (76). Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Arka.

We wtorek, wieczorem grali: Wisła Kraków - Lech Poznań. Pierwszy mecz: 1:1.